Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  PANTHENOL DAY CREAM 50ML

  Бренд: Medisei

  Крема за лице за дневна употреба со 24 часовно делување и заштитен фактор 50мл

  • Навлажнува длабоко
  • Заштитува од UV зрачење
  • Дерматолошки тестирано
  Шифра: 100472
  ден 645,00
  i h
  ОПИС
   
  Panthenol Extra кремата за лице за дневна употреба со 24 часовно делување и заштитен фактор – 50мл
   
  Со редовно користење на Panthenol Extra дневната крема за вашето лице со активни состојќи ќе ја направи вашата кожа да изгледа фантастично.
   
  Оваа крема содржи хијалуронска киселина што претставува најефикасен навлажнувачки агенс, тој постепено ослободува вода и ја зајакнува влажноста на кожата.
   
  Содржи количество на Витамин Е кој има антиоксидантно дејство против слободни радикали, кои се одговорни за оштетување на клетките што доведува до предвремено стареење.
   
  Богата е со пантенол кој длабоко продира во кожата, ја навлажнува и го поддржува процесот на обновување на клетките. Она што е исто важно е што оваа крема има SPF 15 филтри кои обезбедуваат дневна заштита од штетното УВ зрачење.
   
  Како да се користи: Нанесете мала количина на чиста кожа со нежни кружни движења сè додека не се апсорбираат целосно.
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  ОПИС
   
  Panthenol Extra кремата за лице за дневна употреба со 24 часовно делување и заштитен фактор – 50мл
   
  Со редовно користење на Panthenol Extra дневната крема за вашето лице со активни состојќи ќе ја направи вашата кожа да изгледа фантастично.
   
  Оваа крема содржи хијалуронска киселина што претставува најефикасен навлажнувачки агенс, тој постепено ослободува вода и ја зајакнува влажноста на кожата.
   
  Содржи количество на Витамин Е кој има антиоксидантно дејство против слободни радикали, кои се одговорни за оштетување на клетките што доведува до предвремено стареење.
   
  Богата е со пантенол кој длабоко продира во кожата, ја навлажнува и го поддржува процесот на обновување на клетките. Она што е исто важно е што оваа крема има SPF 15 филтри кои обезбедуваат дневна заштита од штетното УВ зрачење.
   
  Како да се користи: Нанесете мала количина на чиста кожа со нежни кружни движења сè додека не се апсорбираат целосно.
  Ознаки за производ