Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  ОСТРАЧ ЗА НОЖЕВИ


  Лесно и безбедно оштрење на ножевите за миг!
  Шифра: 11422
  ден 360,00
  i h

  Компактно и удобно универзално оштрило за кујнски ножеви, ножици, градинарски алатки и сл. коешто брзо и квалитетно ги оштри Вашите ножеви. Со 3-4 потези, лесно и едноставно, со поставување на сечилото на ножот врз означеното место, лесно притискање и лизгање ги острите Вашите ножеви.

  Предупредување: не се препорачува за оштрење на керамички ножеви, бидејќи тие се многу нежни и лесно може да се оштети сечилото. Совет за безбедна употреба: употребувајте го оштрачот според упатството за употреба и чувајте го подалеку од дофат на деца. Ножевите острете ги во преградата за ножеви, а ножиците во преградата за ножици.

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Компактно и удобно универзално оштрило за кујнски ножеви, ножици, градинарски алатки и сл. коешто брзо и квалитетно ги оштри Вашите ножеви. Со 3-4 потези, лесно и едноставно, со поставување на сечилото на ножот врз означеното место, лесно притискање и лизгање ги острите Вашите ножеви.

  Предупредување: не се препорачува за оштрење на керамички ножеви, бидејќи тие се многу нежни и лесно може да се оштети сечилото. Совет за безбедна употреба: употребувајте го оштрачот според упатството за употреба и чувајте го подалеку од дофат на деца. Ножевите острете ги во преградата за ножеви, а ножиците во преградата за ножици.

  Ознаки за производ