Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Нега на лице

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО АГРАН- 150 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО АГРАН- 150 ML


  Органски крем за лице со арганово масло за сува кожа и за кожа склона кон брчки и иритации!
  ден 305,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО АЛОЕ- 150 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО АЛОЕ- 150 ML


  Органски крем за лице со екстракт од алое за сува, чувствителна и оштетена кожа!
  ден 305,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО КАМИЛИЦА - 150 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО КАМИЛИЦА - 150 ML


  Органски крем за лице со екстракт од камилица наменет за нормална, сува и осетлива кожа!
  ден 305,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО НЕВЕН - 150 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО НЕВЕН - 150 ML


  Органски крем за лице со екстракт од невен наменет за сува и дехидрирана кожа!
  ден 305,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО РОЗА - 150 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО РОЗА - 150 ML


  Органски крем за лице со масло од роза наменет за зрела, опуштена кожа на која и е потребна посебна нега!
  ден 305,00
  Слика на GREEN PHARMACY НЕЖЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО АЛОЕ ВЕРА - 270 ML

  GREEN PHARMACY НЕЖЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО АЛОЕ ВЕРА - 270 ML


  Органски нежен гел за миење лице наменет за сува и чувствителна кожа!
  ден 203,00
  Слика на GREEN PHARMACY НЕЖЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ЖАЛФИЈА - 270 ML

  GREEN PHARMACY НЕЖЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ЖАЛФИЈА - 270 ML


  Органски нежен гел за миење лице наменет за кожа склона на иритации и воспаленија!
  ден 203,00
  Слика на GREEN PHARMACY НЕЖЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ЗЕЛЕН ЧАЈ - 270 ML

  GREEN PHARMACY НЕЖЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ЗЕЛЕН ЧАЈ - 270 ML


  Органски нежен гел за миење лице наменет за комбинирана до масна кожа склона на акни!
  ден 203,00
  Слика на VIS PLANTIS МАСЛО ЗА ЛИЦЕ ОД РОЗА – 30 ML

  VIS PLANTIS МАСЛО ЗА ЛИЦЕ ОД РОЗА – 30 ML


  Органско масло за лице од роза наменето за зрела, опуштена кожа на која и е потребна посебна нега!
  ден 510,00
  Слика на ANTI-AGE КРЕМ ПРОТИВ БРЧКИ СО АРГАНОВО МАСЛО- 50ML

  ANTI-AGE КРЕМ ПРОТИВ БРЧКИ СО АРГАНОВО МАСЛО- 50ML


  Специјалната формула ја хидратира и измазнува кожата и ефикасно делува против брчките и првите знаци на стареење.
  ден 1.275,00
  Слика на ANTI-AGE МАСКА ЗА ЛИЦЕ СО АРГАНОВО МАСЛО- 2*7,5ML

  ANTI-AGE МАСКА ЗА ЛИЦЕ СО АРГАНОВО МАСЛО- 2*7,5ML


  Anti-age маската за лице со арганово масло длабински ја потхранува, омекнува, затегнува и негува кожата и ефикасно делува против брчките и другите знаци на стареење.
  ден 165,00
  Слика на ИНОВАТИВНА ПАСТА ЗА ЗАБИ DR. SILVER – 75 ML

  ИНОВАТИВНА ПАСТА ЗА ЗАБИ DR. SILVER – 75 ML


  За беспрекорна орална хигиена со антивоспалително, регенеративн и освежувачко дејство!
  ден 168,00
  Слика на КРЕМ ЗА КОЖАТА ОКОЛУ ОЧИТЕ СО АРГАНОВО МАСЛО- 15ML

  КРЕМ ЗА КОЖАТА ОКОЛУ ОЧИТЕ СО АРГАНОВО МАСЛО- 15ML


  Ја потхранува, омекнува, измазнува и затегнува кожата и ја спречува појавата на брчки.
  ден 785,00
  Слика на ПАСТА ЗА ЗАБИ DR.SILVER ROSE&HERBS – 75ML

  ПАСТА ЗА ЗАБИ DR.SILVER ROSE&HERBS – 75ML


  За здрава и блескава насмевка во секое време.
  ден 290,00
  Слика на ПОТХРАНУВАЧКИ КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО АРГАНОВО МАСЛО- 75ML

  ПОТХРАНУВАЧКИ КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО АРГАНОВО МАСЛО- 75ML


  Кремот длабински ја потхранива и затегнува кожата со што ја зачувува нејзината младост.
  ден 760,00
  Слика на ХИДРАТАНТЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО АРГАНОВО МАСЛО- 75ML

  ХИДРАТАНТЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО АРГАНОВО МАСЛО- 75ML


  Ја негува, хидратира и измазнува кожата на лицето, по што таа станува кадифено мека.
  ден 760,00
  Слика на БАЛСАМ ЗА УСНИ СО АРГАНОВО МАСЛО- 5,5ML

  БАЛСАМ ЗА УСНИ СО АРГАНОВО МАСЛО- 5,5ML


  Специјална формула за заштита на нежната кожа на усните од студ, сонце и ветер.
  ден 350,00
  Слика на ВЛАЖНИ МАРАМЧИЊА ЗА ВАДЕЊЕ ШМИНКА СО АРГАНОВО МАСЛО- 25 ПАРЧИЊА

  ВЛАЖНИ МАРАМЧИЊА ЗА ВАДЕЊЕ ШМИНКА СО АРГАНОВО МАСЛО- 25 ПАРЧИЊА


  Влажните марамчиња со арганово масло идеално ја отстрануваат шминката и нечистотиите на лицето, истовремено потхранувајќи ја кожата.
  ден 455,00
  Слика на МИЦЕЛАРНА ВОДА СО АРГАНОВО МАСЛО- 75ML

  МИЦЕЛАРНА ВОДА СО АРГАНОВО МАСЛО- 75ML


  Мицеларната вода со арганово масло перфектно ги отстранува шминката и нечистотиите од лицето, ја потхранува кожата и ја подготвува за следните чекори за нејзина нега.
  ден 565,00
  Слика на ANTI- AGE КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО АЛОЕ ВЕРА – 50 ML

  ANTI- AGE КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО АЛОЕ ВЕРА – 50 ML


  Anti-age кремот co 50% Алое Вера за лице ја потхранува и смирува зрелата кожа, ги измазнува брчките и ја спречува појавата на нови.
  ден 1.440,00
  Слика на ANTI- AGE СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО АЛОЕ ВЕРА – 30 ML

  ANTI- AGE СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО АЛОЕ ВЕРА – 30 ML


  Серум со 50% чист Алое Вера кој ја изедначува кожата на лицето и и го враќа природниот сјај и здрав изглед.
  ден 1.310,00
  Слика на АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ-ПАСТА ЗА ЗAБИ СO АКТИВЕН ЈАГЛЕН – 75 ML

  АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ-ПАСТА ЗА ЗAБИ СO АКТИВЕН ЈАГЛЕН – 75 ML


  Гел – паста со 30% Алое Вера и активен јаглен која го спречува појавувањето на забен камен и воедно ги штити и заздравува непцата.
  ден 470,00
  Слика на АЛОЕ ВЕРА ВОДА ЗА УСТА СО ТРОЈНО ДЕЈСТВО – 500 ML

  АЛОЕ ВЕРА ВОДА ЗА УСТА СО ТРОЈНО ДЕЈСТВО – 500 ML


  Вода за уста со 30% алое вера и нежен вкус на ментол која има тројно дејство.
  ден 545,00
  Слика на АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ-ПАСТА ЗА ЗAБИ СO ИЗБЕЛУВАЧКО ДЕЈСТВО -75 ML

  АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ-ПАСТА ЗА ЗAБИ СO ИЗБЕЛУВАЧКО ДЕЈСТВО -75 ML


  Гел-пастата за заби со 30% Алое Вера и избелувачки ефект идеална за отстранување на флеки од пушењe и газирани пијалоци.
  ден 385,00
  Слика на АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ-ПАСТА ЗА ЗAБИ СO ТРОJНО ДЕJСТВO – 75 ML

  АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ-ПАСТА ЗА ЗAБИ СO ТРОJНО ДЕJСТВO – 75 ML


  Гел-пастата со 30% Алое Вера и тројно дејство, којa ги штити забите од кариес, наслаги и забен камен.
  ден 385,00
  Слика на АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ-ПАСТА ЗА ЧУВСТВИТЕЛНИ ЗAБИ – 75 ML

  АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ-ПАСТА ЗА ЧУВСТВИТЕЛНИ ЗAБИ – 75 ML


  Не содржаи захарин, флуор, SLS, алергени, парабени и глутен. Со контролирана абразивност. Не ја оштетува забната глеѓ.
  ден 385,00
  Слика на МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО АЛОЕ ВЕРА – 2 X 7.5 ML

  МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО АЛОЕ ВЕРА – 2 X 7.5 ML


  Освежувачка маска за лице со 40% чист Алое Вера и 98% природни состојки.
  ден 165,00
  Слика на СТИК-БАЛСАМ ЗА УСНИ СО АЛОЕ ВЕРА – 5,5 ML

  СТИК-БАЛСАМ ЗА УСНИ СО АЛОЕ ВЕРА – 5,5 ML


  Балсам за усни со 20% чист Алое Вера кој ја заштитува и обновува кожата на усните.
  ден 360,00
  Слика на ХИДРАТАНТНО МЛЕКО ЗА ЧИСТЕЊЕ СО АЛОЕ ВЕРА – 200 ML

  ХИДРАТАНТНО МЛЕКО ЗА ЧИСТЕЊЕ СО АЛОЕ ВЕРА – 200 ML


  Нежно млеко за чистење на лицето со Алое Вера за секојдневна употреба.
  ден 565,00
  Слика на VB LIFT СЕРУМ

  VB LIFT СЕРУМ


  Интензивно освежување и затегнување на кожата.
  ден 1.090,00
  Слика на VB АКТИВЕН КРЕМ ,,ТАЈНАТА НА УБАВИНАТА” СО ДОЛГОТРАЕН ИЗБЕЛУВАЧКИ ЕФЕКТ И ПРИРОДНА UVA-UVB ЗАШТИТА – 75ML

  VB АКТИВЕН КРЕМ ,,ТАЈНАТА НА УБАВИНАТА” СО ДОЛГОТРАЕН ИЗБЕЛУВАЧКИ ЕФЕКТ И ПРИРОДНА UVA-UVB ЗАШТИТА – 75ML


  Уникатна формула со 100% природен состав и UV – A и UV – B заштита наменета за нега на зрела кожа.
  ден 1.710,00
  Слика на VB СЕРУМ ЗА ОБЛАСТА ОКОЛУ ОЧИТЕ – 35ML

  VB СЕРУМ ЗА ОБЛАСТА ОКОЛУ ОЧИТЕ – 35ML


  Природна нега со Алое Вера и Хијалуронска киселина за измазнување на брчките и отстранување на темните кругови околу очите.
  ден 1.090,00
  Слика на VB ТОТАЛ ЕФЕКТ ГЕЛ СО ПРОПОЛИС И ЧАЈНО ДРВО

  VB ТОТАЛ ЕФЕКТ ГЕЛ СО ПРОПОЛИС И ЧАЈНО ДРВО


  Гел кој го потпомага отстранувањето на малите аномалии на кожата со Алое Вера, чајно дрво и прополис.
  ден 1.090,00
  Слика на МИКРОФИБЕРНА РАКАВИЦА

  МИКРОФИБЕРНА РАКАВИЦА


  Верен помошник на секоја дама за беспрекорно чистење на лицето!
  ден 215,00
  Слика на ЧЕТКА ЗА ЗАБИ СО НАНО ЗЛАТО

  ЧЕТКА ЗА ЗАБИ СО НАНО ЗЛАТО


  За беспрекорна орална хигиена за здрави заби и непца!
  ден 390,00
  Слика на ЧЕТКА ЗА ЗАБИ СО НАНО НЕФРИТ

  ЧЕТКА ЗА ЗАБИ СО НАНО НЕФРИТ


  За беспрекорна орална хигиена за здрави заби и непца!
  ден 325,00
  Слика на ЧЕТКА ЗА ЗАБИ СО НАНО СРЕБРО

  ЧЕТКА ЗА ЗАБИ СО НАНО СРЕБРО


  За беспрекорна орална хигиена за здрави заби и непца!
  ден 390,00
  Слика на DRY OIL 100ML

  DRY OIL 100ML


  Екстра суво масло од Пантенол

  • Навлажнувачко масло за лице, тело и коса
  • Шест природни масла | ВИТАМИН Е
  • Ја храни и штити кожата и косата
  • Збогатен со витамин Е
  • Лесна не-мрсна формула
  • Дерматолошки тестирано
  ден 904,00
  Слика на GREEN CLAY FACE MASK 75ML

  GREEN CLAY FACE MASK 75ML


  Маска за лице- Пантенол Екстра - од Зелена глина

  • Погоден за секој вид кожа
  • Идеално за мрсна кожа
  • Ја остава кожата чиста, мазна и сјајна.
  • Дерматолошки тестирано
  ден 386,00
  Слика на PANTHENOL BLACK PEEL OFF MASK 75ML

  PANTHENOL BLACK PEEL OFF MASK 75ML


  Маска за лице од црна кора за длабоко чистење

  • ПАНТЕНОЛ | Екстракт од зелен чај и мед
  • Ги отвара порите и ги чисти од мртви клетки и нечистотии
  • Ги отстранува црнките
  • Дерматолошки тестирано
  ден 386,00
  Слика на PANTHENOL CC DAY CREAM DARK SHADE SPF15 50 ML

  PANTHENOL CC DAY CREAM DARK SHADE SPF15 50 ML


  Дневна крема за лице

  • Штити од сончево зрачење
  • Дерматолошки тестирано
  ден 646,00
  Слика на PANTHENOL EXTRA NIGHT CREAM 50 ML

  PANTHENOL EXTRA NIGHT CREAM 50 ML


  Ноќна крема за лице

  • Уникатен состав на ноќен крем
  • Видливи резултати од 1-та недела
  • Дерматолошки тестирано
  ден 756,00
  Слика на PANTHENOL FACE & EYE SERUM 30ML

  PANTHENOL FACE & EYE SERUM 30ML


  Серум против брчки

  • Ги намалува и измазнува брчките и фините линии
  • Интензивни својства против брчки и анти-стареење
  • Длабоко навлажнувачко и регенерирачко дејство
  • Погоден за сите типови кожа
  • Дерматолошки тестирано
  ден 1.110,00
  Слика на PANTHENOL FACE CLEANSING GEL 150 ML

  PANTHENOL FACE CLEANSING GEL 150 ML


  Нежно средство за чистење лице

  • Нежна формула без сапун
  • Го чисти и подмладува епидермисот
  • Дерматолошки тестирано
  ден 299,00
  Слика на PANTHENOL GOLD PEEL OFF MASK 75ML

  PANTHENOL GOLD PEEL OFF MASK 75ML


  Маска за лице со екстракти од лисја на Елатри

  • Блескава и младешка кожа
  • Погоден за секаков вид кожа
  • Дерматолошки тестирано
  ден 386,00
  Слика на PANTHENOL MICELLAR TRUE CLEANSER 3IN1 500ML

  PANTHENOL MICELLAR TRUE CLEANSER 3IN1 500ML


  Мицеларен тоник за чистење на лице 500ML

  • Трикратно дејство:
  • Пантенол
  • Отстранува шминка од лицето, очите и усните
  • Расчистува нечистотии и маснотии
  • Дерматолошки тестирано
  ден 386,00
  Слика на PANTHENOL PEARL PEEL OFF MASK 75ML

  PANTHENOL PEARL PEEL OFF MASK 75ML


  Маска за лице со екстракт од бисер и морска сол

  • Погоден за сите типови кожа.
  • Идеално за уморна кожа
  • придонесува за непосредно затегнување и нега на лицето
  • Дерматолошки тестирано
  ден 386,00
  Слика на PANTHENOL TRIPLE DEFENSE EYE CREAM 25ML

  PANTHENOL TRIPLE DEFENSE EYE CREAM 25ML


  Крема за очи со трикратно дејство против брчки, темни кругови (поддочници

  • Клинички докажани состојки кои ја штитат деликатната површина на окото:
  • 78% Намалување на вкупната површина на брчки
  • 70% Намалување на вкупната должина на брчките
  • Видливи резултати по 2 недели
  • 76% од жените пријавиле намалување на темните кругови
  • 84% од жените забележале помлад изглед на кожата
  • Дерматолошки тестирано
  ден 827,00
  Слика на PANTHENOL VOLCANIC SAND FACIAL SCRUB 50ML

  PANTHENOL VOLCANIC SAND FACIAL SCRUB 50ML


  Маска за лице со вулкански песок

  • Пантенол, Витамин Е, сончогледово масло, Алое Вера и Шеа путер
  • Ги отстранува мртвите клетки
  • Го обновува надворешниот слој на кожата без да го иритира
  • Дерматолошки тестирано
  ден 349,00
  Слика на PANTHENOL WHITE TEA BEAUTY INTENSIVE MASK 50ML

  PANTHENOL WHITE TEA BEAUTY INTENSIVE MASK 50ML


  Маската за лице од бел чај

  • Обезбедува хидратација, сјај и негување на кожата
  • Збогатен е со состојки кои имаат интензивно навлажнувачки и омекнувачки ефект
  • Дерматолошки тестирано
  ден 310,00