Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  PANTHENOL EXTRA NIGHT CREAM 50 ML

  Бренд: Medisei

  Ноќна крема за лице

  • Уникатен состав на ноќен крем
  • Видливи резултати од 1-та недела
  • Дерматолошки тестирано
  Шифра: 102009
  ден 756,00
  i h
  ОПИС
   
  Уникатен состав на ноќен крем PANTHENOL EXTRA со активен ноќен комплекс нуди целосна заштита, бидејќи обезбедува неопходни состојки за кожата, како Пантенол, Витамин ПП и Хијалуронска киселина. Во исто време, навлажнува, придонесува за намалување на брчките и помага во затегнување на кожата на лицето и вратот.
   
   
  Во својот внимателно дизајниран состав содржи:
  1. Хијалуронска киселина: ја навлажнува стратурната корнеум, му дава на кожата еластичност и сјајност.
   
  2. Кожански шафран: антиоксидантно дејство за борба против слободните радикали кои се одговорни за предвремено стареење.
   
  3. Пантенол: длабоко навлажнува, помага во обновување на клетките и ја подобрува текстурата на кожата. 4. Витамин ПП-АТП: ја подобрува структурата на клетките на кожата.
   
  Користете пантенол Екстра ноќен комплекс крем секоја вечер и давајте му на вашата кожа енергија што е потребна за да се обнови од стресот на денот додека спиете.
   
   
  Употреба: На чиста и целосно сува кожа нанесете мала количина крем на лицето и вратот и помогнете да се апсорбира со лесни кружни движења.
  Дерматолошки тестирани, без парабени.
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  ОПИС
   
  Уникатен состав на ноќен крем PANTHENOL EXTRA со активен ноќен комплекс нуди целосна заштита, бидејќи обезбедува неопходни состојки за кожата, како Пантенол, Витамин ПП и Хијалуронска киселина. Во исто време, навлажнува, придонесува за намалување на брчките и помага во затегнување на кожата на лицето и вратот.
   
   
  Во својот внимателно дизајниран состав содржи:
  1. Хијалуронска киселина: ја навлажнува стратурната корнеум, му дава на кожата еластичност и сјајност.
   
  2. Кожански шафран: антиоксидантно дејство за борба против слободните радикали кои се одговорни за предвремено стареење.
   
  3. Пантенол: длабоко навлажнува, помага во обновување на клетките и ја подобрува текстурата на кожата. 4. Витамин ПП-АТП: ја подобрува структурата на клетките на кожата.
   
  Користете пантенол Екстра ноќен комплекс крем секоја вечер и давајте му на вашата кожа енергија што е потребна за да се обнови од стресот на денот додека спиете.
   
   
  Употреба: На чиста и целосно сува кожа нанесете мала количина крем на лицето и вратот и помогнете да се апсорбира со лесни кружни движења.
  Дерматолошки тестирани, без парабени.