Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Производот е означен со 'роман'

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на 1984

  1984


  Автор: Џорџ Орвел
  Издавачка куќа: ИКОНА
  ИСБН: 9786082306506
  Година на издавање: 2012
  Број на страни: 350
  Димензии: 230/190
  Корица: Мека
  Јазик: Македонски
  ден 450,00 ден 350,00
  Слика на 399

  399


  Автор: Фредерик Бегбеде
  Издавачка куќа: ТРИ
  ИСБН: 9786084577072
  Година на издавање: 2009
  Број на страни: 240
  Димензии: 125/195
  Корица: мека
  Јазик: Македонски
  ден 199,00
  Слика на АНГЛИСКИОТ ПАЦИЕНТ

  АНГЛИСКИОТ ПАЦИЕНТ


  Автор: Мајкл Ондачи
  Издавачка куќа: ТРИ
  ИСБН: 978-608-230-512-7
  Година на издавање: 2017
  Број на страни: 278
  Димензии: 140/200
  Корица: Мека
  Јазик: Македонски
  ден 400,00
  Слика на ВЕРОНИКА РЕШИ ДА УМРЕ

  ВЕРОНИКА РЕШИ ДА УМРЕ


  Автор: Пауло Коелјо
  Издавачка куќа: ТРИ
  ИСБН: 9786084577546
  Година на издавање: 2010
  Број на страни: 190
  Димензии: 125x195
  Корица: Мека
  Јазик: Македонски
  ден 250,00
  Слика на ДОСТОЕВСКИ И МЕКДОНАЛДС

  ДОСТОЕВСКИ И МЕКДОНАЛДС


  Автор: Венко Андоновски
  Издавачка куќа: ТРИ
  ИСБН: 978-608-230-6599
  Година на издавање: 2019
  Број на страни: 277
  Димензии: 140/210
  Корица: Мека
  Јазик: Македонски
  ден 350,00 ден 270,00
  Слика на ЖИВОТ БЕЗ КРАЈ

  ЖИВОТ БЕЗ КРАЈ


  Автор: Фредерик Бегбеде
  Издавачка куќа: ТРИ
  ИСБН: 978-608-230-596-7
  Година на издавање: 2018
  Број на страни: 264
  Димензии: 140/210
  Корица: Мека
  Јазик: Македонски
  ден 400,00