Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Petronas

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на МОТОРНО МАСЛО PETRONAS SYNTIUM 3000 AV 5W-40 1L

  МОТОРНО МАСЛО PETRONAS SYNTIUM 3000 AV 5W-40 1L


  Стандарди

  • ACEA C3
  • API SN
  • MB 229.51
  • BMW Longlife-04
  • VW 505.00 / 505.01 / 502.00
  • PORSCHE A40
  • FORD WSS-M2C917-A
  • RENAULT RN0700 / 0710
  • Dexos 2
  ден 620,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО PETRONAS SYNTIUM 5000 XS 5W-30 1L

  МОТОРНО МАСЛО PETRONAS SYNTIUM 5000 XS 5W-30 1L


  Стандарди

  • ACEA C3
  • API SN/CF
  • MB 229.31 / 229.51
  • BMW Longlife-04
  • VW 505.01
  • Dexos 2
  ден 680,00