Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Протеински десерти

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на AMIX™ QUICKGEL 45GR

  AMIX™ QUICKGEL 45GR


  Amix™ QuickGel со кофеин е супер концентриран енергетски гел во компактен формат за да ви овозможи повеќе енергија во подолг период за време на физичката активност.
  ден 70,00
  Слика на AMIX™ ZEROHERO®

  AMIX™ ZEROHERO®


  Amix™ Zero Hero 31% Protein Bar
  Висока содржина на протеин
  Добар извор на влакна
  Низок процент на шекери
  ден 110,00 ден 90,00
  Слика на ELITE LAYER BAR | 60 GR

  ELITE LAYER BAR | 60 GR


  100% вкусен без чувство на вина
  Вкус: Chocolate peanut butter caramel, white chocolate vanilla & caramel
  Dymatize Elite Layer bar е најновиот протеински бар кој може да го конзумирате во секое време без чувство на вина. Супер вкусен и задоволувачки залак кој е со висок процент на протеин и низок процент на шекер.
  ден 130,00
  Слика на SPORT POWER ENERGY CAKE

  SPORT POWER ENERGY CAKE


  Amix™ Sport Power Energy Cake е вкусен бар полн со енергија благодарение на јаглехидратите. Дизајниран за зголемени перформанси и изджливост. Едноставен и вкусен начин до брза енергија!
  Carb Tri-Flow® комплекс од јаглехидрати 6,5% (Изомалтулоза / Палатиноза јаглехидрати со низок глицемиски индекс), високо разграден цикличен декстрин (Cluster Dextrin®)
  BCAA 2:1:1
  ден 60,00 ден 45,00
  Слика на SUPER MASS GAINER BAR | 90 GR

  SUPER MASS GAINER BAR | 90 GR


  Содржина по порција
  Протеин 28 г
  Bcaas 5.4 г
  ден 120,00
  Слика на 30% PROTEIN PLUS – CHOCOLATE

  30% PROTEIN PLUS – CHOCOLATE


  Богат со протеин: 17гр во бар.
  Премиум протеин: Казеин и Веј протеин.
  Без аспартам
  Погоден за вегетаријанци
  ден 100,00
  Слика на 30% PROTEIN PLUS – ORANGE JAFA CAKE

  30% PROTEIN PLUS – ORANGE JAFA CAKE


  Богат со протеин: 17гр во бар.
  Премиум протеин: Казеин и Веј протеин.
  Без аспартам
  Погоден за вегетаријанци
  ден 100,00
  Слика на 30% PROTEIN PLUS – VANILLA & COCONUT

  30% PROTEIN PLUS – VANILLA & COCONUT


  Богат со протеин: 17гр во бар.
  Премиум протеин: Казеин и Веј протеин.
  Без аспартам
  Погоден за вегетаријанци
  ден 100,00
  Слика на ENERGIZE ADVANCED 55GR | HAZELNUT CHOCOLATE

  ENERGIZE ADVANCED 55GR | HAZELNUT CHOCOLATE


  Совршена текстура: не е суво а ни лепливо
  C2MAX Dual Source Carb Mix
  Со додаден магнезиум и натриум.
  Добра подносливост
  ден 90,00
  Слика на ENERGIZE ADVANCED 55GR | ORANGE

  ENERGIZE ADVANCED 55GR | ORANGE


  Совршена текстура: не е суво а ни лепливо
  C2MAX Dual Source Carb Mix
  Со додаден магнезиум и натриум.
  Добра подносливост
  ден 90,00
  Слика на ENERGIZE ORIGINAL – BANANA PUNCH

  ENERGIZE ORIGINAL – BANANA PUNCH


  Доверлива функционалност со C2MAX мешавината на јаглени хидрати со двоен извор
  Со додаден натриум,електролитот кој најмногу се губи при потење
  Со додаден магнезиум. Магнезиумот придонесува за нормален метаболизам што дава енергија
  Без бои и конзерванси
  Погоден за вегетаријанци
  Добра подносливост
  ден 90,00
  Слика на ENERGIZE ORIGINAL – BERRY

  ENERGIZE ORIGINAL – BERRY


  Доверлива функционалност со C2MAX мешавината на јаглени хидрати со двоен извор
  Со додаден натриум,електролитот кој најмногу се губи при потење
  Со додаден магнезиум. Магнезиумот придонесува за нормален метаболизам што дава енергија
  Без бои и конзерванси
  Погоден за вегетаријанци
  Добра подносливост
  ден 90,00
  Слика на PROTEIN PLUS LOW SUGAR 35GR | CHOCOLATE BROWNIE

  PROTEIN PLUS LOW SUGAR 35GR | CHOCOLATE BROWNIE


  Високо квалитетен протеин, до 11 g во bar
  Ниско ниво на шеќери, не повеќе од 1,6 g во бар
  Погоден за вегетаријанци и без аспартам
  Совршен за помеѓу или после тренинг
  ден 60,00
  Слика на PROTEIN PLUS LOW SUGAR 35GR | CHOCOLATE ESPRESSO

  PROTEIN PLUS LOW SUGAR 35GR | CHOCOLATE ESPRESSO


  Високо квалитетен протеин, до 11 g во bar
  Ниско ниво на шеќери, не повеќе од 1,6 g во бар
  Погоден за вегетаријанци и без аспартам
  Совршен за помеѓу или после тренинг
  ден 60,00
  Слика на 100% CASEIN 100 1800GR

  100% CASEIN 100 1800GR


  High Performance Slow Digestion Anti-Catabolic Protein Decreases Muscle Breakdown!
  The world’s best slowly absorbed protein.
  Rich in anti-catabolic amino acids.
  Pure micellar casein.
  ден 3.390,00 ден 2.790,00
  Слика на SAMURAI CREAMY PEANUT BUTTER | 450 GR

  SAMURAI CREAMY PEANUT BUTTER | 450 GR


  Кремаст путер од кикиритки
  Состав: Печени кикиритки 100 %.
  Без додаток на конзерванси и адитиви.
  ден 200,00
  Слика на SAMURAI CREAMY PEANUT BUTTER | 950 GR

  SAMURAI CREAMY PEANUT BUTTER | 950 GR


  Кремаст путер од кикиритки
  Состав: Печени кикиритки 100 %.
  Без додаток на конзерванси и адитиви.
  ден 390,00
  Филтри Close
  Min: ден 45,00 Max: ден 2.790,00
  ден45 ден2790