Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Xiaomi

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на XIAOMI REDMI 8A

  XIAOMI REDMI 8A


  Технички Карактеристики

  OS: Android 9.0 (Pie); MIUI 10

  Chipset: Qualcomm SDM439 Snapdragon 439 (12 nm)

  CPU: Octa-core (2x1.95 GHz Cortex-A53 & 6x1.45 GHz Cortex A53)

  GPU: Adreno 505

  Меморија: Card slot: microSD, up to 512 GB (dedicated slot) Internal: 32 GB, 2 GB RAM

  Екран: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

  Главна Камера: 12 MP, f/1.8, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF

  Предна Камера: 8 MP, f/2.0, 1.12µm

  Димензии: 156.5 x 75.4 x 9.4 mm (6.16 x 2.97 x 0.37 in)

  Тежина: 188 g (6.63 oz)

  SIM: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  ден 8.399,00