Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  XIAOMI REDMI 8A

  Бренд: Xiaomi

  Eкран: 6.22 инчи (720x1520 pixels)
  Камера: 12MP, 1080p
  Рам: 2-4GB RAM
  Батерија: 5000mAh
  Шифра: 500103
  ден 8.399,00
  i h
  ВИДЕО
   
  Спецификации на производот
  OS Android 9.0 (Pie); MIUI 10
  Chipset Qualcomm SDM439 Snapdragon 439 (12 nm)
  CPU Octa-core (2x1.95 GHz Cortex-A53 & 6x1.45 GHz Cortex A53)
  GPU Adreno 505
  Меморија Card slot: microSD, up to 512 GB (dedicated slot), Internal: 32 GB, 2 GB RAM
  Екран IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
  Главна Камера 12 MP, f/1.8, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF
  Предна Камера 8 MP, f/2.0, 1.12µm
  Димензии 156.5 x 75.4 x 9.4 mm (6.16 x 2.97 x 0.37 in)
  Тежина 188 g (6.63 oz)
  SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  ВИДЕО
   
  Спецификации на производот
  OS Android 9.0 (Pie); MIUI 10
  Chipset Qualcomm SDM439 Snapdragon 439 (12 nm)
  CPU Octa-core (2x1.95 GHz Cortex-A53 & 6x1.45 GHz Cortex A53)
  GPU Adreno 505
  Меморија Card slot: microSD, up to 512 GB (dedicated slot), Internal: 32 GB, 2 GB RAM
  Екран IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
  Главна Камера 12 MP, f/1.8, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF
  Предна Камера 8 MP, f/2.0, 1.12µm
  Димензии 156.5 x 75.4 x 9.4 mm (6.16 x 2.97 x 0.37 in)
  Тежина 188 g (6.63 oz)
  SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  Ознаки за производ