Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  VIVAX IMAGO LED TV-49S60T2S2 SMART

  Бренд: Vivax

  Максимална резолуција 1920 X 1080 (FULL HD)
  Тип на ТВ SMART
  Дијагонала 49" / 124 cm
  Оперативен систем Android
  Шифра: 104059
  ден 15.588,00
  i h

  Новиот ULTRA HD телевизор од VIVAX носи 4K резолуција и со висок динамичен опсег на бои (HDR), придонесува за чувството дека сликата што ја гледате е најблиску до тоа како нашето око го гледа светот околу себе. 4K технологијата прикажува 4 пати поголема резолуција (4 пати повеќе пиксели) од целосната HD резолуција, што значи дека деталите се многу поостри и појасни. Исто така, филмовите, фотографиите и другите содржини во целосна HD резолуција на UHD телевизорите изгледаат подобро отколку на пониските резолуции. Сите UHD телевизори имаат SMART технологија и го користат оперативниот систем Android 5.1. Веќе во фабричките поставки, телевизорот доаѓа со богат пакет апликации од Google Store и 1,5 GB RAM / 8 GB ROM меморија, им овозможува на сите апликации и прелистување на веб-страници или филмови на You Tube да работат брзо и непречено. Новиот UHD телевизор има и nCast, што е верзија на технологијата Miracast, која ви помага да ги поврзете вашиот ТВ и мобилен уред преку Wi-Fi конекција, така што сè што ќе видите на екранот на вашиот телефон, може да се види на ТВ-екранот, што отвора многу забава во висока резолуција, без разлика дали играте игри или прелистувате социјални мрежи. ТВ има дигитален Т2 и сателитски ресивер S2, сите спакувани во модерен тенок дизајн. VIVAX е хрватска марка, а производството на телевизори во Ругвица, недалеку од Загреб, гарантира високо квалитетна изработка, за што особено придонесува 100% контрола на квалитетот, што е препознаено со фактот дека секоја телевизија поминува најмалку уште 4 часа пред тестирањето. корисникот беше целосно сигурен во квалитетот на телевизорот VIVAX

  Спецификации на производот
  Гаранција 24 месеци
  Дијагонала 49" / 124 cm
  Осветленост 260
  Време на одговор 5 (ms)
  Максимална резолуција 1920 X 1080 (FULL HD)
  Оперативен систем Android
  Tv turner DVB-T2/C/S2
  Звук (W) 16
  Технологија LED
  Тип на ТВ SMART
  Далечински управувач SMART
  Димензии 110.4 x 68.5 x 20.6
  Тежина 9 kg
  HDR не
  VESA 200 X 200
  Bluetooth не
  CI+ да
  Класа на енергија А+
  Интегриран WIFI да
  Дигитален аудио излез да
  SCART 0
  HDMI 3
  Слушалки 1
  USB 2
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Новиот ULTRA HD телевизор од VIVAX носи 4K резолуција и со висок динамичен опсег на бои (HDR), придонесува за чувството дека сликата што ја гледате е најблиску до тоа како нашето око го гледа светот околу себе. 4K технологијата прикажува 4 пати поголема резолуција (4 пати повеќе пиксели) од целосната HD резолуција, што значи дека деталите се многу поостри и појасни. Исто така, филмовите, фотографиите и другите содржини во целосна HD резолуција на UHD телевизорите изгледаат подобро отколку на пониските резолуции. Сите UHD телевизори имаат SMART технологија и го користат оперативниот систем Android 5.1. Веќе во фабричките поставки, телевизорот доаѓа со богат пакет апликации од Google Store и 1,5 GB RAM / 8 GB ROM меморија, им овозможува на сите апликации и прелистување на веб-страници или филмови на You Tube да работат брзо и непречено. Новиот UHD телевизор има и nCast, што е верзија на технологијата Miracast, која ви помага да ги поврзете вашиот ТВ и мобилен уред преку Wi-Fi конекција, така што сè што ќе видите на екранот на вашиот телефон, може да се види на ТВ-екранот, што отвора многу забава во висока резолуција, без разлика дали играте игри или прелистувате социјални мрежи. ТВ има дигитален Т2 и сателитски ресивер S2, сите спакувани во модерен тенок дизајн. VIVAX е хрватска марка, а производството на телевизори во Ругвица, недалеку од Загреб, гарантира високо квалитетна изработка, за што особено придонесува 100% контрола на квалитетот, што е препознаено со фактот дека секоја телевизија поминува најмалку уште 4 часа пред тестирањето. корисникот беше целосно сигурен во квалитетот на телевизорот VIVAX

  Спецификации на производот
  Гаранција 24 месеци
  Дијагонала 49" / 124 cm
  Осветленост 260
  Време на одговор 5 (ms)
  Максимална резолуција 1920 X 1080 (FULL HD)
  Оперативен систем Android
  Tv turner DVB-T2/C/S2
  Звук (W) 16
  Технологија LED
  Тип на ТВ SMART
  Далечински управувач SMART
  Димензии 110.4 x 68.5 x 20.6
  Тежина 9 kg
  HDR не
  VESA 200 X 200
  Bluetooth не
  CI+ да
  Класа на енергија А+
  Интегриран WIFI да
  Дигитален аудио излез да
  SCART 0
  HDMI 3
  Слушалки 1
  USB 2
  Ознаки за производ