Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  ТЕСТОВИ ЗА МАЛИ УЧЕНИЧИЊА

  Бренд: Топер

  Категорија: Едукативни изданија
  Едиција: Развој на детето
  Димензии: 200/260 mm-238 страници; брош повез
  Издавачка куќа: Топер
  Шифра: 200541
  ден 350,00
  i h

  Тестовите за мали ученичиња се изработени од професионални педагози и психолози, со кои ќе може полесно да се провери предзнаењето на вашето дете и ќе му помогне во подготовката за понатамошното учење и подобрување на знаењето. Изданието е наменето за деца од 6-8 години. Книгата тематски е поделена на 6 области: внимание и меморија, мислење, математика, развивање на говорот, читање и подготовка на рацете за пишување.

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Тестовите за мали ученичиња се изработени од професионални педагози и психолози, со кои ќе може полесно да се провери предзнаењето на вашето дете и ќе му помогне во подготовката за понатамошното учење и подобрување на знаењето. Изданието е наменето за деца од 6-8 години. Книгата тематски е поделена на 6 области: внимание и меморија, мислење, математика, развивање на говорот, читање и подготовка на рацете за пишување.