Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Протеини

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на DYMITZE ISO100 MULTIPACK

  DYMITZE ISO100 MULTIPACK


  КОЛИЧИНА ВО СЕРВИРАЊЕ
  Протеини 25 гр
  Bcaas 5.7 гр
  Leucine 2.7 гр
  ден 320,00
  Слика на ISO100 HYDROLYZED | 2200 GR

  ISO100 HYDROLYZED | 2200 GR


  КОЛИЧИНА ВО СЕРВИРАЊЕ
  Протеини 25 гр
  Bcaas 5.7 гр
  Leucine 2.7 гр
  ден 4.990,00
  Слика на ISOPRIME CFM 1KG

  ISOPRIME CFM 1KG


  Придобивки:
  Протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  Протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  Исклучително висока содржина на протеин (90%)
  Многу низок процент на лактоза
  Одлична растворливост
  Без аспартам
  Засладено со sucralose Splenda®
  ден 2.250,00
  Слика на SHAKE 4 FIT&SLIM 1KG PWD.

  SHAKE 4 FIT&SLIM 1KG PWD.


  Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диета и фитнес цели без разлика дали сте маж или жена. Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера.
  ден 1.690,00
  Слика на SHAKE 4 FIT&SLIM 500GR PWD.

  SHAKE 4 FIT&SLIM 500GR PWD.


  Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диета и фитнес цели без разлика дали сте маж или жена. Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера.
  ден 990,00
  Слика на GREENDAY® VEGEFIIT PROTEIN 720GR

  GREENDAY® VEGEFIIT PROTEIN 720GR


  GreenDay® Vegefiit Protein e одлично решение за оние кои се во потрага по протеински продукт од зеленчук. Содржи изолат протеин од грашок Pisane® , протеин од ориз и протеин од соја, со додаток од протеазни ензими AminoGen®, матрица од жито ModCarb™ и екстракти од овошје и зеленчук Fiit-ns®.
  ден 1.290,00
  Слика на AMIX™ HYDROBEEF™ PEPTIDE PROTEIN – 2KG

  AMIX™ HYDROBEEF™ PEPTIDE PROTEIN – 2KG


  HydroBeef™ Peptide Protein е клучен продукт во новата “Amix™ High-Class Series”, линија на продукти само со врвни состојки, дизајнирана за атлети и бодибилдери во потрага по максимално брзи и загарантирани резултати. Овој говедски протеин гарантира врвен квалитет и чистина со висока биолошка вредност, со помош на револуционерните процеси на хидролиза, прочистување и екстракција.
  Amix™ HydroBeef™ Peptide Protein е лесно растворлив животински протеин со одличен вкус, зајакнат со уникатниот “PepForm™ Peptide Triple-Matrix”и лактобацилиус “LactoSpore®”.
  Amix™ HydroBeef™ Peptide Protein нуди одличен нутритивен профил, и содржи повеке од 78% чист протеин.
  ден 3.490,00
  Слика на OPTIWHEY™ CFM INSTANT PROTEIN | 2KG

  OPTIWHEY™ CFM INSTANT PROTEIN | 2KG


  OptiWhey™ CFM Instant Protein е премиум продукт кој содржи 3 видови на веј протеин (инстант микрофилтриран CFM® веј концентрат, инстант микрофилтритан CFM® веј изолат и инстант хидролизиран CFM® веј изолат), збогатен со PepForm™ пептиди од Леуцин и мулти ензим комплекс DigeZyme®.
  ден 3.500,00
  Слика на AMIX HYDROPURE™ WHEY PROTEIN 1600GR

  AMIX HYDROPURE™ WHEY PROTEIN 1600GR


  HydroPure™ Whey Protein e најнепредниот веј протеин кој е произведен. Со хидролизирање на веј протеин изолат протеините се разгрануваат во слободни аминокиселини и помали пептиди, и со тоа овие ултра чисти веј изолати се апсорбираат со неверојатна брзина.
  ден 3.500,00
  Слика на 100% PREDATOR PROTEIN 4 KG

  100% PREDATOR PROTEIN 4 KG


  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (PCW), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.
  ден 4.500,00
  Слика на WHEY PURE FUSION PROTEIN

  WHEY PURE FUSION PROTEIN


  Придобивки:
  Протеинот го подтикнува растот на мускулната маса
  Протеинот придонесува во зачувување на мускулната маса
  Има одличен вкус и не содржи аспартам
  Засладено со sucralose SPLENDA®
  Содржи високо квалитетен веј протеин концентрат и CFM® веј протеин изолат
  ден 70,00
  Слика на MONSTER BEEF 2,2 KG

  MONSTER BEEF 2,2 KG


  Amix Monster Beef Protein е одличен избор за некој кој сака: – да изгради почиста мускулна маса – да ја зголеми силата – повисоко ниво на протеини – зајакнат со креатин – НЕ СОДРЖИ ЛАКТОЗА – БЕЗ АСПАРТАМ
  ден 2.990,00
  Слика на ISOPRIME CFM 2 KG

  ISOPRIME CFM 2 KG


  Придобивки:
  Протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  Протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  Исклучително висока содржина на протеин (90%)
  Многу низок процент на лактоза
  Одлична растворливост
  Без аспартам
  Засладено со sucralose Splenda®
  ден 4.100,00
  Слика на WHEY PURE FUSION 2300GR

  WHEY PURE FUSION 2300GR


  Придобивки:
  Протеинот го подтикнува растот на мускулната маса
  Протеинот придонесува во зачувување на мускулната маса
  Има одличен вкус и не содржи аспартам
  Засладено со sucralose SPLENDA®
  Содржи високо квалитетен веј протеин концентрат и CFM® веј протеин изолат
  ден 3.050,00
  Слика на 100% PREDATOR PROTEIN 1 KG

  100% PREDATOR PROTEIN 1 KG


  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (WPC), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.
  ден 1.350,00
  Слика на 100% PREDATOR PROTEIN 2 KG

  100% PREDATOR PROTEIN 2 KG


  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (PCW), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.
  ден 2.500,00
  Слика на 100% ISOLATE 450GR

  100% ISOLATE 450GR


  Лесно сварлив протеински шејк
  27гр протеини по порција
  Природен вкус
  ден 1.090,00
  Слика на CLEAN WHEY | 570GR – CHOCOLATE

  CLEAN WHEY | 570GR – CHOCOLATE


  ПРЕМИУМ протеини од сурутка
  Висока содржина на протеини: 20 g протеини по порција *
  Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса
  * До 5,1 г. БЦАА ** (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин) по порција
  Без шеќери и масти
  Со природни вкусови, без вештачки стабилизатори и аспартам
  Погоден за вегетаријанци
  ден 1.500,00
  Слика на RECOVERY MAX – 1144 G – МАЛИНА

  RECOVERY MAX – 1144 G – МАЛИНА  Напреден напиток за регенерација.
  Гликемични јаглехидрати.
  Намалување на замореноста: магнезиум.
  Поддршка на имунитетот: цинк.
  ден 1.690,00
  Слика на MUSCLE WHEY COMPLEX 2KG

  MUSCLE WHEY COMPLEX 2KG


  Muscle Whey COMPLEX е составен од концентрат протеин од сурутка, кој одговара на потребите на спортистите под интензивна физичка активност. Протеинот придонесува за раст и оддржување на мускулната маса. Протеинот од сурутка природно содржи аминокиселини од врзан ланец (BCAA).
  ден 3.500,00
  Слика на KFD PREMIUM WPC 80 – 900 G (700 G + 200 G FREE)

  KFD PREMIUM WPC 80 – 900 G (700 G + 200 G FREE)


  Premium WPC 82 Премиум протеински концентрат од сурутка.
  Вкус - сладолед од ванила
  Содржи засладувачи.
  ден 1.190,00
  Слика на 100% WHEY 100 - 900 GR

  100% WHEY 100 - 900 GR


  Чист протеин идеален за изградба на мускулна маса и контрола на телесната тежина
  22г протеин | 2г јаглехидрати | 0г шекери | 0.7г масти | 7г БЦАА
  Во 1 порција 30г
  Инстант растворливост – Одчичен вкус
  ден 1.390,00
  Слика на 100% WHEY 100 1500 GR

  100% WHEY 100 1500 GR


  100% Чист веј протеин идеален за изградба на мускулна маса и контрола на телесната тежина
  22г протеин | 2г јаглехидрати | 1г масти | 7г БЦАА
  Во 1 порција 30г
  Инстант растворливост – Одчичен вкус
  ден 2.190,00
  Слика на 100 WHEY SHREDDED 30 GR

  100 WHEY SHREDDED 30 GR


  5gr serving with 19g high-quality Volactive®protein
  5700mg Bcaa & 4500mg Glutamine per serving
  No added sugar
  Incredibly addictive taste
  Added Digezyme®
  Suitable for every type of use
  ден 60,00
  Филтри Close
  Min: ден 60,00 Max: ден 4.990,00
  ден60 ден4990