Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  VIVAX IMAGO LED TV - 40LE121T2S2 SMART

  Бренд: Vivax

  Максимална резолуција 1920 X 1080 (FULL HD)
  Оперативен систем Android
  Тип на ТВ SMART
  Дијагонала 40" / 100 cm
  Шифра: 100597
  ден 11.760,00
  i h

  Новата LE121 серија на современи телевизори од VIVAX е опремена со најновите DVB-T2 приемници со кодек H.265. Со VIVAX TV сте подготвени за нова ера на ТВ сигнали, додека сопствениците на приемници со стариот DVB-T систем што моментално се користи ќе треба да купат дополнителен надворешен декодер за да можат да гледаат телевизија. Телевизиската линија LE121 е специјално ергономски дизајнирана, а наместо класичен штанд има нозе што придонесуваат за целокупната елеганција на ТВ и подобра дистрибуција на тежината на површината. VIVAX е хрватска марка и ТВ-продукција во Ругвица кај Загреб, гарантира високо квалитетна изработка. што се препознава со фактот дека секој индивидуален телевизор пред да ја напушти производната линија троши минимум 4 часа на тестирање за да се осигури дека крајниот корисник е целосно сигурен во квалитетот на VIVAX ТВ.

  Спецификации на производот
  Дијагонала 40" / 100 cm
  Осветленост 250
  Време на одговор 5 (ms)
  Максимална резолуција 1920 X 1080 (FULL HD)
  Оперативен систем Android
  Компресија MPEG2, MPEG4
  Технологија LED
  Тип на ТВ SMART
  Tv turner DVB-T2/C/S2
  Димензии 91.7 x 58.5 x 21.8
  Тежина 5.5 kg
  VESA 200 X 200
  Bluetooth не
  CI+ да
  Класа на енергија А
  Интегриран WIFI не
  Вградена камера не
  SCART 0
  HDMI 3
  USB 2
  Слушалки 1
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Новата LE121 серија на современи телевизори од VIVAX е опремена со најновите DVB-T2 приемници со кодек H.265. Со VIVAX TV сте подготвени за нова ера на ТВ сигнали, додека сопствениците на приемници со стариот DVB-T систем што моментално се користи ќе треба да купат дополнителен надворешен декодер за да можат да гледаат телевизија. Телевизиската линија LE121 е специјално ергономски дизајнирана, а наместо класичен штанд има нозе што придонесуваат за целокупната елеганција на ТВ и подобра дистрибуција на тежината на површината. VIVAX е хрватска марка и ТВ-продукција во Ругвица кај Загреб, гарантира високо квалитетна изработка. што се препознава со фактот дека секој индивидуален телевизор пред да ја напушти производната линија троши минимум 4 часа на тестирање за да се осигури дека крајниот корисник е целосно сигурен во квалитетот на VIVAX ТВ.

  Спецификации на производот
  Дијагонала 40" / 100 cm
  Осветленост 250
  Време на одговор 5 (ms)
  Максимална резолуција 1920 X 1080 (FULL HD)
  Оперативен систем Android
  Компресија MPEG2, MPEG4
  Технологија LED
  Тип на ТВ SMART
  Tv turner DVB-T2/C/S2
  Димензии 91.7 x 58.5 x 21.8
  Тежина 5.5 kg
  VESA 200 X 200
  Bluetooth не
  CI+ да
  Класа на енергија А
  Интегриран WIFI не
  Вградена камера не
  SCART 0
  HDMI 3
  USB 2
  Слушалки 1
  Ознаки за производ