Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  СОКОВНИК KUVINGS B6000

  Бренд: Kuvings

  СОКОВНИК KUVINGS B6000
  Соковник за ладно цедење на сите видови на овошје и зеленчук.
  Идеален за домашна употреба соковник со голем отвор, голем капацитет за цедење и многу издржлив.
  Гаранција од 7 години
  Шифра: 106001
  ден 25.800,00
  i h

  Соковниците Kuvings  се од новата генерација на соковници за ладно цедење. Се цедат сите видови на овошје и зеленчук. Разликата во однос на другите центрифугални соковници е што при ладно цедење остануваат сите нутрити во сокот од овошјето и зеленчукот, а структурата на сокот е далеку подобра, нема одвојување на сокот во вид на пена или пулпи. Освен овошје и зеленчук можат да се цедат и јаткасти плодови( орев, бадем, лешник). 

   

  Kuvings  моделите  се Корејско производство. Направени од многу квалитетна пластика одобрена од USA FDA америчка агенција за храна. 

  Гаранција за домашна употреба е 8 години со обврска за сервис еднаш во годината или 2години за комерцијална.

   

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Соковниците Kuvings  се од новата генерација на соковници за ладно цедење. Се цедат сите видови на овошје и зеленчук. Разликата во однос на другите центрифугални соковници е што при ладно цедење остануваат сите нутрити во сокот од овошјето и зеленчукот, а структурата на сокот е далеку подобра, нема одвојување на сокот во вид на пена или пулпи. Освен овошје и зеленчук можат да се цедат и јаткасти плодови( орев, бадем, лешник). 

   

  Kuvings  моделите  се Корејско производство. Направени од многу квалитетна пластика одобрена од USA FDA америчка агенција за храна. 

  Гаранција за домашна употреба е 8 години со обврска за сервис еднаш во годината или 2години за комерцијална.