Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Моторни масла

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ENEOS 5W-40 PREMIUM HYPER 1/1

  МОТОРНО МАСЛО ENEOS 5W-40 PREMIUM HYPER 1/1


  Стандарди

  • API SN/SM/CF
  • ACEA C3 (12) A3/B3/B4 (08)
  • VW 502 00/505 00/505 01
  • Mercedes Benz MB 229.51 &/ 229.31
  • BMW LongLife 04
  • GM Dexos 2
  • Renault RN0700, RN0710
  • Ford WSS-M2C917A
  ден 625,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ENEOS 10W-40 PREMIUM 1/1

  МОТОРНО МАСЛО ENEOS 10W-40 PREMIUM 1/1


  Стандарди

  • API SL / CF
  • ACEA A3 / B3 / B4
  • VW 500.00 / 505.00
  • Mercedes Benz MB 229.1
  • Porsche
  • BMW “Special Oil”
  ден 375,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ENEOS 10W-40 PREMIUM 4/1

  МОТОРНО МАСЛО ENEOS 10W-40 PREMIUM 4/1


  Стандарди

  • API SL / CF
  • ACEA A3 / B3 / B4
  • VW 500.00 / 505.00
  • Mercedes Benz MB 229.1
  • Porsche
  • BMW “Special Oil”
  ден 1.416,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ENEOS 5W-30 PREMIUM HYPER 1/1

  МОТОРНО МАСЛО ENEOS 5W-30 PREMIUM HYPER 1/1


  Стандарди

  • ACEA A5/B5 (08)
  • RENAULT RN0700
  ден 649,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ENEOS 5W-30 PREMIUM HYPER 4/1

  МОТОРНО МАСЛО ENEOS 5W-30 PREMIUM HYPER 4/1


  Стандарди

  • ACEA A5/B5 (08)
  • RENAULT RN0700
  ден 2.478,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ENEOS 5W-40 PREMIUM HYPER 4/1

  МОТОРНО МАСЛО ENEOS 5W-40 PREMIUM HYPER 4/1


  Стандарди

  • API SN/SM/CF
  • ACEA C3 (12) A3/B3/B4 (08)
  • VW 502 00/505 00/505 01
  • Mercedes Benz MB 229.51 &/ 229.31
  • BMW LongLife 04
  • GM Dexos 2
  • Renault RN0700, RN0710
  • Ford WSS-M2C917A
  ден 2.419,00
  Слика на МАСЛО ЗА АМОРТИЗЕРИ - ENI 10W

  МАСЛО ЗА АМОРТИЗЕРИ - ENI 10W


  Опис: Масло за амортизери - ENI 10W
  -ENI Fork oil 10W. Масло специјално направено за вилушки и амортизери за мотоцикли и скутери во сите услови на употреба.
  -Пакување - 1 литар
  ден 550,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ЗА СКУТЕР MOTUL 4T

  МОТОРНО МАСЛО ЗА СКУТЕР MOTUL 4T


  Опис: Моторно масло за скутер MOTUL SCOOTER POWER 5W40
  - 100% синтетичко масло, дизајнирано за моќни и нови скутери и макси-скутери опремени со 4Такни мотори од 50cc до 650cc со или без катализатори.
  - Степенот на вискозитет SAE 5W-40 надминува стандаради API SN/SM/SL/SJ
  - Пакување од 1литар
  ден 900,00
  Слика на АДИТИВ ЗА МАСЛО MOTUL ENGINE CLEAN 200ml

  АДИТИВ ЗА МАСЛО MOTUL ENGINE CLEAN 200ml


  Опис: Адитив за чистење на внатрешноста на моторот.
  - Се става пред промена на маслото на загреан мотор.
  - 15мин се остава да работи потоа се испушта маслото.
  - Пакување од 200ml.
  - Наменето е за 4Такни мотори, скутери, санки за снег, ATV…
  - (ЗАДОЛЖИТЕЛНА ПРОМЕНА НА ФИЛТЕР ЗА МАСЛО) за повеќе инфо погледни го видеото подоле.
  ден 650,00
  Слика на АДИТИВ ЗА БЕНЗИН MOTUL FUEL SYSTEM CLEANuel 75ml

  АДИТИВ ЗА БЕНЗИН MOTUL FUEL SYSTEM CLEANuel 75ml


  Опис: Адитив за чистење и одмастување на системот за проток на бензин.
  - Препорачливо за сите моторцикли и скутери 2Т или 4Т со карбуратор или со директно вбризгување на горивото.
  - Пакување од 75ml за 5 литри гориво.
  -За повеќе инфо погледни го видеото подолу.
  ден 450,00