Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Sanct Bernhard

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на SANCT BERNHARD FLAX OIL ОМЕГА 3-6-9 ЛЕНЕНО МАСЛО -180 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD FLAX OIL ОМЕГА 3-6-9 ЛЕНЕНО МАСЛО -180 КАПСУЛИ


  Додаток на исхраната
  Состав: ленено масло (Linum usitatissimum)- 73,3%, желатин, глицерин, природни антиоксиданти(богати со токоферол).
  Начин на употреба: 3 пати на ден по 2 капсули со течност за време на оброк.
  ден 1.770,00
  Слика на SANCT BERNHARD АЛОЕ ВЕРА 99,7% СОК – 1000 ML

  SANCT BERNHARD АЛОЕ ВЕРА 99,7% СОК – 1000 ML


  Додаток на исхраната
  Состав: алое вера сок (99,7%), конзерванси (натриум бензоат, калиум сорбат). Закиселувач – цитрусна киселина.
  Начин на употреба: 3 пати дневно пред јадење се пијат по 20 ml (отприлика 2 лажици) Алое Вера сок чист или разреден со овошен сок.
  ден 2.000,00
  Слика на SANCT BERNHARD АРГИНИН 500 MG – 150 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD АРГИНИН 500 MG – 150 КАПСУЛИ


  Додаток на исхраната
  Состав: L-аргинин (77%), желатин, , полнител калциум карбонат, агенс за одвојување магнезиум стеарат, полнител пченкарен скроб, витамин В6 (пиродоксин хидрохлорид), фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина), Витамин В12 (цијанокобаламин).
  Начин на употреба: еднаш дневно 2 капсули се пијат цели со доволно течност.
  ден 2.695,00
  Слика на SANCT BERNHARD АРТИЧОК – 150 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD АРТИЧОК – 150 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана со артичока и холин
  Состав: екстракт од артичока (56%), полнител малтодекстрин, холин битартрат, желатин, полнител микрокристална целулоза, агенс за ослободување магнезиум стеарат.
  Начин на употреба: 2 таблети дневно со доволно течност по јадење.
  ден 2.150,00
  Слика на SANCT BERNHARD АФА – 120 ТАБЛЕТИ

  SANCT BERNHARD АФА – 120 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхрана со АФА алги
  Состав:афа алги во прав (100%). Секоја таблета содржи 250 mg природни АФА алги.
  Начин на употреба: 3 пати на ден по 1-2 капсули се пијат со многу течност.
  ден 3.280,00
  Слика на SANCT BERNHARD БОНБОНИ СО ЖАЛФИЈА – 170 G

  SANCT BERNHARD БОНБОНИ СО ЖАЛФИЈА – 170 G


  Мелем за грло со жалфија
  Состав: шеќер, гликозен сируп, екстракт од листови од жалфија, масло од жалфија.
  Начин на употреба: по потреба до 4-5 бонбони дневно.
  ден 785,00
  Слика на SANCT BERNHARD БРУСНИЦА – 90 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD БРУСНИЦА – 90 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана со висока концентрација на брусница
  Состав: концентрат од брусница (73%), желатин, магнезиум стеарат, магнезиум хидрохлорид, екстракт од Брусница (2%), малтодекстрин, витамин С (L-аскорбинска киселина), витамин В2 (рибофлавин).
  Начин на употреба: 3 капсули се пијат цели со многу течност.
  ден 2.730,00
  Слика на SANCT BERNHARD ВИТАМИН С ПЛУС ЦИНК СО ПРОДОЛЖЕНО ДЕЈСТВО – 180 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD ВИТАМИН С ПЛУС ЦИНК СО ПРОДОЛЖЕНО ДЕЈСТВО – 180 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: Витамин C, цинк сулфат монохидрат, сахароза, желатин, микрокристална целулоза, гликозен сируп на база на житарици, пченкарно нишесте; шелак, магнезиум стеарат и талк.
  Начин на употреба: 1 капсула на ден со чаша вода, максимална дневна доза е една капсула.
  ден 1.785,00
  Слика на SANCT BERNHARD ВИТАМИН С СО ПРОДОЛЖЕНО ОСЛОБОДУВАЊЕ- 120 ТАБЛЕТИ

  SANCT BERNHARD ВИТАМИН С СО ПРОДОЛЖЕНО ОСЛОБОДУВАЊЕ- 120 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхраната
  Состав: витамин C, микрокристална целулоза, хидроксипропилметилцелулоза, магнезиум стеарат.
  Начин на употреба: 1 таблета на ден со течност пред јадење.
  ден 1.055,00
  Слика на SANCT BERNHARD ГЛОГ ПЛУС- 240 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD ГЛОГ ПЛУС- 240 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана со екстракт од глог, железо и фолна киселина.
  Состав: прав од листови на глог со цвет (54%), желатин, сув екстракт од листови на глог со цвет (14%), сув екстракт од плодови на глог (8%), железо (II) глуконат, силициум диоксид, екстракт од ориз со оризови лушпи, гума арабика, сончогледово масло, фолна киселина.
  Начин на употреба: 2 пати на ден по 2 капсули се пијат цели со доволно течност.
  ден 2.295,00
  Слика на SANCT BERNHARD КАЛЦИУМ ПЛУС ВИТАМИН D3 – 150 ТАБЛЕТИ

  SANCT BERNHARD КАЛЦИУМ ПЛУС ВИТАМИН D3 – 150 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхрана
  Состав: калциум карбонат, пченкарен скроб, микрокристална целулоза, магнезиум стеарат, натриум карбоксиметилцелулоза, силициум диоксид, витамин D3.
  Начин на употреба: 2 пати на ден по 1 таблета со чаша вода пред јадење. Максимална дневна доза е две таблети.
  ден 1.090,00
  Слика на SANCT BERNHARD КАЛЦИУМ+МАГНЕЗИУМ- 400 ТАБЛЕТИ

  SANCT BERNHARD КАЛЦИУМ+МАГНЕЗИУМ- 400 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхрана
  Состав: калциум карбонат, магнезиум карбонат, пченкарен скроб, микрокристална целулоза, магнезиум стеарат, натриум карбоксиметилцелулоза.
  Начин на употреба: 3 пати на ден по 1-2 таблети со течност пред јадење. Препорачливо е таблетите Калциум + Магнезиум да се пијат подолг временски период. Максимална дневна доза е шест таблети.
  ден 1.660,00
  Слика на SANCT BERNHARD КАПСУЛИ ОД ЗЕЛЕНОУСНА ШКОЛКА- 150 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD КАПСУЛИ ОД ЗЕЛЕНОУСНА ШКОЛКА- 150 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана
  Состав: концентрат од зеленоусна школка (Perna Canaliculus) 82.9%, желатин, магнезиум стеарат.
  Начин на употреба: 2-3 капсули на ден се пие со доволно течност.
  ден 2.480,00
  Слика на SANCT BERNHARD КАПСУЛИ ОД ЛУК – 180 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD КАПСУЛИ ОД ЛУК – 180 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана
  Состав: лук во прав (76,8%), желатин, магнезиум стеарат, микрокристална целулоза.
  Начин на употреба: по 1 капсула 2-3 пати дневно со чаша вода пред јадење.
  ден 1.090,00
  Слика на SANCT BERNHARD КАПСУЛИ СО МАСЛО ОД ЦРН КИМ- 180 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD КАПСУЛИ СО МАСЛО ОД ЦРН КИМ- 180 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана
  Состав: чисто египетско малсо од црн ким (nigella sativa) ладно цедено, желатин, глицерин, силициум диоксид, витмин Е, калциум Д-пантонтенат, железо оксид, соја лецитин емулгатор, витамин D3, фолна киселина, биотин.
  Начин на употреба: се препорачува 1 капсула на ден со течност.
  ден 2.060,00
  Слика на SANCT BERNHARD КОЛАГЕН ГОЛД ЕКСТРА – 525 G ВО ПРАВ

  SANCT BERNHARD КОЛАГЕН ГОЛД ЕКСТРА – 525 G ВО ПРАВ


  Додаток во исхрана
  Состав: колаген хидролизат (90%), засладувач фруктоза.
  Начин на употреба: дневно по 1 полна супена лажица (10 g) се додава во 1 чаша сок или чај, се меша и се пие. Потоа во текот на денот пијте многу течности.
  ден 2.660,00
  Слика на SANCT BERNHARD КОЛОСТРУМ- 90 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD КОЛОСТРУМ- 90 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана
  Состав: Колострум, желатин, магнезиум стеарат.
  Начин на употреба: се перпорачуваат од 1 до 2 капсули на ден со чаша вода.
  ден 2.915,00
  Слика на SANCT BERNHARD ЛЕЦИТИН ВИТАЛ – 120 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD ЛЕЦИТИН ВИТАЛ – 120 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана со лецитин, глутаминска киселина, жен-шен и важни витамини од групата В.
  Состав: желатин, соја лецитин (17%), корен од жен-шен, полнител пченкарен скроб, агенс за одвојување магнезиум стеарат, L-глутаминска киселина, ниацин, витамин Е- сукцинат, витамин В6 хидрохлорид, витамин В1 мононитрат, витамин В2, Витамин В12.
  Начин на употреба: 1 капсула дневно се пие цела со доволно течност.
  ден 2.220,00
  Слика на SANCT BERNHARD МАГНЕЗИУМ – 250 ТАБЛЕТИ

  SANCT BERNHARD МАГНЕЗИУМ – 250 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхрана
  Состав: Магнезиум карбонат, микрокристална целулоза, пченкарен скроб, магнезиум стеарат.
  Начин на употреба: 3-4 таблети дневно се пијат цели со многу течност за време на оброк.
  ден 1.090,00
  Слика на SANCT BERNHARD МАСЛО ОД НОЌНИЧЕ – 200 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD МАСЛО ОД НОЌНИЧЕ – 200 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана со биолошко активни полинезаситени масни киселини
  Состав: масло од ноќниче (73%), желатин, глицерин, антиоксидантни екстракти со висока содржина на токоферол од природно потекло.
  Начин на употреба: се препорачува 3 пати на ден по 2 капсули со доволно количество течност.
  ден 1.790,00
  Слика на SANCT BERNHARD МАСЛО ОД СЕМКИ ОД ТИКВА – 150 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD МАСЛО ОД СЕМКИ ОД ТИКВА – 150 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: масло од семе на тиква 74%*, желатин, навлажнувач глицерин, антиоксиданс токоферол екстракт од природно потекло. *сертифицирано органско одгледување DE-OKO- 001
  Начин на употреба: 3 пати на ден по 1-2 капсули се пијат цели со многу течност за време на оброк.
  ден 1.565,00
  Слика на SANCT BERNHARD МУЛТИВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ ОД А-Z – 150 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD МУЛТИВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ ОД А-Z – 150 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: дикалциум фосфат, магнезиум оксид, витамин C, калиум хлорид, никотинамид, витамин Е ацетат, калциум D пантотенат, железен сулфат, цинк оксид, витамин B6 хидрохлорид, бакар сулфат, витамин B2, витамин B1 мононитрат, витамин А ацетат, фолна киселина, D-биотин, калиум јодид, хром III хлорид, натриум молобдат, натриум селенит, витамин К1, витамин D3, витамин B12, желатин, магнезиум стеарат.
  Начин на употреба: по една капсула на ден со чаша вода.
  ден 1.385,00
  Слика на SANCT BERNHARD МУЛТИВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ ОД А-Z 50+ – 150 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD МУЛТИВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ ОД А-Z 50+ – 150 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: дикалциум фосфат, магнезиум оксид, витамин C, калиум хлорид, никотинамид, витамин Е ацетат, калциум D пантотенат, железен сулфат, цинк оксид, витамин B6 хидрохлорид, бакар сулфат, витамин B2, витамин B1 мононитрат, витамин А ацетат, фолна киселина, D-биотин, калиум јодид, хром III хлорид, натриум молобдат, натриум селенит, витамин К1, витамин D3, витамин B12, желатин, магнезиум стеарат.
  Начин на употреба: по една капсула на ден со чаша вода.
  ден 1.855,00
  Слика на SANCT BERNHARD ОМЕГА 3 – 120 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD ОМЕГА 3 – 120 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: секоја капсула содржи: рибино масло (71%), желатин, глицерин, витамин Е.
  Начин на употреба: 3 пати на ден по 1-2 капсули со вода пред јадење.
  ден 820,00
  Слика на SANCT BERNHARD ОМЕГА 3 – 400 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD ОМЕГА 3 – 400 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: секоја капсула содржи: рибино масло (71%), желатин, глицерин, витамин Е.
  Начин на употреба: 3 пати на ден по 1-2 капсули со вода пред јадење.
  ден 2.110,00
  Слика на SANCT BERNHARD ПАСТИЉИ ЗА КАШЛИЦА СО БЕЛ СЛЕЗ -90 ПАСТИЉИ

  SANCT BERNHARD ПАСТИЉИ ЗА КАШЛИЦА СО БЕЛ СЛЕЗ -90 ПАСТИЉИ


  Пастиљи за грло и кашлица со корен од бел слез и масло од еукалиптус
  Состав: полнител малтоза, згуснувач арапска гума, екстракт од корен на бел слез (12%), полнител гликозен сируп, ментол, растително масло, пчелин восок, масло од анасон, масло од еукалиптус, масло од копар, засладувач стевиол гликозид.
  Начин на употреба: по потреба до 3-4 пастиљи дневно.
  ден 1.640,00
  Слика на SANCT BERNHARD СЕЛЕН 100 µG МОНО – 180 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD СЕЛЕН 100 µG МОНО – 180 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана
  Состав: полнител – калциум карбонат, микрокристална целулоза, желатин, филер – малтодекстрин, агенс – магнезиум стеарат, натриум селенит.
  Начин на употреба: 1 капсула дневно се пие цела со многу течност.
  ден 1.455,00
  Слика на SANCT BERNHARD СЕЛЕН ПЛУС ACE – 120 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD СЕЛЕН ПЛУС ACE – 120 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана
  Состав: магнезиум карбонат, желатин, витамин С, селен квасец, витамин Е сукцинат, агенс – магнезиум стеарат, полнител – маслиново масло, природен каротеноид.
  Начин на употреба: 1 капсула дневно се пие цела со доволно течност.
  ден 1.515,00
  Слика на SANCT BERNHARD СОЈА И КАЛЦИУМ – 120 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD СОЈА И КАЛЦИУМ – 120 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана
  Состав: Калциум карбонат (22,8% калциум), екстракт од соја Soja Hispida (18.3%),D- биотин. Помошни елементи: желатин, лактоза, магнезиум стеарат.
  Начин на употреба: 1 капсула на ден со течност. Максимална дневна доза е 1 капсула.
  ден 2.280,00
  Слика на SANCT BERNHARD СПИРУЛИНА – 360 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD СПИРУЛИНА – 360 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната со спирулина алги
  Состав: спирулина во прав (79%), желатин.
  Начин на употреба: половина час пред оброк испијте 3-4 капсули со доволно количество течност.
  ден 3.350,00
  Слика на SANCT BERNHARD ТРАДИЦИОНАЛНИ ОВОШНИ БОНБОНИ ЗА ДЕЦА БЕЗ ШЕЌЕР – 150 G

  SANCT BERNHARD ТРАДИЦИОНАЛНИ ОВОШНИ БОНБОНИ ЗА ДЕЦА БЕЗ ШЕЌЕР – 150 G


  Овошна мешавина со вкус на портокал, праска и малина со витамини А, С и Е.
  Состав: засладувач исомалт, закиселувач лимонска киселина, екстракт од ацерола, малтодекстрин, природни ароми, растителни бои од: екстракти од цвекло, спанаќ и куркума, витамин Е, каротеноиди.
  Начин на употреба: по потреба до 2-3 бонбони дневно.
  ден 930,00
  Слика на SANCT BERNHARD ХЛОРЕЛА – 180 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD ХЛОРЕЛА – 180 КАПСУЛИ


  Додаток во исхрана
  Состав: микроалга хлорела во прав (77%), желатин. Природно содржи сулфити.
  Начин на употреба: 2 пати дневно по 3 капсули со доволна количина течности.
  ден 2.480,00
  Слика на SANCT BERNHARD ЦИМЕТ СО ХРОМ И ЦИНК- 180 КАПСУЛИ

  SANCT BERNHARD ЦИМЕТ СО ХРОМ И ЦИНК- 180 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната со цимет, хром и цинк.
  Состав: Екстракт од цимет, калциум карбонат, желатин, пченкарен скроб, цинк глуконат, магнезиум стеарат, малтодекстрин, хром III хлорид.
  Начин на употреба: 1-2 капсули на ден за време на оброк со чаша вода.
  ден 2.100,00
  Слика на SANCT BERNHARD ЦИНК 10 MG – 210 ТАБЛЕТИ

  SANCT BERNHARD ЦИНК 10 MG – 210 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхрана
  Состав: микрокристална целулоза, цинк глуконат, магнезиум стеарат.
  Начин на употреба: 1 капсула дневно се пие цела со доволно течност.
  ден 1.790,00
  Слика на ЗЛАТНО ЧУДО NO.14 – 50 ML КАПКИ

  ЗЛАТНО ЧУДО NO.14 – 50 ML КАПКИ


  Додаток во исхраната по оригинална рецепта на маг.фарм.Никола Мангалџиев
  Состав: водно-алкохолни екстракти од: зелен чај (Camellia sinensis), плодови од гоџи (Lycium barbarum), семе од кавкаска коприва (Urtica cannabina), листови од бреза (Betula pendula), корен од глуварче (Taraxacum officinale), семе од лен (linum usitatissimum), корен од ѓумбир (Zingiber officinale), корен од реум (Rheum palmatum), црвен пипер (Capsicum annuum), артичок (Cynara scolymus), арома. Содржи 40% алкохол.
  Начин на употреба: се препорачува 2 пати дневно (наутро и навечер) по 21 капка растворени во 200 ml вода 30 минути пред јадење.
  ден 440,00