Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  ТЕЛЕСКОП CELESTRON POWERSEEKER 40AZ

  Бренд: Celestron

  • Оптички дизајн: Рефрактор
  • Апертура: 40мм
  • Фокусна должина: 500мм
  • Оптички облоги: Целосно обложена
  • Зголемување на окуларот 1: 20мм: 25
  • Зголемување на окуларот 2: 8мм: 63
  • Бароло леќи: 2 × (50 × & 125)
  • Подигнување на окото на слика 1,5 × (38 × & 94)
  • Пронаоѓач: 2 × 20
  • Пред-склопен алуминиумски статив
  • Тежина: 0,5 кг
  • Фиока за додатоци
  • Технички детали
  • Телескоп на леќи
  • Окулци: 4/20 мм
  • Фокусно растојание: 400 мм
  • Фактор за зголемување: 20x до 40x
  • Монтажа: Алтазимут
  • Дијаметар на леќи: 40 мм
  • Боја: црна
  Шифра: 100530
  ден 3.600,00
  i h
  Кога барате соодветен телескоп за млад астроном, celestron PowerSeeker 40AZ е идеално решение. Телескопот има компактна големина и е прилично лесен за поставување. Покрај лесното поставување, телескопот се снабдува со широк спектар на додатоци што го олеснуваат истражувањето на просторот со вашите деца на многу различни начини.
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Кога барате соодветен телескоп за млад астроном, celestron PowerSeeker 40AZ е идеално решение. Телескопот има компактна големина и е прилично лесен за поставување. Покрај лесното поставување, телескопот се снабдува со широк спектар на додатоци што го олеснуваат истражувањето на просторот со вашите деца на многу различни начини.