Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  ТЕЛЕСКОП CELESTRON ASTROMASTER 70AZ

  Бренд: Celestron

  • Брзо и едноставно поставување без алат
  • StarPointer
  • Идеална оптичка слика – Идеални за терестријална и астрономска употреба
  • Брзо ослободување на додатоците – без алатки
  • Плосната рачка за контрола на спојката – за непречено и прецизно прикачување
  • Цврсто изработен статив со 1.25″ челични цевки – Обезбедува цврста и стабилна платформа
  • Целосно обложени стаклени оптички компоненти со високо преносни премази за подобра осветленост и јасност на сликата
  • Deluxe дополнителна лента за удобно складирање на додатоци
  • БОНУС Астрономски Софтвер со база на податоци од 10000 објекти, небесни мапи за печатење и 75 одлични слики
  Шифра: 100521
  ден 11.900,00
  i h

  Ако барате двонаменски телескоп погоден за копнено и небесно гледање, тогаш серијата AstroMaster е за вас. Секој AstroMaster модел е способен да дава точни погледи на земјиште и небо.

  Серијата AstroMaster продуцира јасни, јасни слики на Месечината и планетите. Лесно е да се видат месечините на Јупитер и прстените на Сатурн со секој од овие убави инструменти. За гледање на поосветлените објекти длабоко во вселената како што се галаксии и маглини, препорачуваме поголема решетка и способност за собирање на светлината од Њутновите рефлектори.

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Ако барате двонаменски телескоп погоден за копнено и небесно гледање, тогаш серијата AstroMaster е за вас. Секој AstroMaster модел е способен да дава точни погледи на земјиште и небо.

  Серијата AstroMaster продуцира јасни, јасни слики на Месечината и планетите. Лесно е да се видат месечините на Јупитер и прстените на Сатурн со секој од овие убави инструменти. За гледање на поосветлените објекти длабоко во вселената како што се галаксии и маглини, препорачуваме поголема решетка и способност за собирање на светлината од Њутновите рефлектори.

  Ознаки за производ