Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  SAMSUNG GALAXY A10

  Бренд: Samsung

  Eкран: 6.2 инчи (720x1520 pixels)
  Камера: 13MP, 1080p
  Рам: 2/4GB RAM
  Батерија: 3400mAh
  Шифра: 500105
  ден 8.999,00
  i h
  ВИДЕО
   
  Спецификации на производот
  OS Android 9.0 (Pie), upgradable to Android 10, One UI 2.0
  Chipset Exynos 7884 (14 nm)
  CPU Octa-core (2x1.6 GHz Cortex-A73 & 6x1.35 GHz Cortex-A53)
  GPU Mali-G71 MP2
  Меморија microSDXC (dedicated slot), 32GB 2GB RAM, 32GB 4GB RAM eMMC 5.1
  Екран IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~271 ppi density)
  Главна Камера 13 MP, f/1.9, 28mm (wide), AF
  Предна Камера 5 MP, f/2.0
  Димензии 155.6 x 75.6 x 7.9 mm (6.13 x 2.98 x 0.31 in)
  Тежина 168 g (5.93 oz)
  SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  ВИДЕО
   
  Спецификации на производот
  OS Android 9.0 (Pie), upgradable to Android 10, One UI 2.0
  Chipset Exynos 7884 (14 nm)
  CPU Octa-core (2x1.6 GHz Cortex-A73 & 6x1.35 GHz Cortex-A53)
  GPU Mali-G71 MP2
  Меморија microSDXC (dedicated slot), 32GB 2GB RAM, 32GB 4GB RAM eMMC 5.1
  Екран IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~271 ppi density)
  Главна Камера 13 MP, f/1.9, 28mm (wide), AF
  Предна Камера 5 MP, f/2.0
  Димензии 155.6 x 75.6 x 7.9 mm (6.13 x 2.98 x 0.31 in)
  Тежина 168 g (5.93 oz)
  SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  Ознаки за производ