Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Витамински комплекси

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на CHELAZONE® IRONCHEL®- 30 КАПСУЛИ

  CHELAZONE® IRONCHEL®- 30 КАПСУЛИ


  Железото придонесува за:
  Нормална когнитивна функција
  Нормален метаболизам кој дава енергија
  Нормално формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин
  Нормален транспорт на кислород во телото
  Нормалната функција на имунолошкиот систем
  Намалување на заморот
  Има улога во процесот на поделба на клетките
  ден 260,00
  Слика на CHELAZONE® MULTICHEL® CA+MG+ZN -30 КАПСУЛИ

  CHELAZONE® MULTICHEL® CA+MG+ZN -30 КАПСУЛИ


  Хелатска форма на минерали со многу висока биорасположивост и апсорпција.
  За нормален метаболизам што дава енергија, нормална мускулна функција, добри коски, заби, нокти, кожа.
  За вашиот имунолошки систем.
  ден 260,00
  Слика на CHELAZONE® MULTICHEL® COMPLETE 6 – 30 КАПСУЛИ

  CHELAZONE® MULTICHEL® COMPLETE 6 – 30 КАПСУЛИ


  Хелатска форма на минерали со многу висока биорасположивост и апсорпција.
  Мултиминерален комплекс за подобро одржување на здравјето во коските, забите, кожата, ноктите.
  За нормален метаболизам што дава енергија, нормално функционирање на нервниот систем и како заштита на клетките од оксидативен стрес.
  За намалување на заморот.
  ден 260,00
  Слика на VITAMIN C 500MG 100+25 FREE

  VITAMIN C 500MG 100+25 FREE


  Витаминот Ц помага во абсорпцијата на железо во организмот и овозможува нормална функција на имунитетот.
  Придонесува во заштитата на ќелиите од оксидативниот стрес.
  Придонесува во нормалното формирање на колаген, нормалната функција на коските, ‘рскавиците, забите и непцата.
  ден 490,00
  Слика на KFD ZINC – 120 SERVINGS

  KFD ZINC – 120 SERVINGS


  Додаток во исхраната.
  ден 290,00
  Слика на M-C-T GOLD 400ML

  M-C-T GOLD 400ML


  100% M-C-T oil
  Комплекс на триглицериди со среден ланец.
  M-C-T Gold содржи триглицериди со среден ланец.
  Тоа се посебен вид на масти кои се апсорбираат брзо и лесно.
  M-C-T Gold често го користат спортистите како алтернативен извор на енергија.
  ден 590,00
  Слика на ASHWAGANDHA 800 60 CAPS

  ASHWAGANDHA 800 60 CAPS


  ASHWAGANDHA ROOT EXTRACT
  9% со анолиди
  Препорачано за атлети изложени на висок стрес
  ден 590,00
  Слика на COLLAGEN RENOVER | 350 GR

  COLLAGEN RENOVER | 350 GR


  Ја обновува зглобната рскавица и ја одржува кожата здрава и убава
  Силни зглобови и убава кожа
  Комплекс за регенерација на рскавицата
  Високо биоактивни колаген пептиди
  Колаген хидролизат+ витамин ц
  ден 990,00
  Слика на 100% VITAMINS & MINERALS | 60 CAPS

  100% VITAMINS & MINERALS | 60 CAPS


  Есенцијални витамини и минерали
  Високи дози од најважните витамини и минерали
  Капсули за ден и за ноќ
  375 мг магнезиум
  ден 390,00