Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  ТЕЛЕСКОП CELESTRON POWERSEEKER 50AZ

  Бренд: Celestron

  • Брзо и едноставно поставување без алат
  • Контроли за бавно движење за непречено следење
  • Идеална оптичка слика – Идеални за терестријална и астрономска употреба
  • Целосно обложени стаклени оптички компоненти со високо преносни премази за подобра осветленост и јасност на сликата
  • 3xBarlow леќите тројно ја зголемуваат моќта на секој окулар
  • БОНУС Астрономски Софтвер со база на податоци од 10000 објекти, небесни мапи за печатење и 75 одлични слики
  Шифра: 100527
  ден 4.499,00
  i h

  Телескопите PowerSeeker се одличен начин да ги отворите чудата на Универзумот на секој амбициозен астроном.

  Серијата телескопи Celestron PowerSeeker е дизајнирана да му даде на купувачот совршена комбинација на квалитет, вредност, карактеристики и моќ. Нудејќи исклучителна вредност, овие телескопи имаат преносливи, но моќни дизајни со многу оптички перформанси за да го возбудат секој нов корисник во светот на аматерската астрономија.

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Телескопите PowerSeeker се одличен начин да ги отворите чудата на Универзумот на секој амбициозен астроном.

  Серијата телескопи Celestron PowerSeeker е дизајнирана да му даде на купувачот совршена комбинација на квалитет, вредност, карактеристики и моќ. Нудејќи исклучителна вредност, овие телескопи имаат преносливи, но моќни дизајни со многу оптички перформанси за да го возбудат секој нов корисник во светот на аматерската астрономија.

  Ознаки за производ