Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Производот е означен со 'здравје'

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ACTIVE THERAPY БАМБУСОВИ ЧОРАПИ СПОРТСКИ

  ACTIVE THERAPY БАМБУСОВИ ЧОРАПИ СПОРТСКИ


  Со микрокапсули од алое вера и специјален ластик кој не стега!
  ден 132,00
  Слика на ACTIVE THERAPY БАМБУСОВИ ЧОРАПИ СТАНДАРД

  ACTIVE THERAPY БАМБУСОВИ ЧОРАПИ СТАНДАРД


  Со микрокапсули од алое вера и специјален ластик кој не стега!
  ден 165,00
  Слика на CALIVITA ACIDOPHILUS 100 КАПСУЛИ

  CALIVITA ACIDOPHILUS 100 КАПСУЛИ


  Acidophilus е пробиотски производ кој содржи култура на Lactobacillus acidophilus. Lb. acidophilus е особено резистентна и корисна бактерија која го помага здравото функционирање на цревата, ги заменува клетките кои секојдневно се губат и учествува во активноста на имуниот систем. Таа помага да се одржи цревната флора, што е предуслов за адекватна функција на цревата. Производот исто така содржи и растителни влакна од семе од Psyllium. Овие фибри подлегнуваат на процес на ферментација во цревата, што ја помага функцијата на корисните бактерии кои го населуваат тој дел на дигестивниот систем.
  ден 1.668,00
  Слика на CALIVITA BEE POWER 50 КАПСУЛИ

  CALIVITA BEE POWER 50 КАПСУЛИ


  Bee Power е производ кој содржи матичен млеч. Една од основните состојки на матичниот млеч, ХДА, има антимикробен ефект против повеќето бактерии и габички. Матичниот млеч го содржи целиот комплекс на Б витамините, заедно со минералите и елементите во траги (како сулфур, манган, никел и кобалт)
  ден 828,00
  Слика на CALIVITA C - PLUS 100 ТАБЛЕТИ

  CALIVITA C - PLUS 100 ТАБЛЕТИ


  Овие таблети содржат витамин Ц заедно со шипка во прав и биофлавоноиди, кои го зајакнуваат неговиот ефект. Овој производ може, покрај добро познатите ефекти на витаминот Ц да ги намали симптомите на алергија.
  ден 586,00
  Слика на CALIVITA C 500 - 100 ТАБЛЕТИ

  CALIVITA C 500 - 100 ТАБЛЕТИ


  Употребата на Витамин Ц (аскорбинска кислеина) е корисна, а во одредени случаи и неопходна. Во случаи на настинки, грозница, употреба на некои лекови и контрацептивни средства, потребите од овој витамин се зголемуваат. Во широката палета на нашите производи, ќе сретнете пповеќе видови на витамин Ц, а одберете го оној кој најмногу и одговара на вашата возраст и здравствена состојба.
  ден 844,00