Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Natura Therapy

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ГАСТРО КОМПЛЕКС 250 ML.

  ГАСТРО КОМПЛЕКС 250 ML.


  Пакување: стаклено шише 250 мл (10мл на ден – за 25 дена)

  Состав: хомогенизиран додаток на исхраната составен од ферментиран сок од диви јаболки, прополис, перга, матичен млеч и екстрат од 16 билки (Анасон - Anise Pimpinela, Петровец - Agrimonia Eupatoria, Жалфија - Salvia Officinalis, Ајдучка трева – Achilea Millefolium, Босилек - Basillicum Ocimum, Планински чај - Sidiros Scardus, Црвен кантарион - Centaurium Erythraea, Жолт кантарион - Hipericium Perforatum, Нане/Мента - Menta Piperita, Мајоран - Origanum majorana, Камилица - German Chamomile, Чубрица - Summer Savory, Линцура - Gentiana Lutera)

  Напомена: ГАСТРО КОМПЛЕКС е 100% природен производ кој гарантирано не содржи: вештачки бои, емулгатори, адитиви и конзерванси. Производот не содржи траги од глутен, казеин, јајца, јатки или други алергени, со исклучок на мед и прополис

  Начин на употреба: : Една лажица Гастро Комлекс (5мл) се меша во 2-2,5 дл вода и се пие наутро 1 ч пред оброк и истата доза (5мл од препаратот) навечер 1 час пред спиење. По желба може да се заслади со мед

  Чување: Да се чува на суво и темно место, шишето да биде затворено на температура до 20 С. Поради својот 100% природен состав се јавуваат мрежести творби, затоа шишето да се проматува пред употреба

  Рок на употреба една година од датумот кој е отпечатен на амбалажата
  ден 1.190,00
  Слика на ЕКСТРАКТ ОД ДИВИ БОРОВИНКИ (BILBERRY EXTRACT)

  ЕКСТРАКТ ОД ДИВИ БОРОВИНКИ (BILBERRY EXTRACT)


  Пакување: 60 капсули, пластично кутивче

  Состав: по капсула - 200 мг екстракт од боровинка (5:1 однос на плод према екстракт), споредни елементи (малтодекстрин 245 мг и мегнезиумова сол 5 мг)

  Начин на употреба: 1-2 капсули на ден, сите кои имаат конкретни проблеми би требало да земаат барем 2 капсули на ден а може и 3!
  ден 995,00
  Слика на ЕКСТРАКТ ОД КОМБУХА 250 ML.

  ЕКСТРАКТ ОД КОМБУХА 250 ML.


  Пакување: стаклено шише од 250 мл.

  Состав: Екстрактот од комбуха содржи специфична комбинација на киселини како глуконска, глукуронска, цитрична и други киселини, природни шеќери, минерали (магнезиум, калиум, калциум, железо, бакар, цинк, никел, кобал и манган), Ц и Б витамини и други биоактивни молекули

  Начин на употреба: 3 каф.- 3 с. лажици на ден, најдобро на празен стомак (пред оброк 20-30 мин) без вода (или малку, за лица со дијабетис растворено во чаша вода)
  ден 995,00
  Слика на КАФЕ СО РЕИШИ

  КАФЕ СО РЕИШИ


  Пакување: 30 кесички за индивидуална употреба (3,5гр кесичка)

  Состав: Инстант кафе (мелено кафе од сортата Арабика), органски прав од Реиши (Ganoderma Lucidum) 250мг по кесичка

  Начин на употреба: Истурете 1 касичка во шоља за кафе, наполнете ја со врела вода и промешајте. Со додавање на мраз може да подготвите и ладен кафе напиток. По желба се засладува и се додава млеко/крем.
  ден 500,00
  Слика на КОЛАГЕНСКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ СО 24 КАРАТНО ЗЛАТО

  КОЛАГЕНСКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ СО 24 КАРАТНО ЗЛАТО


  Пакување: 1 Колагенска маска за лице со 24каратно злато
  ден 330,00
  Слика на СЛИМ КОМПЛЕКС 250ML

  СЛИМ КОМПЛЕКС 250ML


  Пакување: стаклено шише 250 мл (10мл на ден – за 25 дена)

  Состав: мед, прополис, перга, нане, босилек, овчарска торбичка, маточина, жалфија, корен од крушина, зајчев трн и семе од анасон

  Напомена: СЛИМ КОМПЛЕКС е 100% природен производ кој не содржи: вештачки бои, емулгатори, адитиви и конзерванси. Не се препорачува на лица под 15 год. Да не се надминува препорачаниот дневен внес на производот. Овој производ не е наменет за лекување на било која болест. Изјавите кои се однесуваат на овој производ не имплицираат дека производот има медицински својства. Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за балансирана исхрана и здрав начин на живот. Во случај на бременост, доење, земање на терапија со лекови или во случај на медицински надзор препорачуваме да го консултирате лекар пред земањето на било кој додаток на исхраната. Во случај на појава на несакани реакции прекинете ја употребата и консултирајте се со лекар

  Начин на употреба: Една лажица (5мл) Слим Комплекс се зема 2 до 3 пати на ден, половина час по оброк

  Чување: Да се чува на суво и темно место, надвор од дофат на деца. Шишето да биде затворено на температура до 20 С. Поради својот 100% природен состав се јавуваат мрежести творби, затоа шишето да се проматува пред употреба

  Рок на употреба една година од датумот кој е отпечатен на амбалажата
  ден 1.190,00
  Слика на СНАИЛ КОМПЛЕКС 30 КПС

  СНАИЛ КОМПЛЕКС 30 КПС


  Пакување: Пластично пакување, 30 капсули

  Состав: протеински комплекс Nutrelix ® - прав од секрет од полжав (molluscum) 50mg, екстракт од Куркума (curcuma Longa extract) 100mg, екстракт од темјан (boswelia serrata) 50mg, витамин Ц 12 mg, придружни состојки (малтодекстрин, Carboxy methyl cellulose)

  Начин на употреба: 1 капсула на ден пред оброк
  ден 995,00
  Слика на АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 1 l. -во пластично шише

  АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 1 l. -во пластично шише


  Редовниот внес на гелот од Алое Вера со Ресвератрол помага за:

  • подобрување на дигестијата и смирување на воспаленијата во желудникот и цревата
  • зајакнување на имунитетот и отпорноста на дишните органи,, посебно на белите дробови, како и намалување на реакциите на алергии и астма
  • одржување на здравјето и функцијата на крвните садови, регулирање на мастите, шеќерот и метаболизмот во целина.
  • Начин на примена: Дозирање и начин на примена: Се препорачува внес на 10-15мл, 2-3 пати на ден пред oброк, зависно од потребите и состојбата (може да се земе и до 150мл на ден)
  ден 1.250,00
  Слика на АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 750 ML.-во стаклено шише

  АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 750 ML.-во стаклено шише


  Редовниот внес на гелот од Алое Вера со Ресвератрол помага за:

  • подобрување на дигестијата и смирување на воспаленијата во желудникот и цревата
  • зајакнување на имунитетот и отпорноста на дишните органи,, посебно на белите дробови, како и намалување на реакциите на алергии и астма
  • одржување на здравјето и функцијата на крвните садови, регулирање на мастите, шеќерот и метаболизмот во целина.
  • Начин на примена: Дозирање и начин на примена: Се препорачува внес на 10-15мл, 2-3 пати на ден пред oброк, зависно од потребите и состојбата (може да се земе и до 150мл на ден)
  ден 995,00
  Слика на АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ СО ЕКСТРАКТ ОД АРОНИЈА 1 l. - во пластично шише

  АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ СО ЕКСТРАКТ ОД АРОНИЈА 1 l. - во пластично шише


  Редовниот внес на гелот од Алое Вера со Екстракт од Аронија помага за:

  • подобрување на дигестијата и смирување на воспаленијата во желудникот и цревата
  • зајакнување на имунитетот и отпорноста на дишните органи,, посебно на белите дробови, како и намалување на реакциите на алергии и астма
  • одржување на здравјето и функцијата на крвните садови, заштита на клетките од оксидативен стрес (оштетување и создавање на малигни клетки), регулирање на мастите, шеќерот и метаболизмот во целина.
  • Начин на примена: : Дозирање и начин на примена: Се препорачува внес на 10-15мл, 2-3 пати на ден пред oброк, зависно од потребите и состојбата (може да се земе и до 150мл на ден)
  ден 995,00
  Слика на РЕИШИ ИМУНО ПРОТЕКТ 330 GR.

  РЕИШИ ИМУНО ПРОТЕКТ 330 GR.


  Пакување: НЕТО 330гр (+/- 2%)
  Состав: Екстракт од Реиши (Ganoderma Lucidum), црно семе (Nigela Sativa), семе од коприва (Urtica Doica), ѓумбир (Zingiber Officinale), мед и цимет

  Начин на употреба: Се препорачува консумирање на 1 до 2 кафени лажички на ден, самостојно или со оброк

  Рок на употреба 1 година од датумот на производство
  ден 995,00
  Слика на СУПЕР АНТИОКСИДАНТ СО ЦРНО ГОЏИ

  СУПЕР АНТИОКСИДАНТ СО ЦРНО ГОЏИ


  Пакување: стаклена тегличка 200гр (25 единечни дози)

  Состав: плод од Црна Гоџи бобинка (Lycium ruthenicum Murr.), мед, Алфа Липоична киселина, витамин Ц, други состојки: лимонска киселина. (Производот е произведен на опрема која преработува продукти кои содржат јатки и кикирики)


  Начин на употреба: Се препорачува консумирање на 1 до 2 кафени лаж. на ден

  Чување: Да се чува на ладно и суво место, надвор од дофат на деца. По отварањето да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 30 дена
  ден 995,00