Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  СЛАВА, БОГАТСТВО И АМБИЦИЈА

  Бренд: Три

  Автор: Ошо
  Издавачка куќа: ТРИ
  ИСБН: 978-608-230-7480
  Година на издавање: 2021
  Димензии: 125/195
  Број на страници: 178
  Шифра: 100290
  ден 266,00
  i h

  Сакам да бидете богати на секој можен начин – во материјална, психолошка и духовна смисла. Сакам да го живеете најбогатиот живот што некогаш се живеел на планетава.

  Книгата Слава, богатство и амбиција ги испитува симптомите и психологијата што се крие зад преокупираноста со парите и славата. Од каде потекнува алчноста? Дали желбата за натпреварување и амбициите можат да доведат до иновација и позитивна промена? Зошто се чини дека славните и богатите имаат големо влијание во светот? Дали навистина со пари не може да се купи среќа?... На овие прашања Ошо им пристапува на начин што тера на размислување, што е свеж, изненадувачки и особено важен во ова наше економски проблематично и преломно време.

  Ошо ги предизвикува читателите да ги преиспитаат и да се ослободат од наметнатите системи на верувања и предрасуди, кои им ја ограничуваат способноста да му се радуваат на животот во целото негово богатство.

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Сакам да бидете богати на секој можен начин – во материјална, психолошка и духовна смисла. Сакам да го живеете најбогатиот живот што некогаш се живеел на планетава.

  Книгата Слава, богатство и амбиција ги испитува симптомите и психологијата што се крие зад преокупираноста со парите и славата. Од каде потекнува алчноста? Дали желбата за натпреварување и амбициите можат да доведат до иновација и позитивна промена? Зошто се чини дека славните и богатите имаат големо влијание во светот? Дали навистина со пари не може да се купи среќа?... На овие прашања Ошо им пристапува на начин што тера на размислување, што е свеж, изненадувачки и особено важен во ова наше економски проблематично и преломно време.

  Ошо ги предизвикува читателите да ги преиспитаат и да се ослободат од наметнатите системи на верувања и предрасуди, кои им ја ограничуваат способноста да му се радуваат на животот во целото негово богатство.