Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Суплементи во исхрана

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на MAXI VITA КОЛАГЕН ФОРТЕ ПЛУС – 60 КАПСУЛИ

  MAXI VITA КОЛАГЕН ФОРТЕ ПЛУС – 60 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана

  Состав: 1 капсула содржи колаген тип 2, колаген тип 1, колаген пептиди, екстракт од босвелија, витамин С (L-аскорбинска киселина), сорбитол, магнезиум стеарат, желатин, титаниум диоксид.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 капсула на ден по јадење со доволно течност.
  Земја на потекло на производот: Чешка
  ден 875,00
  Слика на Stolz Крем со слуз од полжав – 150 ml

  Stolz Крем со слуз од полжав – 150 ml


  Светски хит по супер цена! Со докажано регенеративно и подмладувачко дејство!
  Земја на потекло на производот: Германија
  ден 550,00
  Слика на AMIX™ ZEROHERO®

  AMIX™ ZEROHERO®


  Amix™ Zero Hero 31% Protein Bar
  Висока содржина на протеин
  Добар извор на влакна
  Низок процент на шекери
  ден 100,00
  Слика на ELITE LAYER BAR | 60 GR

  ELITE LAYER BAR | 60 GR


  100% вкусен без чувство на вина
  Вкус: Chocolate peanut butter caramel, white chocolate vanilla & caramel
  Dymatize Elite Layer bar е најновиот протеински бар кој може да го конзумирате во секое време без чувство на вина. Супер вкусен и задоволувачки залак кој е со висок процент на протеин и низок процент на шекер.
  ден 130,00
  Слика на SPORT POWER ENERGY CAKE

  SPORT POWER ENERGY CAKE


  Amix™ Sport Power Energy Cake е вкусен бар полн со енергија благодарение на јаглехидратите. Дизајниран за зголемени перформанси и изджливост. Едноставен и вкусен начин до брза енергија!
  Carb Tri-Flow® комплекс од јаглехидрати 6,5% (Изомалтулоза / Палатиноза јаглехидрати со низок глицемиски индекс), високо разграден цикличен декстрин (Cluster Dextrin®)
  BCAA 2:1:1
  ден 60,00
  Слика на AMINO PILLS 330 TAB

  AMINO PILLS 330 TAB


  Придобивки:
  Содржи веј протеин, хидролизиран протеин од говедско и протеин изолат од соја
  Ги содржи сите 8 есенцијални аминокиселини
  Одличен нутритивен квалитет
  Без масти и шеќери
  ден 1.100,00
  Слика на AMINO PILLS 660 TAB

  AMINO PILLS 660 TAB


  Придобивки:
  Содржи веј протеин, хидролизиран протеин од говедско и протеин изолат од соја
  Ги содржи сите 8 есенцијални аминокиселини
  Одличен нутритивен квалитет
  Без масти и шеќери
  ден 1.850,00
  Слика на AMIX LIPOTROPIC FAT BURNER (БЕЗ КОФЕИН) – 100 CAPS

  AMIX LIPOTROPIC FAT BURNER (БЕЗ КОФЕИН) – 100 CAPS


  AmixTM Lipotropic Fat Burner содржи 9 клучни состојки кои ќе ви помогнат во топењето на мастите без никакви штетни состојки. Содржи Л-карнитин, Холин, Иноситол, Бетаин, Метионин, Таурин, CLA, HCA и витамин Б6.
  ден 890,00
  Слика на AMIX OSTEO GLUCOSAMINE 1000MG 90 CPS.

  AMIX OSTEO GLUCOSAMINE 1000MG 90 CPS.


  Glucosamine Sulphate е амино сахарид инволвиран во формирање и поправка на ‘рскавиците и меките ткива чие оштетување е поврзано со болки во зглобовите, особено кај оние со остеоартритис и спортисти со зголемено оштетување на зглобовите. Amix Osteo Glucosamine придонесува за:
  Здрави зглобови
  Стимулација за раст на нова ‘рскавица
  Ги подмачкува зглобовите
  100% чист глукосамин сулфат
  1000 мг во капсула
  Доволна е само една капсула на ден!
  ден 890,00
  Слика на BCAA LEAN – 200 GR

  BCAA LEAN – 200 GR


  Есенцијални аминокиселини
  Богат извор на влакна
  100% веган
  Поддржува чиста мускулна маса и закрепнување
  ден 790,00
  Слика на ELITE 100% WHEY | 2100 GR

  ELITE 100% WHEY | 2100 GR


  КОЛИЧИНА ВО ПОРЦИЈА
  Протеини 25 гр
  Bcaas 6.1 гр
  Leucine 2.8 гр
  ден 3.590,00
  Слика на ELITE 100% WHEY | 907 GR

  ELITE 100% WHEY | 907 GR


  КОЛИЧИНА ВО ПОРЦИЈА
  Протеини 25 гр
  Bcaas 6.1 гр
  Leucine 2.8 гр
  ден 1.590,00
  Слика на GREENDAY® VEGEFIIT PROTEIN 720GR

  GREENDAY® VEGEFIIT PROTEIN 720GR


  GreenDay® Vegefiit Protein e одлично решение за оние кои се во потрага по протеински продукт од зеленчук. Содржи изолат протеин од грашок Pisane® , протеин од ориз и протеин од соја, со додаток од протеазни ензими AminoGen®, матрица од жито ModCarb™ и екстракти од овошје и зеленчук Fiit-ns®.
  ден 1.290,00
  Слика на ISO100 HYDROLYZED | 2200 GR

  ISO100 HYDROLYZED | 2200 GR


  КОЛИЧИНА ВО СЕРВИРАЊЕ
  Протеини 25 гр
  Bcaas 5.7 гр
  Leucine 2.7 гр
  ден 4.990,00
  Слика на ISO100 HYDROLYZED | 900 GR

  ISO100 HYDROLYZED | 900 GR


  КОЛИЧИНА ВО СЕРВИРАЊЕ
  Протеини 25 гр
  Bcaas 5.7 гр
  Leucine 2.7 гр
  ден 2.190,00
  Слика на ISOPRIME CFM 1KG

  ISOPRIME CFM 1KG


  Придобивки:
  Протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  Протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  Исклучително висока содржина на протеин (90%)
  Многу низок процент на лактоза
  Одлична растворливост
  Без аспартам
  Засладено со sucralose Splenda®
  ден 2.250,00
  Слика на ISOPRIME CFM 2 KG

  ISOPRIME CFM 2 KG


  Придобивки:
  Протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  Протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  Исклучително висока содржина на протеин (90%)
  Многу низок процент на лактоза
  Одлична растворливост
  Без аспартам
  Засладено со sucralose Splenda®
  ден 4.100,00
  Слика на SUPER OMEGA3 FISH OIL 90CPS.

  SUPER OMEGA3 FISH OIL 90CPS.


  AmixTM Super Omega3 Fish Oil е одличен извор на омега-3 масни киселини познати како EPA и DHA во нивниот природно постоечки сооднос. Омега-3 масните киселини се потребни секојдневно и мора да се внесат преку исхраната.
  ден 990,00 ден 750,00
  Слика на 100% PREDATOR PROTEIN 1 KG

  100% PREDATOR PROTEIN 1 KG


  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (WPC), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.
  ден 1.390,00
  Слика на MONSTER BEEF 1 KG

  MONSTER BEEF 1 KG


  Amix Monster Beef Protein е одличен избор за некој кој сака: – да изгради почиста мускулна маса – да ја зголеми силата – повисоко ниво на протеини – зајакнат со креатин – НЕ СОДРЖИ ЛАКТОЗА – БЕЗ АСПАРТАМ
  ден 1.590,00
  Слика на WHEY PURE FUSION 1 KG

  WHEY PURE FUSION 1 KG


  Придобивки:
  Протеинот го подтикнува растот на мускулната маса
  Протеинот придонесува во зачувување на мускулната маса
  Има одличен вкус и не содржи аспартам
  Засладено со sucralose SPLENDA®
  Содржи високо квалитетен веј протеин концентрат и CFM® веј протеин изолат
  ден 1.590,00
  Слика на 30% PROTEIN PLUS – ORANGE JAFA CAKE

  30% PROTEIN PLUS – ORANGE JAFA CAKE


  Богат со протеин: 17гр во бар.
  Премиум протеин: Казеин и Веј протеин.
  Без аспартам
  Погоден за вегетаријанци
  ден 100,00
  Слика на FLEX JOINT

  FLEX JOINT


  4600 * мг чисти колаген пептиди.
  Здрава функција на зглобовите, еластичност и флексибилност
  ден 1.590,00
  Слика на L-CARNITINE COMFORTABLE SHAPE 2000 BOTTLE

  L-CARNITINE COMFORTABLE SHAPE 2000 BOTTLE


  Топење на мастите
  2000 мг L-карнитин во сервирање
  Брза апсорпција
  ден 1.500,00
  Слика на GALVANIZE 212 FAHRENHEIT | 60 CAPS

  GALVANIZE 212 FAHRENHEIT | 60 CAPS


  Уникатен бленд од активни состојки за оптимален метаболизам на масти
  800мг Л-Карнитин
  172мг Кофеин
  200мг Екстракт од Зелен Чај
  100мг Екстракт од Гуарана
  ден 990,00
  Слика на SERIOUS MASS 5.455 GR

  SERIOUS MASS 5.455 GR


  Supports muscle building and weight gaining
  More than 1260 kcal per serving to help boost your calorie intake
  50 g protein per serving to help build and maintain muscle
  More than 250 g carbohydrates per serving to help support muscle Recovery
  ден 4.490,00 ден 4.290,00
  Слика на 100 WHEY SHREDDED 2000GR 80 SERVINGS

  100 WHEY SHREDDED 2000GR 80 SERVINGS


  25gr serving with 19g high-quality Volactive®protein
  5700mg Bcaa & 4500mg Glutamine per serving
  No added sugar
  Incredibly addictive taste
  Added Digezyme®
  Suitable for every type of use
  ден 2.990,00
  Слика на L-CARNITINE 3000 – 1000ML – 80 PORTIONS

  L-CARNITINE 3000 – 1000ML – 80 PORTIONS


  L-CARNITINE 3000 is a preparation containing liquid L-carnitine formula.
  Supports metabolism of lipids.
  Increases energy production.
  Contains high dose of liquid l-carnitine.
  ден 1.500,00
  Слика на SAMURAI CREAMY PEANUT BUTTER | 450 GR

  SAMURAI CREAMY PEANUT BUTTER | 450 GR


  Кремаст путер од кикиритки
  Состав: Печени кикиритки 100 %.
  Без додаток на конзерванси и адитиви.
  ден 200,00
  Слика на SAMURAI CREAMY PEANUT BUTTER | 950 GR

  SAMURAI CREAMY PEANUT BUTTER | 950 GR


  Кремаст путер од кикиритки
  Состав: Печени кикиритки 100 %.
  Без додаток на конзерванси и адитиви.
  ден 390,00
  Слика на ШИТАКЕ - ДЕХИДРИРАНА МЕЛЕНА ПЕЧУРКА

  ШИТАКЕ - ДЕХИДРИРАНА МЕЛЕНА ПЕЧУРКА


  ШИТАКЕ дехидрирана мелена печурка
  Пакување: 50 грама
  Начин на употреба: Се користи како додаток во секоја храна, пример: смути, јогурт, супа, готвена храна, разни сосови итн. Се става пред да биде готова храната. (без да се изложува на висока температура).
  Дозирање: 2 до 6 грама дневно. (1 кафено лажиче=1,5-2грама). Уживајте во способностите на нашиот Самураи Шитаке.
  ден 325,00
  Слика на DR.NATURE МОНОЛАУРИН – 90 КАПСУЛИ

  DR.NATURE МОНОЛАУРИН – 90 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана
  Состав: Глицерол монолаурат (монолаурин), магнезиум стеарат, микрокристална целулоза, желатинска капсула.
  Начин на употреба: при први знаци на потреба од Монолаурин се препорачува 3 пати на ден по 3 капсули за време или по јадење.
  Секоја капсула содржи 300 mg чист монолаурин.
  ден 1.090,00
  Слика на DEEP AYURVEDA ARJUNА – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA ARJUNА – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од Arjun (Terminalia Arjuna) – 500 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.
  ден 910,00
  Слика на DEEP AYURVEDA FEMICARE – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA FEMICARE – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од листови од Ashoka – 100 mg, Shatavari индиски аспарагус – 100 mg, Lodhra – 50 mg, Kachnar – 50 mg, Punarnava – 50 mg, бабини заби – 50 mg, Жен-шен – 50 mg, куркума – 50 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.
  ден 1.020,00
  Слика на DEEP AYURVEDA GOKSHUR (TRIBULUS TERRESTERIS) – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA GOKSHUR (TRIBULUS TERRESTERIS) – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав:екстракт од Gokshur (Tribulus terresteris) – 500 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.
  ден 835,00
  Слика на DEEP AYURVEDA GUGGAL – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA GUGGAL – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од Guggal (Cammiphora mukul) – 500 mg
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.
  ден 945,00
  Слика на DEEP AYURVEDA LIVCLEAR – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA LIVCLEAR – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракти од Katuki – 75 mg, Aндрографис – 75 mg, Bhumi Amla – 50 mg, Mакој – 50 mg, Punarnava – 50 mg, Kasni – 50 mg, Диво индиго – 50 mg, Bhringraj – 50 mg, Ниим – 25 mg, Giloy – 25 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.
  ден 820,00
  Слика на DEEP AYURVEDA NEVROCARE – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA NEVROCARE – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од листови од Брахми – 100 mg, Тагар – 100 mg, Vacha – 100 mg, Ашваганда – 100 mg, Jatamansi – 50 mg, Jyotishmati – 50 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.
  ден 910,00
  Слика на DEEP AYURVEDA UROCARE – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA UROCARE – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракти од Punarnava – 100 mg, Бабини заби – 100 mg, Varuna – 50 mg, Palash – 50 mg, Моринга – 50 mg, , Shirish – 50 mg, Куркума – 50 mg, Ниим – 50 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.
  ден 945,00
  Слика на DEEP AYURVEDA АШВАГАНДА – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA АШВАГАНДА – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од Ашваганда (Withania somnifera) – 500 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули двапати на ден, 30 минути по јадење со 200 ml вода.
  ден 945,00
  Слика на DEEP AYURVEDA ГАРСИНИЈА (GARCINIA) 60%HCA – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA ГАРСИНИЈА (GARCINIA) 60%HCA – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од Гарсинија Камбоџа (Garcinia Cambogia) – 500 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден или според насоки на Вашиот лекар.
  ден 945,00
  Слика на DEEP AYURVEDA ГУДУЧИ (GILOY) – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA ГУДУЧИ (GILOY) – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од гудучи (Tinospora cordifolia) – 500 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.
  ден 1.020,00
  Слика на DEEP AYURVEDA НИМ – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA НИМ – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од Ним (Azadirachta indica) – 500 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.
  ден 750,00
  Слика на DEEP AYURVEDA ОБЕСИТ (OBESIT) – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA ОБЕСИТ (OBESIT) – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: Гугул – 100 mg, екстракт од Трифала – 100 mg, Кумин – 100 mg, Mustak – 50 mg, Пунарнава – 50 mg, Chitrak– 50 mg, Црн бибер – 50 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули на ден со 200 мл млака вода.
  ден 945,00
  Слика на DEEP AYURVEDA ПЧЕНИЧНА ТРЕВА (WHEAT GRASS) – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA ПЧЕНИЧНА ТРЕВА (WHEAT GRASS) – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од пченична трева – 500 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.
  ден 1.020,00
  Слика на DEEP AYURVEDA СПИРУЛИНА – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA СПИРУЛИНА – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав:спирулина во прав – 500 mg.
  Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.
  ден 1.060,00
  Слика на DEEP AYURVEDA ТРИФАЛА (TRIYOG) – 40 КАПСУЛИ

  DEEP AYURVEDA ТРИФАЛА (TRIYOG) – 40 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од Amlaki (Phyllanthus emblica) – 200 mg, Haritaki (Terminalia chebula) – 150 mg, Vibhitaki (Terminalia bellirica) – 150 mg.
  Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.
  ден 655,00
  Слика на DR. NATURE CLA + ЗЕЛЕН ЧАЈ + L КАРНИТИН – 90 КАПСУЛИ

  DR. NATURE CLA + ЗЕЛЕН ЧАЈ + L КАРНИТИН – 90 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана со засладувач
  Состав:конјугирана линоленска киселина CLA, триглицериди со среден синџир (MCT), екстракт од листови на зелен чај (Camellia sinensis L.) – содржи 50% полифеноли, L-карнитин.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 капсули дневно да се конзумира со 200 ml вода
  Препорака: да се конзумира пред физичка активност.
  ден 1.200,00
  Слика на DR. NATURE IMMUNE POWER MAX – 60 ТАБЛЕТИ

  DR. NATURE IMMUNE POWER MAX – 60 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхраната
  Состав: витамин С, стандардизиран екстракт од ехинацеа, стандардизирани екстракти од лук, бозел, цинк, селен, витамин D3, микрокристална целулоза, карбоксиметил целулоза, магнезиум стеарат, хидроксипропил метилцелулоза, талк, полиетиелен гликол, железо оксид.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 капсули дневно да се конзумира со 200 ml вода.
  ден 1.455,00
  Слика на DR. NATURE АГАРИКУС БЛАЗЕИ (AGARICUS BLAZEI) – 60 КАПСУЛИ/555 MG

  DR. NATURE АГАРИКУС БЛАЗЕИ (AGARICUS BLAZEI) – 60 КАПСУЛИ/555 MG


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од габа Агарикус блазеи (Agaricus blazei) , желатин, агенси против слепување (микрокристална целулоза, магнезиум стеарат).
  Начин на употреба: се препорачува 2 пати на ден по 2 капсули, по можност 30 минути пред јадење.
  ден 1.420,00
  Филтри Close
  Min: ден 60,00 Max: ден 4.990,00
  ден60 ден4990