Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Нега на тело

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на GREEN PHARMACY ПОДМЛАДУВАЧКИ ЛОСИОН ЗА ТЕЛО – 400 ML

  GREEN PHARMACY ПОДМЛАДУВАЧКИ ЛОСИОН ЗА ТЕЛО – 400 ML


  Лосион за тело со стабилизиран екстракт од слуз од полжав и патентиран потхранувачки комплекс Body3 ComplexTm !
  ден 580,00
  Слика на GREEN PHARMACY ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО – 300 ML

  GREEN PHARMACY ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО – 300 ML


  Органско пилинг за тело со арганово масло, смоква, солни и шеќерни кристали за нежно и длабинско ексфолирање и потхранување на кожата!
  ден 690,00
  Слика на GREEN PHARMACY ПОТХРАНУВАЧКИ ЛОСИОН ЗА ТЕЛО – 400 ML

  GREEN PHARMACY ПОТХРАНУВАЧКИ ЛОСИОН ЗА ТЕЛО – 400 ML


  Лосион за тело со стабилизиран екстракт од слуз од полжав и патентиран потхранувачки комплекс Body3 ComplexTm !
  ден 580,00
  Слика на GREEN PHARMACY ПУТЕР ЗА ТЕЛО СО АРГАНОВО МАСЛО И СМОКВА– 200 ML

  GREEN PHARMACY ПУТЕР ЗА ТЕЛО СО АРГАНОВО МАСЛО И СМОКВА– 200 ML


  Органски путер за тело со арганово масло и смоква за нега и потхранување на кожата!
  ден 565,00
  Слика на GREEN PHARMACY ПУТЕР ЗА ТЕЛО СО ЗЕЛЕНО КАФЕ И ШЕА – 200 ML

  GREEN PHARMACY ПУТЕР ЗА ТЕЛО СО ЗЕЛЕНО КАФЕ И ШЕА – 200 ML


  Органски путер за тело со шеа и зелено кафе за нега и потхранување на кожата!
  ден 565,00
  Слика на GREEN PHARMACY ХИДРАТАНТЕН ЛОСИОН ЗА ТЕЛО – 400 ML

  GREEN PHARMACY ХИДРАТАНТЕН ЛОСИОН ЗА ТЕЛО – 400 ML


  Лосион за тело со стабилизиран екстракт од слуз од полжав и патентиран потхранувачки комплекс Body3 ComplexTm !
  ден 600,00 ден 300,00
  Слика на STOLZ КРЕМ БАЛСАМ СО ГЛУКОЗАМИН – 250 ML

  STOLZ КРЕМ БАЛСАМ СО ГЛУКОЗАМИН – 250 ML


  Иновативна формула! Специјална грижа за здрави и подвижни зглобови!
  ден 1.055,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО ЦРН ГАВЕЗ – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО ЦРН ГАВЕЗ – 250 ML


  Уникатна старинска рецепта со силно смирувачко дејство!
  ден 385,00
  Слика на STOLZ ГЕЛ СО СЛУЗ ОД ПОЛЖАВ – 125 ML

  STOLZ ГЕЛ СО СЛУЗ ОД ПОЛЖАВ – 125 ML


  Светски хит по супер цена! Со докажано регенеративно и подмладувачко дејство!
  ден 470,00
  Слика на STOLZ ГЕЛ СО ДИВ КОСТЕН И ЦРВЕНИ ЛИСТОВИ ОД ЛОЗА – 250 ML

  STOLZ ГЕЛ СО ДИВ КОСТЕН И ЦРВЕНИ ЛИСТОВИ ОД ЛОЗА – 250 ML


  Освежувачка грижа за уморени, натежнати и потечени нозе!
  ден 448,00
  Слика на ЛОСИОН ЗА ТЕЛО СО АРГАНОВО МАСЛО- 200ML

  ЛОСИОН ЗА ТЕЛО СО АРГАНОВО МАСЛО- 200ML


  Лосионот за тело ја потхранува и заштитува кожата на телото. Лесно се апсорбира во кожата и не остава масни траги.
  ден 620,00
  Слика на ПРИРОДЕН САПУН СО АРГАНОВО МАСЛО- 100G

  ПРИРОДЕН САПУН СО АРГАНОВО МАСЛО- 100G


  Природниот сапун со арганово масло помага во одржување на чиста и добро потхранета кожа на рацете и телото.
  ден 290,00
  Слика на ЧИСТО АРГАНОВО МАСЛО- 30ML

  ЧИСТО АРГАНОВО МАСЛО- 30ML


  Ја спречува дехидратацијата и губењето на еластичноста на кожата, ја успорува појавата на брчки, има моќно антивоспалително дејство и ја штити кожата од UV зраците.
  ден 1.345,00
  Слика на 100% ЧИСТО БАДЕМОВО МАСЛО- 250ML

  100% ЧИСТО БАДЕМОВО МАСЛО- 250ML


  Ја храни и заштитува кожата и ја подобрува нејзината еластичност.
  ден 910,00
  Слика на АНТИЦЕЛУЛИТЕН КРИО-ГЕЛ СО АЛОЕ ВЕРА – 200 ML

  АНТИЦЕЛУЛИТЕН КРИО-ГЕЛ СО АЛОЕ ВЕРА – 200 ML


  Со нов ладен ефект особено наменет за жени со проширени вени!
  ден 1.310,00
  Слика на VICTORIA BELLS CRYSTAL DEODORANT – 120 G

  VICTORIA BELLS CRYSTAL DEODORANT – 120 G


  24 часовна заштита од непријатни миризби.
  ден 420,00
  Слика на DRY OIL 100ML

  DRY OIL 100ML


  Екстра суво масло од Пантенол

  • Навлажнувачко масло за лице, тело и коса
  • Шест природни масла | ВИТАМИН Е
  • Ја храни и штити кожата и косата
  • Збогатен со витамин Е
  • Лесна не-мрсна формула
  • Дерматолошки тестирано
  ден 904,00
  Слика на STOLZ АНТИЦЕЛУЛИТЕН КРЕМ – 250 ML

  STOLZ АНТИЦЕЛУЛИТЕН КРЕМ – 250 ML


  Стоп на „портокаловата кожа“!
  Состав: масла од 3 видови на чајно дрво, алое вера, масла од јојоба, лаванда и кипарис.
  ден 785,00
  Слика на STOLZ БАЛСАМ СО АЛОЕ ВЕРА – 250 ML

  STOLZ БАЛСАМ СО АЛОЕ ВЕРА – 250 ML


  За здрава и свежа кожа!
  ден 360,00
  Слика на STOLZ ГЕЛ БАЛСАМ СО ЃАВОЛСКА КАНЏА – 250 ML

  STOLZ ГЕЛ БАЛСАМ СО ЃАВОЛСКА КАНЏА – 250 ML


  Традиционален рецепт со екстракт од ѓаволска канџа при артритис и проблеми со коските и мускулите!
  ден 360,00
  Слика на STOLZ ГЕЛ ЗА РАЗЛАДУВАЊЕ – 250 ML

  STOLZ ГЕЛ ЗА РАЗЛАДУВАЊЕ – 250 ML


  За разладување и освежување!
  За намалување на температурата!
  ден 290,00
  Слика на STOLZ ЗАГРЕВАЧКИ КРЕМ БАЛСАМ – 250 ML

  STOLZ ЗАГРЕВАЧКИ КРЕМ БАЛСАМ – 250 ML


  Ублажете ги болките во половината и зглобовите!
  ден 400,00
  Слика на STOLZ КОЊСКИ ГЕЛ БАЛСАМ – 500 ML

  STOLZ КОЊСКИ ГЕЛ БАЛСАМ – 500 ML


  Уникатен традиционален германски рецепт со билки кој ја смирува болката и напнатоста!
  ден 470,00
  Слика на STOLZ КОЊСКИ ГЕЛ БАЛСАМ СО АЛПСКИ БИЛКИ, КОСТЕН И ЛИСТОВИ ОД ЛОЗА – 250 ML

  STOLZ КОЊСКИ ГЕЛ БАЛСАМ СО АЛПСКИ БИЛКИ, КОСТЕН И ЛИСТОВИ ОД ЛОЗА – 250 ML


  Уникатен традиционален германски рецепт со 10 билки збогатен со див костен и листови од лоза!
  ден 470,00
  Слика на STOLZ КОЊСКИ ГЕЛ БАЛСАМ – 250 ML

  STOLZ КОЊСКИ ГЕЛ БАЛСАМ – 250 ML


  Уникатен традиционален германски рецепт со билки кој ја смирува болката и напнатоста!
  ден 310,00
  Слика на STOLZ КРЕМ БАЛСАМ СО ЃАВОЛСКА КАНЏА – 250 ML

  STOLZ КРЕМ БАЛСАМ СО ЃАВОЛСКА КАНЏА – 250 ML


  Традиционален рецепт со екстракт од ѓаволска канџа при артритис и проблеми со коските и мускулите!
  ден 360,00
  Слика на STOLZ КРЕМ БАЛСАМ СО МАСЛО ОД МРМОТ И АЛПСКИ ШИШАРКИ – 250 ML

  STOLZ КРЕМ БАЛСАМ СО МАСЛО ОД МРМОТ И АЛПСКИ ШИШАРКИ – 250 ML


  Уникатна старинска рецепта со смирувачко дејство.
  ден 600,00
  Слика на STOLZ КРЕМ ПРОТИВ ДАМНКИ – 50 ML

  STOLZ КРЕМ ПРОТИВ ДАМНКИ – 50 ML


  Нова револуционерна формула со која флеките и пегите ќе исчезнат!
  ден 800,00
  Слика на STOLZ КРЕМ- ПУТЕР СО МАСЛИНКА И ШЕА – 250 ML

  STOLZ КРЕМ- ПУТЕР СО МАСЛИНКА И ШЕА – 250 ML


  За негувана, потхранета и негувана кожа!
  ден 580,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО АЗИСКА ЦЕНТЕЛА – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО АЗИСКА ЦЕНТЕЛА – 250 ML


  За регенерирана, затегната и измазнета кожа!
  ден 580,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО АРНИКА – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО АРНИКА – 250 ML


  Традиционален рецепт со масло од арника при мускулни и ревматски болки!
  ден 308,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО ДИВ КОСТЕН – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО ДИВ КОСТЕН – 250 ML


  Возобновувачка грижа за уморни, натежнати, отечени и отрпнати нозе!
  ден 385,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО ЕКСТРАКТ ОД КАВИЈАР – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО ЕКСТРАКТ ОД КАВИЈАР – 250 ML


  Револуционерна потхранувачка формула со двојно повеќе екстракт од кавијар и екстракт од алое вера!
  ден 910,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО ЗЕЛЕНОУСНА ШКОЛКА – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО ЗЕЛЕНОУСНА ШКОЛКА – 250 ML


  Ослободете се од болката во зглобовите!
  ден 710,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО КОЗЈО МЛЕКО – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО КОЗЈО МЛЕКО – 250 ML


  Нежна грижа за Вашата кожа со долга историја!
  ден 580,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО КОКОСОВО МАСЛО – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО КОКОСОВО МАСЛО – 250 ML


  За природна нега на Вашето лице!
  ден 435,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО ЛЕКОВИТА КАЛ, ЧИЛИ И ЕУКАЛИПТУС – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО ЛЕКОВИТА КАЛ, ЧИЛИ И ЕУКАЛИПТУС – 250 ML


  Традиционален германски рецепт со благопријатно загревачко дејство!
  ден 545,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО МАСЛИНОВО МАСЛО – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО МАСЛИНОВО МАСЛО – 250 ML


  Нежна грижа за Вашата кожа со долга историја!
  ден 360,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО МАСЛО ОД КОНОП – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО МАСЛО ОД КОНОП – 250 ML


  За смирена и подмладена кожа!
  ден 372,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО – 250 ML


  За здрава и смирена кожа!
  ден 620,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО НОЌНИЧЕ – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО НОЌНИЧЕ – 250 ML


  Нега на сува и чувствителна кожа!
  ден 620,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО СЛУЗ ОД ПОЛЖАВ – 150 ML

  STOLZ КРЕМ СО СЛУЗ ОД ПОЛЖАВ – 150 ML


  Светски хит по супер цена! Со докажано регенеративно и подмладувачко дејство!
  ден 550,00
  Слика на STOLZ КРЕМ СО СОЛИ ОД МРТВО МОРЕ – 250 ML

  STOLZ КРЕМ СО СОЛИ ОД МРТВО МОРЕ – 250 ML


  Нежна грижа и хидратација на Вашата кожа!
  ден 580,00
  Слика на STOLZ МАСЛО СО 110 АЛПСКИ БИЛКИ – 100 ML

  STOLZ МАСЛО СО 110 АЛПСКИ БИЛКИ – 100 ML


  Најдобрите билки од целиот свет во едно масло!
  ден 435,00
  Слика на DR. NATURE АЛОЕ ВЕРА

  DR. NATURE АЛОЕ ВЕРА

  Состав: чист сок од 100% Алое (Aloe Vera var. Barbadensis Miller) (99.55%), аскорбинска киселина, лимонова киселина, калиум сорбат, натриум бензоат. Начин на употреба и препорачана доза: 30 ml(едно мерно капаче) дневно од сокот, може да се пие чист или да се додаде во друга течност, по можност наутро. Пред употреба добро да се протресе шишето со сок.
  ден 1.640,00
  Слика на DR. NATURE ЦРВЕН КОРЕЈСКИ ЖЕН-ШЕН - 60 КАПСУЛИ

  DR. NATURE ЦРВЕН КОРЕЈСКИ ЖЕН-ШЕН - 60 КАПСУЛИ

  Додаток во исхраната со екстракт од Panax ginseng – 200 mg и 20% женшеноиди Состав: стандардизиран екстракт од корени на Црвен корејски жен-шен (Panax ginseng) (20% женшеноиди), агенси против слепување (микрокристална целулоза, магнезиум стеарат), желатински капсули. Начин на употреба: 1 капсула дневно, наутро за време на појадок.
  ден 725,00
  Слика на EQUIIBRA КРЕМА ЗА СОНЧАЊЕ SPF 20

  EQUIIBRA КРЕМА ЗА СОНЧАЊЕ SPF 20

  Природни италијански формули збогатени со 20% алое вера, масло од морков и витамин Е кои ја стимулираат природната заштитна бариера на кожата. Нежни и моќни со специјален PRO-SUN UV Complex наменети дури и за најосетливата кожа! Обезбе дуваат максимална заштита од штетните УВ зраци.
  ден 1.400,00
  Слика на EQUIIBRA КРЕМА ЗА СОНЧАЊЕ SPF 25

  EQUIIBRA КРЕМА ЗА СОНЧАЊЕ SPF 25

  Природни италијански формули збогатени со 20% алое вера, масло од морков и витамин Е кои ја стимулираат природната заштитна бариера на кожата. Нежни и моќни со специјален PRO-SUN UV Complex наменети дури и за најосетливата кожа! Обезбе дуваат максимална заштита од штетните УВ зраци.
  ден 1.400,00
  Слика на NOFATIN БАЛАНСИРАН ШЕЈК СО ВКУС НА ВАНИЛА - 1000 g

  NOFATIN БАЛАНСИРАН ШЕЈК СО ВКУС НА ВАНИЛА - 1000 g


  Балансирана формула 40-30-30 со неодолив вкус на ванила
  Високопротеински пробиотски балансиран шејк
  40 дози x 25 g во едно пакување!
  2 оброка и една ужинка (максимална дневна доза од 125 g) содржат:
  *CSAT+® (300 mg) – патентирана состојка носител на меѓународни награди за иновација и ефикасност во категоријата “WEIGHT MANAGEMENT”
  *200 mg Родиола розеа (3% розавини, 1% салидрозиди)
  *200 mg Бромелаин
  *Oxxynea® FP (100 mg) – полифеноли од 22 овошки и зеленчуци
  *10 милијарди активни бактерии од 7 посебно одбрани био-компатибилни штама
  * Инулин (3,75 g) – пребиотик
  * 10 g Псилиум хуск фибри
  * премиум микс од витамини и минерали
  * висококвалитетен сурутка протеин концентрат
  ден 1.740,00
  Слика на NOFATIN БАЛАНСИРАН ШЕЈК СО ВКУС НА ЈАГОДА - 1000 g

  NOFATIN БАЛАНСИРАН ШЕЈК СО ВКУС НА ЈАГОДА - 1000 g


  Балансирана формула 40-30-30 со неодолив вкус на јагода
  Високопротеински пробиотски балансиран шејк
  40 дози x 25 g во едно пакување!
  2 оброка и една ужинка (максимална дневна доза од 125 g) содржат:
  *CSAT+® (300 mg) – патентирана состојка носител на меѓународни награди за иновација и ефикасност во категоријата “WEIGHT MANAGEMENT”
  *200 mg Родиола розеа (3% розавини, 1% салидрозиди)
  *200 mg Бромелаин
  *Oxxynea® FP (100 mg) – полифеноли од 22 овошки и зеленчуци
  *10 милијарди активни бактерии од 7 посебно одбрани био-компатибилни штама
  * Инулин (3,75 g) – пребиотик
  * 10 g Псилиум хуск фибри
  * премиум микс од витамини и минерали
  * висококвалитетен сурутка протеин концентрат
  ден 1.740,00