Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Суплементи во исхрана

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Maxi Vita Колаген форте плус – 60 капсули

  Maxi Vita Колаген форте плус – 60 капсули


  Додаток во исхрана

  Состав: 1 капсула содржи колаген тип 2, колаген тип 1, колаген пептиди, екстракт од босвелија, витамин С (L-аскорбинска киселина), сорбитол, магнезиум стеарат, желатин, титаниум диоксид.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 капсула на ден по јадење со доволно течност.
  Земја на потекло на производот: Чешка
  ден 840,00
  Слика на Stolz Крем со слуз од полжав – 150 ml

  Stolz Крем со слуз од полжав – 150 ml


  Светски хит по супер цена! Со докажано регенеративно и подмладувачко дејство!
  Земја на потекло на производот: Германија
  ден 550,00
  Слика на АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 1 Л. -во пластично шише

  АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 1 Л. -во пластично шише


  Редовниот внес на гелот од Алое Вера со Ресвератрол помага за:

  • подобрување на дигестијата и смирување на воспаленијата во желудникот и цревата
  • зајакнување на имунитетот и отпорноста на дишните органи,, посебно на белите дробови, како и намалување на реакциите на алергии и астма
  • одржување на здравјето и функцијата на крвните садови, регулирање на мастите, шеќерот и метаболизмот во целина.
  • Начин на примена: Дозирање и начин на примена: Се препорачува внес на 10-15мл, 2-3 пати на ден пред oброк, зависно од потребите и состојбата (може да се земе и до 150мл на ден)


  ЦЕНА: Цена на 1 пакување е 1.250,00 ден.
  ден 1.250,00
  Слика на АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 750 МЛ. - во стаклено шише

  АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 750 МЛ. - во стаклено шише


  Редовниот внес на гелот од Алое Вера со Ресвератрол помага за:

  • подобрување на дигестијата и смирување на воспаленијата во желудникот и цревата
  • зајакнување на имунитетот и отпорноста на дишните органи,, посебно на белите дробови, како и намалување на реакциите на алергии и астма
  • одржување на здравјето и функцијата на крвните садови, регулирање на мастите, шеќерот и метаболизмот во целина.
  • Начин на примена: Дозирање и начин на примена: Се препорачува внес на 10-15мл, 2-3 пати на ден пред oброк, зависно од потребите и состојбата (може да се земе и до 150мл на ден)


  ЦЕНА: Цена на 1 пакување е 995,00 ден
  ден 995,00
  Слика на АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ ЗА ЗАШТИТА И НЕГА НА КОЖА (200ml)

  АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ ЗА ЗАШТИТА И НЕГА НА КОЖА (200ml)


  Дозирање и начин на употреба: се нанесува на сува и чиста кожа, неколку пати во текот на денот, зависно од потребата.
  ден 495,00
  Слика на АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ СО ЕКСТРАКТ ОД АРОНИЈА 1 Л. - во пластично шише

  АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ СО ЕКСТРАКТ ОД АРОНИЈА 1 Л. - во пластично шише


  Редовниот внес на гелот од Алое Вера со Екстракт од Аронија помага за:

  • подобрување на дигестијата и смирување на воспаленијата во желудникот и цревата
  • зајакнување на имунитетот и отпорноста на дишните органи,, посебно на белите дробови, како и намалување на реакциите на алергии и астма
  • одржување на здравјето и функцијата на крвните садови, заштита на клетките од оксидативен стрес (оштетување и создавање на малигни клетки), регулирање на мастите, шеќерот и метаболизмот во целина.
  • Начин на примена: : Дозирање и начин на примена: Се препорачува внес на 10-15мл, 2-3 пати на ден пред oброк, зависно од потребите и состојбата (може да се земе и до 150мл на ден)


  ЦЕНА: Цена на 1 пакување е 995,00 ден
  ден 995,00
  Слика на ГАСТРО КОМПЛЕКС 250 МЛ.

  ГАСТРО КОМПЛЕКС 250 МЛ.


  Пакување: стаклено шише 250 мл (10мл на ден – за 25 дена)

  Состав: хомогенизиран додаток на исхраната составен од ферментиран сок од диви јаболки, прополис, перга, матичен млеч и екстрат од 16 билки (Анасон - Anise Pimpinela, Петровец - Agrimonia Eupatoria, Жалфија - Salvia Officinalis, Ајдучка трева – Achilea Millefolium, Босилек - Basillicum Ocimum, Планински чај - Sidiros Scardus, Црвен кантарион - Centaurium Erythraea, Жолт кантарион - Hipericium Perforatum, Нане/Мента - Menta Piperita, Мајоран - Origanum majorana, Камилица - German Chamomile, Чубрица - Summer Savory, Линцура - Gentiana Lutera)

  Напомена: ГАСТРО КОМПЛЕКС е 100% природен производ кој гарантирано не содржи: вештачки бои, емулгатори, адитиви и конзерванси. Производот не содржи траги од глутен, казеин, јајца, јатки или други алергени, со исклучок на мед и прополис

  Начин на употреба: : Една лажица Гастро Комлекс (5мл) се меша во 2-2,5 дл вода и се пие наутро 1 ч пред оброк и истата доза (5мл од препаратот) навечер 1 час пред спиење. По желба може да се заслади со мед

  Чување: Да се чува на суво и темно место, шишето да биде затворено на температура до 20 С. Поради својот 100% природен состав се јавуваат мрежести творби, затоа шишето да се проматува пред употреба

  Рок на употреба една година од датумот кој е отпечатен на амбалажата


  ЦЕНА: Цена на 1 пакување е 1.190,00 ден.
  ден 1.190,00
  Слика на ЕКСТРАКТ ОД ДИВИ БОРОВИНКИ (BILBERRY EXTRACT)

  ЕКСТРАКТ ОД ДИВИ БОРОВИНКИ (BILBERRY EXTRACT)


  Пакување: 60 капсули, пластично кутивче

  Состав: по капсула - 200 мг екстракт од боровинка (5:1 однос на плод према екстракт), споредни елементи (малтодекстрин 245 мг и мегнезиумова сол 5 мг)

  Начин на употреба: 1-2 капсули на ден, сите кои имаат конкретни проблеми би требало да земаат барем 2 капсули на ден а може и 3!


  ЦЕНА: Цена на 1 пакување е 995,00 ден
  ден 995,00
  Слика на ЕКСТРАКТ ОД КОМБУХА 250 МЛ.

  ЕКСТРАКТ ОД КОМБУХА 250 МЛ.


  Пакување: стаклено шише од 250 мл.

  Состав: Екстрактот од комбуха содржи специфична комбинација на киселини како глуконска, глукуронска, цитрична и други киселини, природни шеќери, минерали (магнезиум, калиум, калциум, железо, бакар, цинк, никел, кобал и манган), Ц и Б витамини и други биоактивни молекули

  Начин на употреба: 3 каф.- 3 с. лажици на ден, најдобро на празен стомак (пред оброк 20-30 мин) без вода (или малку, за лица со дијабетис растворено во чаша вода)


  ЦЕНА: Цена на 1 пакување е 995,00 ден
  ден 995,00
  Слика на НАТУРА ПАКЕТ - ЗА ДИГЕСТИВЕН СИСТЕМ

  НАТУРА ПАКЕТ - ЗА ДИГЕСТИВЕН СИСТЕМ


  Пакување:
  1 Алое Вера гел со Екстракт од Аронија 1000мл, пластично пакување;
  1 Гастро Комплекс 250мл, стаклено шише;
  1 Течен Куркумин 500мл, пластично пакување.


  Дозирање и начин на примена: Се применуваат препораките за дозирање и употреба кои се однесуваат на секој од производите индивидуално, или согласно препораките дадени од страна на нашиот стручен тим за грижа за корисници.
  ден 1.990,00
  Слика на НАТУРА ПАКЕТ - ЗА ЗГЛОБОВИ И КОСКИ

  НАТУРА ПАКЕТ - ЗА ЗГЛОБОВИ И КОСКИ


  Пакување:
  1 Снеил Комплекс, пластично пакување 30 капсули;
  1 Течен Куркумин 500мл, пластично пакување;
  1 Колаген 500мл, пластично пакување.


  Дозирање и начин на примена: Се применуваат препораките за дозирање и употреба кои се однесуваат на секој од производите индивидуално, или согласно препораките дадени од страна на нашиот стручен тим за грижа за корисници.
  ден 2.590,00
  Слика на НАТУРА ПАКЕТ - ЗА НЕГА НА КОЖА

  НАТУРА ПАКЕТ - ЗА НЕГА НА КОЖА


  Пакување:
  1 Колаген 500мл, пластично пакување;
  1 Алое Вера гел за надворешна употреба, 200мл стаклена тегла;
  5 златни маски со колаген.


  Дозирање и начин на примена: Се применуваат препораките за дозирање и употреба кои се однесуваат на секој од производите индивидуално, или согласно препораките дадени од страна на нашиот стручен тим за грижа за корисници.
  ден 2.490,00
  Слика на СЛИМ КОМПЛЕКС 250МЛ

  СЛИМ КОМПЛЕКС 250МЛ


  Пакување: стаклено шише 250 мл (10мл на ден – за 25 дена)

  Состав: мед, прополис, перга, нане, босилек, овчарска торбичка, маточина, жалфија, корен од крушина, зајчев трн и семе од анасон

  Напомена: СЛИМ КОМПЛЕКС е 100% природен производ кој не содржи: вештачки бои, емулгатори, адитиви и конзерванси. Не се препорачува на лица под 15 год. Да не се надминува препорачаниот дневен внес на производот. Овој производ не е наменет за лекување на било која болест. Изјавите кои се однесуваат на овој производ не имплицираат дека производот има медицински својства. Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за балансирана исхрана и здрав начин на живот. Во случај на бременост, доење, земање на терапија со лекови или во случај на медицински надзор препорачуваме да го консултирате лекар пред земањето на било кој додаток на исхраната. Во случај на појава на несакани реакции прекинете ја употребата и консултирајте се со лекар

  Начин на употреба: Една лажица (5мл) Слим Комплекс се зема 2 до 3 пати на ден, половина час по оброк

  Чување: Да се чува на суво и темно место, надвор од дофат на деца. Шишето да биде затворено на температура до 20 С. Поради својот 100% природен состав се јавуваат мрежести творби, затоа шишето да се проматува пред употреба

  Рок на употреба една година од датумот кој е отпечатен на амбалажата


  ЦЕНА: Цена на 1 пакување е 1.190,00 ден.
  ден 1.190,00
  Слика на СНАИЛ КОМПЛЕКС 30 КПС

  СНАИЛ КОМПЛЕКС 30 КПС


  Пакување: Пластично пакување, 30 капсули

  Состав: протеински комплекс Nutrelix ® - прав од секрет од полжав (molluscum) 50mg, екстракт од Куркума (curcuma Longa extract) 100mg, екстракт од темјан (boswelia serrata) 50mg, витамин Ц 12 mg, придружни состојки (малтодекстрин, Carboxy methyl cellulose)

  Начин на употреба: 1 капсула на ден пред оброк


  ЦЕНА: Цена на 1 пакување е 995,00 ден
  ден 995,00
  Слика на СУПЕР АНТИОКСИДАНТ СО ЦРНО ГОЏИ

  СУПЕР АНТИОКСИДАНТ СО ЦРНО ГОЏИ


  Пакување: стаклена тегличка 200гр (25 единечни дози)

  Состав: плод од Црна Гоџи бобинка (Lycium ruthenicum Murr.), мед, Алфа Липоична киселина, витамин Ц, други состојки: лимонска киселина. (Производот е произведен на опрема која преработува продукти кои содржат јатки и кикирики)


  Начин на употреба: Се препорачува консумирање на 1 до 2 кафени лаж. на ден

  Чување: Да се чува на ладно и суво место, надвор од дофат на деца. По отварањето да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 30 дена


  ЦЕНА: Цена на 1 пакување е 995,00 ден
  ден 995,00
  Слика на BCAA LEAN – 200 GR

  BCAA LEAN – 200 GR


  Есенцијални аминокиселини
  Богат извор на влакна
  100% веган
  Поддржува чиста мускулна маса и закрепнување
  ден 790,00
  Слика на 100% COLLAGEN HYDROLYSATE

  100% COLLAGEN HYDROLYSATE


  Колаген тип 1 и 2
  Здрава функција на зглобовите, еластичност и флексибилност
  Промовира целосна благосостојба
  Неутрален мирис и вкус
  Чиста хидролизирана форма на колаген
  ден 1.190,00
  Слика на 100% COLLAGEN HYDROLYSATE - копирај

  100% COLLAGEN HYDROLYSATE - копирај


  Колаген тип 1 и 2
  Здрава функција на зглобовите, еластичност и флексибилност
  Промовира целосна благосостојба
  Неутрален мирис и вкус
  Чиста хидролизирана форма на колаген
  ден 1.190,00
  Слика на 100% VITAMINS & MINERALS | 60 CAPS

  100% VITAMINS & MINERALS | 60 CAPS


  Есенцијални витамини и минерали
  Високи дози од најважните витамини и минерали
  Капсули за ден и за ноќ
  375 мг магнезиум
  ден 390,00
  Слика на COLLAGEN RENOVER | 350 GR

  COLLAGEN RENOVER | 350 GR


  Ја обновува зглобната рскавица и ја одржува кожата здрава и убава
  Силни зглобови и убава кожа
  Комплекс за регенерација на рскавицата
  Високо биоактивни колаген пептиди
  Колаген хидролизат+ витамин ц
  ден 990,00
  Слика на SAMURAI CREAMY PEANUT BUTTER | 450 GR

  SAMURAI CREAMY PEANUT BUTTER | 450 GR


  Кремаст путер од кикиритки
  Состав: Печени кикиритки 100 %.
  Без додаток на конзерванси и адитиви.
  ден 200,00
  Слика на SAMURAI CREAMY PEANUT BUTTER | 950 GR

  SAMURAI CREAMY PEANUT BUTTER | 950 GR


  Кремаст путер од кикиритки
  Состав: Печени кикиритки 100 %.
  Без додаток на конзерванси и адитиви.
  ден 390,00
  Слика на Дехидрирана мелена печурка Шитаке

  Дехидрирана мелена печурка Шитаке


  ШИТАКЕ дехидрирана мелена печурка
  Пакување: 50 грама
  Начин на употреба: Се користи како додаток во секоја храна, пример: смути, јогурт, супа, готвена храна, разни сосови итн. Се става пред да биде готова храната. (без да се изложува на висока температура).
  Дозирање: 2 до 6 грама дневно. (1 кафено лажиче=1,5-2грама). Уживајте во способностите на нашиот Самураи Шитаке.
  ден 325,00
  Слика на DR.NATURE МОНОЛАУРИН – 90 КАПСУЛИ

  DR.NATURE МОНОЛАУРИН – 90 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана
  Состав: Глицерол монолаурат (монолаурин), магнезиум стеарат, микрокристална целулоза, желатинска капсула.
  Начин на употреба: при први знаци на потреба од Монолаурин се препорачува 3 пати на ден по 3 капсули за време или по јадење.
  Секоја капсула содржи 300 mg чист монолаурин.
  ден 1.090,00
  Слика на DEEP AYURVEDA ARJUNА – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA ARJUNА – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од Arjun (Terminalia Arjuna) – 500 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.
  ден 910,00
  Слика на DEEP AYURVEDA FEMICARE – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA FEMICARE – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од листови од Ashoka – 100 mg, Shatavari индиски аспарагус – 100 mg, Lodhra – 50 mg, Kachnar – 50 mg, Punarnava – 50 mg, бабини заби – 50 mg, Жен-шен – 50 mg, куркума – 50 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.
  ден 1.020,00
  Слика на DEEP AYURVEDA GOKSHUR (TRIBULUS TERRESTERIS) – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA GOKSHUR (TRIBULUS TERRESTERIS) – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав:екстракт од Gokshur (Tribulus terresteris) – 500 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.
  ден 835,00
  Слика на DEEP AYURVEDA GUGGAL – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA GUGGAL – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од Guggal (Cammiphora mukul) – 500 mg
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.
  ден 945,00
  Слика на DEEP AYURVEDA LIVCLEAR – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA LIVCLEAR – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракти од Katuki – 75 mg, Aндрографис – 75 mg, Bhumi Amla – 50 mg, Mакој – 50 mg, Punarnava – 50 mg, Kasni – 50 mg, Диво индиго – 50 mg, Bhringraj – 50 mg, Ниим – 25 mg, Giloy – 25 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.
  ден 820,00
  Слика на DEEP AYURVEDA NEVROCARE – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA NEVROCARE – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од листови од Брахми – 100 mg, Тагар – 100 mg, Vacha – 100 mg, Ашваганда – 100 mg, Jatamansi – 50 mg, Jyotishmati – 50 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.
  ден 910,00
  Слика на DEEP AYURVEDA UROCARE – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA UROCARE – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракти од Punarnava – 100 mg, Бабини заби – 100 mg, Varuna – 50 mg, Palash – 50 mg, Моринга – 50 mg, , Shirish – 50 mg, Куркума – 50 mg, Ниим – 50 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.
  ден 945,00
  Слика на DEEP AYURVEDA АШВАГАНДА – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA АШВАГАНДА – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од Ашваганда (Withania somnifera) – 500 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули двапати на ден, 30 минути по јадење со 200 ml вода.
  ден 945,00
  Слика на DEEP AYURVEDA ГАРСИНИЈА (GARCINIA) 60%HCA – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA ГАРСИНИЈА (GARCINIA) 60%HCA – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од Гарсинија Камбоџа (Garcinia Cambogia) – 500 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден или според насоки на Вашиот лекар.
  ден 945,00
  Слика на DEEP AYURVEDA ГУДУЧИ (GILOY) – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA ГУДУЧИ (GILOY) – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од гудучи (Tinospora cordifolia) – 500 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.
  ден 1.020,00
  Слика на DEEP AYURVEDA НИМ – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA НИМ – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од Ним (Azadirachta indica) – 500 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.
  ден 750,00
  Слика на DEEP AYURVEDA ОБЕСИТ (OBESIT) – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA ОБЕСИТ (OBESIT) – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: Гугул – 100 mg, екстракт од Трифала – 100 mg, Кумин – 100 mg, Mustak – 50 mg, Пунарнава – 50 mg, Chitrak– 50 mg, Црн бибер – 50 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули на ден со 200 мл млака вода.
  ден 945,00
  Слика на DEEP AYURVEDA ПЧЕНИЧНА ТРЕВА (WHEAT GRASS) – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA ПЧЕНИЧНА ТРЕВА (WHEAT GRASS) – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од пченична трева – 500 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.
  ден 1.020,00
  Слика на DEEP AYURVEDA СПИРУЛИНА – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA СПИРУЛИНА – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав:спирулина во прав – 500 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.
  ден 1.060,00
  Слика на DEEP AYURVEDA ТРИФАЛА (TRIYOG) – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA ТРИФАЛА (TRIYOG) – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од Amlaki (Phyllanthus emblica) – 200 mg, Haritaki (Terminalia chebula) – 150 mg, Vibhitaki (Terminalia bellirica) – 150 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.
  ден 655,00
  Слика на DR. NATURE CLA + ЗЕЛЕН ЧАЈ + L КАРНИТИН – 90 КАПСУЛИ

  DR. NATURE CLA + ЗЕЛЕН ЧАЈ + L КАРНИТИН – 90 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана со засладувач
  Состав:конјугирана линоленска киселина CLA, триглицериди со среден синџир (MCT), екстракт од листови на зелен чај (Camellia sinensis L.) – содржи 50% полифеноли, L-карнитин.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 капсули дневно да се конзумира со 200 ml вода
  Препорака: да се конзумира пред физичка активност.
  ден 1.200,00
  Слика на DR. NATURE IMMUNE POWER MAX – 60 ТАБЛЕТИ

  DR. NATURE IMMUNE POWER MAX – 60 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхраната
  Состав: витамин С, стандардизиран екстракт од ехинацеа, стандардизирани екстракти од лук, бозел, цинк, селен, витамин D3, микрокристална целулоза, карбоксиметил целулоза, магнезиум стеарат, хидроксипропил метилцелулоза, талк, полиетиелен гликол, железо оксид.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 капсули дневно да се конзумира со 200 ml вода.
  ден 1.455,00
  Слика на DR. NATURE АГАРИКУС БЛАЗЕИ (AGARICUS BLAZEI) – 60 КАПСУЛИ/555 MG

  DR. NATURE АГАРИКУС БЛАЗЕИ (AGARICUS BLAZEI) – 60 КАПСУЛИ/555 MG


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од габа Агарикус блазеи (Agaricus blazei) , желатин, агенси против слепување (микрокристална целулоза, магнезиум стеарат).
  Начин на употреба: се препорачува 2 пати на ден по 2 капсули, по можност 30 минути пред јадење.
  ден 1.420,00
  Слика на DR. NATURE АЛЕРЏИ КОМПЛЕКС – 60 КАПСУЛИ/555 MG

  DR. NATURE АЛЕРЏИ КОМПЛЕКС – 60 КАПСУЛИ/555 MG


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од реиши (Ganoderma lucidum), желатин, ектракт од шитаке (Lentula edodes), екстракт од агарикус (Agaricus blazei), екстракт од херициум (Hericium erinaceus), екстракт од кордицепс (Cordyceps sinensis), екстракт од маитаке (Grifola frondosa), агенси против слепување микрокристална целулоза, магнезиум стеарат.
  Начин на употреба: се препорачува 2 пати на ден по 2 капсули, по можност 30 минути пред јадење.
  ден 1.420,00
  Слика на DR. NATURE АМОРЕ – 30 КАПСУЛИ

  DR. NATURE АМОРЕ – 30 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: Lactium® (млечен протеин хидролизат), стандардизиран екстракт од корен на родиола розеа (Rhodiola rosea L) (13% розавини, 1% салидрозиди), L-теанин, витамин В6 (пиридоксин хидрохлорид), агенс против слепување (микрокристална целулоза, магнезиум стеарат), желатински капсули.
  Начин на употреба: се препорачува 1 до 2 пати дневно по една капсула, по можност 30 минути пред јадење.
  ден 1.455,00
  Слика на DR. NATURE АУРИКУЛАРИЈА (AURICULARIA AURICULA JUDAE) – 60 КАПСУЛИ/555 MG

  DR. NATURE АУРИКУЛАРИЈА (AURICULARIA AURICULA JUDAE) – 60 КАПСУЛИ/555 MG


  Додаток во исхраната
  Состав:екстракт од габа Аурикуларија (Auricularia auricula judae), желатин, агенси против слепување (микрокристална целулоза, магнезиум стеарат).
  Начин на употреба: се препорачува 2 пати на ден по 2 капсули, по можност 30 минути пред јадење.
  ден 1.420,00
  Слика на DR. NATURE АШВАГАНДА ФОРТЕ – 60 КАПСУЛИ

  DR. NATURE АШВАГАНДА ФОРТЕ – 60 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана со Sensoril – патентиран екстракт од ашваганда – 10% витанолиди
  Состав: Sensoril® (патентиран екстракт од листови и корени од Ашваганда (Withania somnifera) која содржи 10% витанолиди, 32% олигосахариди, 0,5% витаферинА), агенс против слепување (микрокристална целулоза, магнезиум стеарат), желатински капсули.
  Начин на употреба: се препорачува 1-2 капсули дневно, по можност 30 минути пред јадење.
  ден 1.055,00
  Слика на DR. NATURE БАЈКАЛСКИ ШЛЕМНИК – 60 КАПСУЛИ

  DR. NATURE БАЈКАЛСКИ ШЛЕМНИК – 60 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната со екстракт од Scutellaria baicalensis со 80 % бајкалин
  Состав: стандардизиран екстракт од Scutellaria baicalensis (80% бајкалин), агенс против слепување (микрокристална целулоза, магнезиум стеарат), желатински капсули.
  Начин на употреба: се препорачува 1-2 капсули дневно, наутро пред јадење.
  ден 800,00
  Слика на DR. NATURE БРЕИН КОМПЛЕКС – 60 КАПСУЛИ/555 MG

  DR. NATURE БРЕИН КОМПЛЕКС – 60 КАПСУЛИ/555 MG


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од херициум (Hericium erinaceus), екстракт од реиши (Ganoderma lucidum), желатин, екстракт од кордицепс (Cordyceps sinensis), ектракт од шитаке (Lentula edodes), агенси против слепување микрокристална целулоза, магнезиум стеарат.
  Начин на употреба: се препорачува 2 пати на ден по 2 капсули, по можност 30 минути пред јадење.
  ден 1.420,00
  Слика на DR. NATURE ВИТАМИН D3 – 90 КАПСУЛИ

  DR. NATURE ВИТАМИН D3 – 90 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана
  Состав: Витамин D3 (холекалџиферол), сончогледово масло, желатин, глицерин, прочистена вода.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 капсула дневно да се конзумира со 200 ml вода.
  ден 655,00
  Слика на DR. NATURE ГАСТРО КОМПЛЕКС – 60 КАПСУЛИ/555 MG

  DR. NATURE ГАСТРО КОМПЛЕКС – 60 КАПСУЛИ/555 MG


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од херициум, желатин, екстракт од кориолус, екстракт од копринус, екстракт од реиши, ектракт од шитаке, екстракт од агарикус, агенси против слепување микрокристална целулоза, магнезиум стеарат.
  Начин на употреба: се препорачува 2 пати на ден по 2 капсули, по можност 30 минути пред јадење.
  ден 1.420,00