Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Протеини

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ELITE 100% WHEY | 2100 GR

  ELITE 100% WHEY | 2100 GR


  КОЛИЧИНА ВО ПОРЦИЈА
  Протеини 25 гр
  Bcaas 6.1 гр
  Leucine 2.8 гр
  ден 3.590,00
  Слика на ELITE 100% WHEY | 907 GR

  ELITE 100% WHEY | 907 GR


  КОЛИЧИНА ВО ПОРЦИЈА
  Протеини 25 гр
  Bcaas 6.1 гр
  Leucine 2.8 гр
  ден 1.590,00
  Слика на ISO100 HYDROLYZED | 2200 GR

  ISO100 HYDROLYZED | 2200 GR


  КОЛИЧИНА ВО СЕРВИРАЊЕ
  Протеини 25 гр
  Bcaas 5.7 гр
  Leucine 2.7 гр
  ден 4.990,00
  Слика на ISO100 HYDROLYZED | 900 GR

  ISO100 HYDROLYZED | 900 GR


  КОЛИЧИНА ВО СЕРВИРАЊЕ
  Протеини 25 гр
  Bcaas 5.7 гр
  Leucine 2.7 гр
  ден 2.190,00
  Слика на ISOPRIME CFM 1KG

  ISOPRIME CFM 1KG


  Придобивки:
  Протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  Протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  Исклучително висока содржина на протеин (90%)
  Многу низок процент на лактоза
  Одлична растворливост
  Без аспартам
  Засладено со sucralose Splenda®
  ден 2.250,00
  Слика на SHAKE 4 FIT&SLIM 500GR PWD.

  SHAKE 4 FIT&SLIM 500GR PWD.


  Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диета и фитнес цели без разлика дали сте маж или жена. Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера.
  ден 990,00
  Слика на GREENDAY® VEGEFIIT PROTEIN 720GR

  GREENDAY® VEGEFIIT PROTEIN 720GR


  GreenDay® Vegefiit Protein e одлично решение за оние кои се во потрага по протеински продукт од зеленчук. Содржи изолат протеин од грашок Pisane® , протеин од ориз и протеин од соја, со додаток од протеазни ензими AminoGen®, матрица од жито ModCarb™ и екстракти од овошје и зеленчук Fiit-ns®.
  ден 1.290,00
  Слика на 100% PREDATOR PROTEIN 4 KG

  100% PREDATOR PROTEIN 4 KG


  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (PCW), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.
  ден 4.790,00
  Слика на AMIX 100% PREDATOR PROTEIN 500 GR

  AMIX 100% PREDATOR PROTEIN 500 GR


  Predator Protein е високо-квалитетна протеинска формула специјално наменета за поддршка на високо протеинска диета. Оваа протеинска формула е особено погодна за бодибилдери и професионални спортисти на кои им се потребни протеински дополнувања секој ден, затоа што тие се сериозни во врска со нивниот тренинг,и кои сакаат да ја зголемат чистата мускулна маса, сила и да се забрза закрепнувањето после интензивниот тренинг.
  ден 790,00
  Слика на AMIX BEEF AMINO 250 TABL

  AMIX BEEF AMINO 250 TABL


  Amix™ BEEF Amino Tablets е екстремен додаток на аминокиселини со 2000 mg хидролизиран (пред-дигестиран) говедски протеин во таблета. Говедскиот протеин е одличен извор на аминокиселини со уникатен профил
  ден 1.490,00
  Слика на AMIX BEEF AMINO 550 TABL

  AMIX BEEF AMINO 550 TABL


  Придобивки Oдличен нутритивен квалитет, практично нема маснотии, ги содржи сите 8 есенцијални амино киселини
  Препорачана доза Земете три таблети два пати или три пати дневно меѓу оброци, со многу течности. Испијте 8-10 чаши вода дневно
  Количество во доза Амино киселини добиени од хидролизиран протеин на говедско месо 6000mg
  Останати состојки Mикрокристалин целулоза, силикон диоксид, магнезиум стеарaт
  Количество на аминокиселини во 3 таблети Аланин 547,2 mg Метионин 48 mgАргинин 438,6 mgФенилаланин 149,4 mg Л-аспартамска киселина 434,2 mg Пролин 726 mg Цистеин 3,6 mg Серин 165,6 mg Глутамин 622,8 mg Треонин 92,4 mg Глицин 1431 mg Триптофан 0 mg Хистидин 33,6 mg Тирозин 31,2 mg Изолеуцин 73,2 mg Валин 150 mg Леуцин 178,2 mg Хидроксипролин 519 mg Лизин 229,2 mg
  Рок на употреба втиснат на пакувањето.Чувајте го на температура што не надминува 25 степени, на суво, ладно место, надвор од сончева светлина
  Предупредување Не употребувајте го овој производ ако сте бремени или доилки! Производот не е наменет за деца. Држете го подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза за користење. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана
  Предупредување за алергии Овој производ е процесиран на апарати на кои што се процесираат производи кои содржат: млеко, јајца, соја и школки
  ден 2.590,00
  Слика на AMIX CLEAR WHEY HYDROLYZATE 1000 GR

  AMIX CLEAR WHEY HYDROLYZATE 1000 GR


  Amix™ Clear Whey Hydrolyzate е висококвалитетен кристално чист хидролизиран протеин од сурутка во високо концентрирана форма за да обезбеди максимална функционалност со интересен профил на аминокиселини. Овој висококвалитетен производ е транспарентен, лесно се раствора и со чист, освежителен вкус. Без млечен вкус.
  ден 2.590,00
  Слика на AMIX CLEAR WHEY HYDROLYZATE 500 GR

  AMIX CLEAR WHEY HYDROLYZATE 500 GR


  Amix™ Clear Whey Hydrolyzate е висококвалитетен кристално чист хидролизиран протеин од сурутка во високо концентрирана форма за да обезбеди максимална функционалност со интересен профил на аминокиселини. Овој висококвалитетен производ е транспарентен, лесно се раствора и со чист, освежителен вкус. Без млечен вкус.
  ден 1.390,00
  Слика на AMIX GOLD WHEY PROTEIN ISOLATE 2280 GR

  AMIX GOLD WHEY PROTEIN ISOLATE 2280 GR


  Amix ™ Gold Whey Protein Isolate е врвен протеински изолат од сурутка , кој обезбедува висока биолошка вредност. Овој висококвалитетен производ е брзо сварлив во организмот и дава неспоредлив состав на аминокиселини кои доаѓа природно со протеин од сурутка, вклучувајќи ја и највисоката концентрација на БЦАА, како и други есенцијални аминокиселини.
  ден 3.790,00
  Слика на AMIX ISO HD 90 CFM PROTEIN 500 GR

  AMIX ISO HD 90 CFM PROTEIN 500 GR


  IsoHD® 90 CFM Protein е нов одличен протеински додаток во исхраната дизајниран и развиен од Amix®. Содржи инстантзиран CFM® протеински изолат од сурутка со протеински фракции. Овој 100% протеин од сурутка е дополнително поддржан од високи дози на Л-Глутамин,PepForm™ Triple-Matrix, AminoGen® ензими и LactoSpore™ пробиотици.
  ден 1.090,00
  Слика на AMIX ISOPRIME CFM 500 GR

  AMIX ISOPRIME CFM 500 GR


  Amix™ IsoPrime CFM® е изолат протеин од сурутка со премиум квалитет кој содржи 90% протеин, со висока биолошка вредност. Овој високо квалитетен протеин е брзо сварлив за организмот. Содржи целосен спектрум на аминокиселини природно најдени во протеинот од сурутка, вклучувајќи и највисока концентрација на BCAA како и други есенцијални аминокиселини. CFM® виртуелно не содржи воопшто маст и лактоза!
  ден 1.190,00
  Слика на AMIX L - GLUTAMINE 360 CAPS

  AMIX L - GLUTAMINE 360 CAPS

  ден 1.290,00
  Слика на AMIX MAGNESIUM LIQUID+

  AMIX MAGNESIUM LIQUID+

  ден 50,00
  Слика на AMIX MICELLE HD CASEIN 700 GR

  AMIX MICELLE HD CASEIN 700 GR


  Amix ™ MicelleHD® е на врвот на нашата палета на протеини кои се варат бавно. Со користење на патентната технологија Micelle XL,, ги комбиниравме молекулите на мицеларен казеин во структура што е приближно тројно поголема од просечната големина. Овие џиновски молекули со супер големина-мицелите формираат ултра-дебел гел за кој се потребни неколку часа за да се свари и апсорбира, обезбедувајќи испорака на аминокиселини со продолжено ослободување за трајна потпора на мускулите.
  ден 1.690,00
  Слика на AMIX SHAKER EXCELLENT 700 ML

  AMIX SHAKER EXCELLENT 700 ML


  AMIX ™ SHAKER EXCELLENT 700ML со практичен гумен елемент за полесна употреба. Капакот со завртка овозможува 100% сигурност и затегнатост. Топчето за мешање е од нерѓосувачки челик и овозможува перфектно мешање на прашокот без несакани грутки.
  ден 300,00
  Слика на AMIX SUPER OMEGA 3-6-9 | 90 SOFT GEL CAPS

  AMIX SUPER OMEGA 3-6-9 | 90 SOFT GEL CAPS


  Amix™ GreenDay® Super Omega 3-6-9 содржи екстракт од рибино масло, масло од лисичинка и масло од ленено семе во гел капсула, кои се извори на незаситени масни киселини.
  ден 790,00
  Слика на AMIX TAURINE 120 CAPS

  AMIX TAURINE 120 CAPS


  Amix™ Taurine Neurotransmitter е амино киселина во слободна форма која учествува во различни метаболички процеси. Тауринот е неесенцијална амино киселина и се наоѓа во високи концентрации во срцевиот мускул, белите крвни зрнца, скелетните мускули и централниот нервен систем.
  ден 790,00
  Слика на AMIX TAURINE 360 CAPS

  AMIX TAURINE 360 CAPS


  Употреба Земете 1-2 капсули 20- 30 мин. пред физичка активност
  Нутритивни вредности во 1 капсула Чист таурин 1000 мг
  Состав таурин, желатинска капсула (направена од чист желатин, вода, бои: титаниум диоксид), средства против стврднување: магнезиум стеарат, силициум диоксид
  Предупредување за алерген Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен, школки, јаткасти плодови и кикирики
  Предупредување Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.
  ден 1.490,00
  Слика на AMIX VITARGO LOAD 1000 GR

  AMIX VITARGO LOAD 1000 GR


  Vitargo е патентирана мешавина на јаглехидрати со уникатни особини, специјално формулирана за атлети за ефективно полнење на лесно достапна мускулна енергија (гликоген) во телото. Vitargo има значително голема количина на јаглехидрати, за разлика од другите спортски напитоци со јаглехидрати, поради молекуларната структура од гликоген.
  ден 1.400,00
  Слика на AMIX VITARGO LOAD 2000 GR

  AMIX VITARGO LOAD 2000 GR


  Vitargo е патентирана мешавина на јаглехидрати со уникатни особини, специјално формулирана за атлети за ефективно полнење на лесно достапна мускулна енергија (гликоген) во телото. Vitargo има значително голема количина на јаглехидрати, за разлика од другите спортски напитоци со јаглехидрати, поради молекуларната структура од гликоген.
  ден 2.100,00
  Слика на AMIX WHEY PURE FUSION 500 GR

  AMIX WHEY PURE FUSION 500 GR


  AMIX WHEY PURE FUSION Високо квалитетен протеин со прекрасен вкус без аспартам. Содржи 75% чист протеин, составен од Инстантизиран Веј Концентрат (WPC) процесиран на ниска температура и CFM® Веј Изолат кој гарантира висока биолошка вредност.
  ден 850,00
  Слика на AMIX XFAT 2 IN 1 SHOT

  AMIX XFAT 2 IN 1 SHOT


  Amix™ XFat® 2in1 SHOT е одлична формула за согорување масти која што истовремено дава и енергија со глицерол GlyceroMax®, SINETROL® XPUR, L-Carnitine, CarnoSyn® – бета аланин и кофеин.
  ден 80,00
  Слика на AMIX ZEROPRO PROTEIN 2000 GR

  AMIX ZEROPRO PROTEIN 2000 GR


  Amix™ZeroPro Protein е најчистиот, најнапредниот протеински изолат од сурутка (WPI). Со ниско ниво на лактоза. Протеинот Amix™ ZeroPro е дизајниран за високи перформанси. Клиничка студија земајќи Pronativ® резултираше со подобрувања во мускулната моќ, времето на опоравување, перформансите и адаптациите на мускулите.
  ден 3.990,00
  Слика на WHEY PURE FUSION PROTEIN

  WHEY PURE FUSION PROTEIN


  Придобивки:
  Протеинот го подтикнува растот на мускулната маса
  Протеинот придонесува во зачувување на мускулната маса
  Има одличен вкус и не содржи аспартам
  Засладено со sucralose SPLENDA®
  Содржи високо квалитетен веј протеин концентрат и CFM® веј протеин изолат
  ден 70,00
  Слика на MONSTER BEEF 2,2 KG

  MONSTER BEEF 2,2 KG


  Amix Monster Beef Protein е одличен избор за некој кој сака: – да изгради почиста мускулна маса – да ја зголеми силата – повисоко ниво на протеини – зајакнат со креатин – НЕ СОДРЖИ ЛАКТОЗА – БЕЗ АСПАРТАМ
  ден 3.290,00
  Слика на ISOPRIME CFM 2 KG

  ISOPRIME CFM 2 KG


  Придобивки:
  Протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  Протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  Исклучително висока содржина на протеин (90%)
  Многу низок процент на лактоза
  Одлична растворливост
  Без аспартам
  Засладено со sucralose Splenda®
  ден 4.100,00
  Слика на WHEY PURE FUSION 2300 GR

  WHEY PURE FUSION 2300 GR


  Придобивки:
  Протеинот го подтикнува растот на мускулната маса
  Протеинот придонесува во зачувување на мускулната маса
  Има одличен вкус и не содржи аспартам
  Засладено со sucralose SPLENDA®
  Содржи високо квалитетен веј протеин концентрат и CFM® веј протеин изолат
  ден 3.190,00
  Слика на WHEY PURE FUSION 1 KG

  WHEY PURE FUSION 1 KG


  Придобивки:
  Протеинот го подтикнува растот на мускулната маса
  Протеинот придонесува во зачувување на мускулната маса
  Има одличен вкус и не содржи аспартам
  Засладено со sucralose SPLENDA®
  Содржи високо квалитетен веј протеин концентрат и CFM® веј протеин изолат
  ден 1.590,00
  Слика на 100% PREDATOR PROTEIN 1 KG

  100% PREDATOR PROTEIN 1 KG


  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (WPC), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.
  ден 1.390,00
  Слика на 100% PREDATOR PROTEIN 2 KG

  100% PREDATOR PROTEIN 2 KG


  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (PCW), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.
  ден 2.690,00
  Слика на MONSTER BEEF 1 KG

  MONSTER BEEF 1 KG


  Amix Monster Beef Protein е одличен избор за некој кој сака: – да изгради почиста мускулна маса – да ја зголеми силата – повисоко ниво на протеини – зајакнат со креатин – НЕ СОДРЖИ ЛАКТОЗА – БЕЗ АСПАРТАМ
  ден 1.590,00
  Слика на RECOVERY ACTIVE – 1210 G – ЧОКОЛАДО

  RECOVERY ACTIVE – 1210 G – ЧОКОЛАДО


  Напиток во прав со протеини, јаглехидрати, магнезиум и цинк – со вкус на чоколадо.
  ден 1.690,00
  Слика на RECOVERY MAX – 1144 G – МАЛИНА

  RECOVERY MAX – 1144 G – МАЛИНА  Напреден напиток за регенерација.
  Гликемични јаглехидрати.
  Намалување на замореноста: магнезиум.
  Поддршка на имунитетот: цинк.
  ден 1.690,00
  Слика на GALVANIZE 100 WHEY | 2300 GR

  GALVANIZE 100 WHEY | 2300 GR


  Супериорна мешавина од веј протеин концентрат збогатена со веј изолат.
  24гр високо квалитетен протеин во сервирање
  Без додаден шеќер
  Вкус - Јагода
  100% инстант за полесно мешање
  Погоден за секоја употреба
  ден 3.390,00
  Слика на 100% WHEY 100 - 900 GR

  100% WHEY 100 - 900 GR


  Чист протеин идеален за изградба на мускулна маса и контрола на телесната тежина
  22г протеин | 2г јаглехидрати | 0г шекери | 0.7г масти | 7г БЦАА
  Во 1 порција 30г
  Инстант растворливост – Одчичен вкус
  ден 1.490,00
  Слика на 100 WHEY SHREDDED 2000GR 80 SERVINGS

  100 WHEY SHREDDED 2000GR 80 SERVINGS


  25gr serving with 19g high-quality Volactive®protein
  5700mg Bcaa & 4500mg Glutamine per serving
  No added sugar
  Incredibly addictive taste
  Added Digezyme®
  Suitable for every type of use
  ден 2.990,00
  Слика на 5 ELECTROLYTES – 10 ШУМЛИВИ ТАБЛЕТИ (42 G) – LEMON TONIC

  5 ELECTROLYTES – 10 ШУМЛИВИ ТАБЛЕТИ (42 G) – LEMON TONIC


  Растворлива таблета – додаток во исхраната, за подготовка на електролитен напиток без калории со 5 минерали, засладувач и кофеин . Lemon tonic вкус.
  ден 220,00
  Слика на 52% PROTEIN PLUS CHOCOLATE NUT
  Слика на AMINO MEGA LIQUID 25 ML

  AMINO MEGA LIQUID 25 ML


  ден 120,00
  Слика на CAFFEINE BOOST 25 ML

  CAFFEINE BOOST 25 ML


  ден 120,00
  Слика на ENERGIZE ORIGINAL - CHOCOLATE
  Слика на ENERGIZE ORIGINAL - COOKIES & CREAM
  Слика на L-CARNITINE LIQUID 25 ML

  L-CARNITINE LIQUID 25 ML


  ден 120,00
  Слика на MAGNESIUM LIQUID 25 ML

  MAGNESIUM LIQUID 25 ML


  ден 60,00
  Слика на POWER GEL HYDRO – 41 G – MOJITO

  POWER GEL HYDRO – 41 G – MOJITO


  Течен концентриран јаглехидратен гел за спортисти со кофеин и натриум – со вкус на мохито.
  ден 100,00
  Филтри Close
  Min: ден 50,00 Max: ден 4.990,00
  ден50 ден4990