Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Мотоциклизам

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на BMC RACE ФИЛТЕР ЗА ВОЗДУХ MV AGUSTA

  BMC RACE ФИЛТЕР ЗА ВОЗДУХ MV AGUSTA


  Опис: Спортски Филтер воздух, BMC Race air filter MV AGUSTA FM712/04 Race
  Одговара за следниве модели: MV AGUSTA BRUTALE 675/800, STRADALE, TURISMO VELOCE 800, F3 675/800
  Made in Italy
  ден 7.000,00
  Слика на АДИТИВ ЗА БЕНЗИН MOTUL FUEL SYSTEM CLEANuel 75ml

  АДИТИВ ЗА БЕНЗИН MOTUL FUEL SYSTEM CLEANuel 75ml


  Опис: Адитив за чистење и одмастување на системот за проток на бензин.
  - Препорачливо за сите моторцикли и скутери 2Т или 4Т со карбуратор или со директно вбризгување на горивото.
  - Пакување од 75ml за 5 литри гориво.
  -За повеќе инфо погледни го видеото подолу.
  ден 450,00
  Слика на АДИТИВ ЗА МАСЛО MOTUL ENGINE CLEAN 200ml

  АДИТИВ ЗА МАСЛО MOTUL ENGINE CLEAN 200ml


  Опис: Адитив за чистење на внатрешноста на моторот.
  - Се става пред промена на маслото на загреан мотор.
  - 15мин се остава да работи потоа се испушта маслото.
  - Пакување од 200ml.
  - Наменето е за 4Такни мотори, скутери, санки за снег, ATV…
  - (ЗАДОЛЖИТЕЛНА ПРОМЕНА НА ФИЛТЕР ЗА МАСЛО) за повеќе инфо погледни го видеото подоле.
  ден 650,00
  Слика на АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ APRILIA 50 DITECH

  АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ APRILIA 50 DITECH


  Опис: Алансер за палење, starter motor AP2QCA000455
  Одговара за следниве модели: Aprilia SR 50 2000-2003 Carburator, SR 50 DiTech, Aprilia Habana 50 (Morini Engine)
  - Сликата е автентична на производот
  ден 1.650,00
  Слика на АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ BAOTIAN-YIYING 50 4T

  АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ BAOTIAN-YIYING 50 4T


  Опис: Алансер за палење, starter motor GY6 50-60-80 139QMB
  Одговара за следниве 4Тактни модели: Baotian-Yiying-Znen-Hamachi 50 4T
  - Сликата е автентична на производот
  ден 1.050,00
  Слика на АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ JONWAY-TUMOPAR GY6 125/150

  АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ JONWAY-TUMOPAR GY6 125/150


  Опис: Алансер за палење, starter motor GY6 125/150
  Одговара за следниве 4Тактни модели: Jonway, Tumopar, Znen 125 4T, Hisun, Hamachi, Baotian, Tianke
  - Сликата е автентична на производот
  ден 1.100,00
  Слика на АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ KEEWAY-CPI 50 2T

  АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ KEEWAY-CPI 50 2T


  Опис: Алансер за палење, starter motor 1E40QMB
  Одговара за следниве 2Тактни модели: Keeway matrix, focus, huricane 50 2t, Cpi oliver, hussar 50, Generic xor, ideo 50
  - Сликата е автентична на производот
  ден 1.200,00
  Слика на АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ PIAGGIO-APRILIA 50

  АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ PIAGGIO-APRILIA 50


  Опис: Алансер за палење, starter motor 82530R
  Одговара за следниве модели: PIAGGIO TYPHOON, NRG 50, GILERA RUNNER, STALKER 50, APRILIA SR50 (Piaggio Engine)
  - Сликата е автентична на производот
  ден 1.650,00
  Слика на АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ YAMAHA-MALAGUTI 50

  АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ YAMAHA-MALAGUTI 50


  Опис: Алансер за палење, starter motor 5BM-H1800-01-00 / 5BMH1800010
  Одговара за следниве 2Тактни модели: Yamaha JOG 50, BW'S, Yamaha AEROX 50 2T, Malaguti F12, F15
  - Сликата е автентична на производот
  ден 1.600,00
  Слика на ВАРИЈАТОР СПОРТСКИ APRILIA-PIAGGIO 50 MALOSSI

  ВАРИЈАТОР СПОРТСКИ APRILIA-PIAGGIO 50 MALOSSI


  Опис:Спортски варијатор - Multivar MALOSSI 519019
  Содржи: СЕТ ролни од Ø19x15.5mm / 7.2gr, бел федер, клизачи и поклопец. (исто како на сликата)
  Дизајниран од инжинери со големо искуство, направен од робот со голема прецизност и тестиран на тркачка патека
  Наменето е за APRILIA SR50 2004 до 2020 со PIAGGIO машина, PIAGGIO NRG 50, GILERA RUNNER 50, DERBI GP1 50
  Made in Italy
  ден 5.300,00
  Слика на ВАРИЈАТОР СПОРТСКИ KEEWAY-CPI-GENERIC 50

  ВАРИЈАТОР СПОРТСКИ KEEWAY-CPI-GENERIC 50


  Опис: Спортски варијатор - Multivar MALOSSI 5113363
  Содржи: 2 пара ролни 6HTRoll Ø16x13mm со тежина од 6 и 9gr. бел федер, болц и клизачи.
  Дизајниран од инженери со големо искуство, направен од робот со голема прецизност и тестиран на тркачка патека
  Наменет е за KEEWAY MATRIX, FOCUS, F-ACT, HURICANE 50, CPI OLIVER, GENERIC XOR 50, BAOTIAN 2T, HAMACHI MINARELLI 2T со осовина на радилица Ø16mm
  Made in Italy
  ден 5.300,00
  Слика на ВИОЛЕТОВИ ТЕГЧИЊА ЗА ГИДАН

  ВИОЛЕТОВИ ТЕГЧИЊА ЗА ГИДАН


  Опис: Виолетови тегчиња за гидан
  -Украсни тегчиња, стабилизтори за кормило - тежина 55грама за 1 страна / завтртка М5х55mm
  -Може да се наместат на сите скутери и моторцикли, што внатрешниот отвор на цевката од кормилото е Ø17mm
  -Марка KYOTO, цената е за ПАР
  ден 500,00
  Слика на ГЛЕЦЕРИН BRAKE FLUID BREMBO DOT4

  ГЛЕЦЕРИН BRAKE FLUID BREMBO DOT4


  Тип на производ: Глицерин, течност за кочионен систем - Brake Fluid BREMBO DOT4 500ml.

  ● Погоден кај сите видови моторцикли, скутери и спортски модерни автомобили
  ● Пакување 0,5 литар
  ● Made in Italy
  ден 350,00
  Слика на ГУМА НАДВОРЕШНА 110/90-12 MITAS TOURING FORCE

  ГУМА НАДВОРЕШНА 110/90-12 MITAS TOURING FORCE


  Опис: Надворешна гума 110/90-12 MITAS TOURING FORCE (TUBELESS)
  - Made in Slovenia.
  ден 2.350,00
  Слика на ЗЕЛЕНИ CARBON ТЕГЧИЊА ЗА ГИДАН

  ЗЕЛЕНИ CARBON ТЕГЧИЊА ЗА ГИДАН


  Опис: Зелени Carbon тегчиња за гидан
  -Тегчиња зелена боја, украсни стабилизатори за кормило - тежина 55 грама за 1 страна / завтртка М5х55mm со карбон
  -Може да се наместат на сите скутери и моторцикли, што внатрешниот отвор на цевката од кормилото е Ø17mm
  -Марка KYOTO, цената е за ПАР
  ден 800,00
  Слика на ЗЛАТНИ CARBON ТЕГЧИЊА ЗА ГИДАН

  ЗЛАТНИ CARBON ТЕГЧИЊА ЗА ГИДАН


  Опис: Зелени Carbon тегчиња за гидан
  -Тегчиња со златна боја, украсни стабилизатори за кормило - тежина 55 грама за 1 страна / завтртка М5х55mm со карбон
  -Може да се наместат на сите скутери и моторцикли, што внатрешниот отвор на цевката од кормилото е Ø17mm
  -Марка KYOTO, цената е за ПАР
  ден 800,00
  Слика на КАИШ СПОРТСКИ APRILIA-PIAGGIO 50 MALOSSI

  КАИШ СПОРТСКИ APRILIA-PIAGGIO 50 MALOSSI


  Опис: Каиш спортски APRILIA-PIAGGIO 50 MALOSSI
  Malossi X SPECIAL belt 6116889, одлична замена за фабрички каиш
  Наменет е за APRILIA SR50 2004 до 2020 со PIAGGIO машина, PIAGGIO NRG 50, GILERA RUNNER 50, DERBI GP1 50
  Made in Italy
  ден 1.450,00
  Слика на КАТАНЕЦ ЗА ДИСК СО АЛАРМ

  КАТАНЕЦ ЗА ДИСК СО АЛАРМ


  Опис: Црн катанец за диск со Аларм се активира при потрес или движење.
  -Користи 2 батерии со големина: ААА
  -Јачина на звук 110dB. Се монтира и заклучува на дискот, со тоа се блокира да се врти тркалото.
  - Содржи 2 клуча и кабел до воланот
  -"BELTA" BLACK DISC LOCK Ø10mm WITH ALARM
  ден 1.950,00
  Слика на ЛАНЕЦ ЗА ЗАДНО ТРКАЛО SFR 520H

  ЛАНЕЦ ЗА ЗАДНО ТРКАЛО SFR 520H


  Опис: Ланец за задно тркало со спојка SFR 520H HEAVY DUTY CHAIN .
  Должина на ланецот 120L доволно е долг за сите мотори што користат 520 ланец
  Идеален за мотори од 125cc до 450cc STREET, MOTOCROSS, ENDURO, CRUISER
  Made in Taiwan
  ден 1.500,00
  Слика на МАСКА ЗА МОТОР СО ФАР DHH SQUARE

  МАСКА ЗА МОТОР СО ФАР DHH SQUARE


  Опис: ЦРНА Маска универзална со 1 фар метално сочиво.
  Користи сијалица 12V 35/35W. Содржи гумени држачи за монтажа на предна вила
  DHH SQUARE HEADLIGHT ASSY, BLACK
  Made in Taiwan
  ден 2.350,00
  Слика на МАСЛО ЗА АМОРТИЗЕРИ - ENI 10W

  МАСЛО ЗА АМОРТИЗЕРИ - ENI 10W


  Опис: Масло за амортизери - ENI 10W
  -ENI Fork oil 10W. Масло специјално направено за вилушки и амортизери за мотоцикли и скутери во сите услови на употреба.
  -Пакување - 1 литар
  ден 550,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ЗА СКУТЕР MOTUL 4T

  МОТОРНО МАСЛО ЗА СКУТЕР MOTUL 4T


  Опис: Моторно масло за скутер MOTUL SCOOTER POWER 5W40
  - 100% синтетичко масло, дизајнирано за моќни и нови скутери и макси-скутери опремени со 4Такни мотори од 50cc до 650cc со или без катализатори.
  - Степенот на вискозитет SAE 5W-40 надминува стандаради API SN/SM/SL/SJ
  - Пакување од 1литар
  ден 900,00
  Слика на ПАР РАЧКИ НАВЛАКИ - PRO TAPER

  ПАР РАЧКИ НАВЛАКИ - PRO TAPER


  Опис: ПАР гумени рачки навлаки со лого ProTaper®
  - Внатрешен отвор лева Ø22mm + десна Ø26mm кај туража
  - Погодни за скутер, ендуро, мотокрос
  - Цената е за пар
  ден 550,00
  Слика на ПАР РЕТРОВИЗОРИ - CARBOON LOOK

  ПАР РЕТРОВИЗОРИ - CARBOON LOOK


  Опис: Пар универзални ретровизори Carboon look
  2та ретровизори се со десен навој ↻↻ М10х1,25
  Погодни за Naked motorcycles, HONDA, SUZUKI, KAWASAKI
  Оквирот е пластичен, дршката е метална
  Цената е за пар
  ден 1.400,00
  Слика на ПАР РЕТРОВИЗОРИ - YAMAHA

  ПАР РЕТРОВИЗОРИ - YAMAHA


  Опис: Пар ретровизори за YAMAHA
  - Левиот ретровизор е лев навој ↺, десниот со десен навој ↻ М10х1,25
  - YAMAHA XT, YBR, YP Majesty 250,
  - оквирот е пластичен, дршката е метална, добар квалитет, како оргиналот
  - Цената е за пар
  ден 950,00
  Слика на ПАР РЕТРОВИЗОРИ - ПЕНТАГОН ФОРМА

  ПАР РЕТРОВИЗОРИ - ПЕНТАГОН ФОРМА


  Опис: Пар универзални ретровизори со пентагон форма
  2та ретровизори се со десен навој ↻↻ М10х1,25
  Погодни за Ендуро мотори, HONDA, SUZUKI, KAWASAKI
  Оквирот е пластичен, дршката е метална
  Цената е за пар
  ден 950,00
  Слика на ПАР РЕТРОВИЗОРИ - РОМБОИДНА ФОРМА

  ПАР РЕТРОВИЗОРИ - РОМБОИДНА ФОРМА


  Опис: Пар ретровизори Ромбоидна форма
  2та ретровизори се со десен навој ↻↻ М10х1,25
  Погодни за мотори-чопер TRUVA, SKYGO, Zong Shen…
  Оквирот е пластичен, дршката е метална
  Цената е за пар
  ден 750,00
  Слика на ПАР РЕТРОВИЗОРИ - ХРОМИРАНИ

  ПАР РЕТРОВИЗОРИ - ХРОМИРАНИ


  Опис: Пар ретровизори хромирани со овална форма
  2та ретровизори се со десен навој ↻↻ М10х1,25
  Погодни за мотори-чопер TRUVA, SKYGO, Zong Shen…
  Оквирот е пластичен, дршката е метална
  Цената е за пар
  ден 800,00
  Слика на ПАР РЕТРОВИЗОРИ СО ЖМИГАВЦИ

  ПАР РЕТРОВИЗОРИ СО ЖМИГАВЦИ


  Опис: Пар универзални ретровизори Carboon look
  2та ретровизори се со десен навој ↻↻ М10х1,25
  Погодни за Naked motorcycles, HONDA, SUZUKI, KAWASAKI
  Оквирот е пластичен, дршката е метална
  Цената е за пар
  ден 800,00
  Слика на ПОЛНАЧ - ОДРЖУВАЧ ЗА АКУМУЛТОРИ

  ПОЛНАЧ - ОДРЖУВАЧ ЗА АКУМУЛТОРИ


  Опис: Полнач-одржувач за акумулатори.
  -Наменет за сезонски возила, мотоцикли, скутери, агрегати, косилки, глисери.
  -Battery Charger - Maintainer OUTDO 12V 0,8A
  ден 1.450,00
  Слика на ПОТКАПА ПАМУЧНА

  ПОТКАПА ПАМУЧНА


  Опис: Поткапа памучна
  Поткапа памучна, идеална за под кацига
  Се пере и користи повеќекратно
  ден 400,00
  Слика на СИЈАЛИЦА ЗА ФАР LED BA20D

  СИЈАЛИЦА ЗА ФАР LED BA20D


  Опис: Сијалица фар , 12V LED BA20D
  - Наменета е за скутери што имаат сијалица во форма на крушка.
  - На сликата е прикажано и споредба со обична сијалица.
  ден 700,00
  Слика на СИЛИКОНСКИ НАВЛАКИ RIDE IT

  СИЛИКОНСКИ НАВЛАКИ RIDE IT


  Опис: Пар силиконски навлаки за рачки со лого RIDE IT (внатрешен отвор лева Ø22mm + десна Ø26mm кај туража)
  - Вкупна должина 122mm
  - Наменети за скутери
  ден 450,00
  Слика на ЦИЛИНДЕР СО КЛИП И ДИХТОНИ GY6 150

  ЦИЛИНДЕР СО КЛИП И ДИХТОНИ GY6 150


  Опис: Цилиндер со клип и дихтони GY6 150
  - Цилиндер со клип, карики, болц, осигурачи и дихтони за кинески скутери GY6 150cc
  - Дијаметар на цилиндерот е Ø57,4mm
  - Одговара на BAOTIAN, JONWAY, YIBEN, ARORA, TUMOPAR, ZNEN….
  - Цената е за комплет
  ден 2.300,00
  Слика на АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ YAMAHA ATV

  АЛАНСЕР ЗА ПАЛЕЊЕ YAMAHA ATV


  Опис: Алансер за палење, YAMAHA ATV
  Наменет за следниве модели Starter motor ATV Yamaha Grizzly 400 2007-2009, ATV Yamaha Grizzly 450 2007-2010, ATV Yamaha Grizzly 600 1998-2001, ATV Yamaha Grizzly 660 2002-2008, ATV Yamaha Kodiak 400 2000-2006, ATV Yamaha Kodiak 450 2003-2006, ATV Yamaha Wolverine 450 2007-2010, ATV Yamaha Rhino 450 2006-2009, ATV Yamaha Rhino 660 2004-2007
  Компитабилен за: Mitsuba SM13, Arrowhead SMU0263 oem 4WV-81800-00-00 4WV-81890-00-00 5KM-81890-00
  ден 6.700,00
  Слика на БЛУЗА ЦРНА ПАМУЧНА MALOSSI

  БЛУЗА ЦРНА ПАМУЧНА MALOSSI


  Опис: Блуза црна памучна со лого MALOSSI, 100% памук
  Достапна големина: L
  ден 1.550,00
  Слика на ГУМА НАДВОРЕШНА 3.50-18 CASUMINA

  ГУМА НАДВОРЕШНА 3.50-18 CASUMINA


  Опис: Гума надворешна, tyre 3.50-18 Casumina CA147E 90/90-18
  Made in Vietnam
  ден 2.600,00
  Слика на ГУМА ПРЕДНА 120/70 ZR17 DUNLOP

  ГУМА ПРЕДНА 120/70 ZR17 DUNLOP


  Опис: Гума предна 120/70 ZR17 (58W) TL DUNLOP Sportmax Qualifier II
  ден 6.300,00
  Слика на ГУМА ПРЕДНА 120/70 ZR17 CONTINENTAL

  ГУМА ПРЕДНА 120/70 ZR17 CONTINENTAL


  Опис: Гума предна 120/70 ZR17 CONTINENTAL ContiMotion 58W TL
  ден 5.950,00
  Слика на ЗАДЕН ШТОП KEEWAY FOCUS-RY8

  ЗАДЕН ШТОП KEEWAY FOCUS-RY8


  Опис: Заден Штоп
  Одговара за следниве модели: YAMAHA Aerox 50/100, KEEWAY Focus, CPI Hussar-Oliver, RY8, JONWAY, YIBEN, MEIDUO
  Tail light oem 5BR-H4700-00
  ден 800,00
  Слика на ЗАДНИ ДИСК ПЛОЧКИ KAWASAKI

  ЗАДНИ ДИСК ПЛОЧКИ KAWASAKI


  Опис: Пар задни диск плочки KAWASAKI
  Органски, Nagano Asbestos Free-senze brake pads FA192
  Одговараат на повеќе модели KAWASAKI
  Made in Taiwan
  ден 950,00
  Слика на КАПА СО ВЕЗЕНО ЛОГО MALOSSI

  КАПА СО ВЕЗЕНО ЛОГО MALOSSI


  Опис: Капа MALOSSI црвена, со везено лого MALOSSI во жолта боја
  Везено, 100% памук
  Made in Italy
  ден 1.200,00
  Слика на КИТ-ЦИЛИНДЕР PEUGEOT JET FORCE

  КИТ-ЦИЛИНДЕР PEUGEOT JET FORCE


  Опис: Ø47mm Цилиндер, клип, декла, дихтони и електроника. (китот се состои од се што е прикажано на сликата)
  MALOSSI CAST-I-CYL. KIT Ø47mm PEUGEOT JET FORCE TSDI 50 2T LC (HL 1)
  Made in Italy
  ден 28.400,00
  Слика на КИТ-ЦИЛИНДЕР YAMAHA X-MAX 250

  КИТ-ЦИЛИНДЕР YAMAHA X-MAX 250


  Опис: Цилиндер, клип и дихтони од алуминиум изработен од висок квалитет на метал и оптимизирана компресија. (китот се состои од се што е прикажано на сликата)
  Одговара за следниве модели: YAMAHA MAJESTY 250, X-MAX 250, VERCITY 300, MALAGUTI MADISON 250, APRILIA LEONARDO 250/300
  MALOSSI ALUMIN-CYLINDER Ø 74mm H2O SCOOTER 250-300 4-STROKE
  Made in Italy
  ден 27.400,00
  Слика на ЛАНЕЦ ЗА ЗАДНО ТРКАЛО ЗЛАТЕН RK GB525GXW

  ЛАНЕЦ ЗА ЗАДНО ТРКАЛО ЗЛАТЕН RK GB525GXW


  Опис: Супер квалитетен златен ланец за задно тркало со гумици
  Должина: 124L, може да се скрати по потреба*
  Погоден за: BMW S1000RR, APRILIA RSV4 1000, HONDA CRF 1000F, KAWASAKI ZX10R, SUZUKI GSX-R 750, YAMAHA FZ8, MT09
  Made in Japan
  ден 11.500,00
  Слика на ПАМУЧНА МАИЦА MALOSSI ORANGE

  ПАМУЧНА МАИЦА MALOSSI ORANGE


  Опис: Памучна маица со лого MALOSSI griffe - Orange
  Кратки ракави, 100% памук
  Достапна големина: L
  ден 1.300,00
  Слика на ПРЕДЕН ФАР SUZUKI AN125

  ПРЕДЕН ФАР SUZUKI AN125


  Опис: Комплет фар со сијалици,
  Complete headlight SUZUKI AN125
  ден 5.950,00
  Слика на ПРЕДНА ГУМА 110/80-17 EUROMINA

  ПРЕДНА ГУМА 110/80-17 EUROMINA


  Опис: Гума предна 110/80-17 Euromina CA163A, Tubeless
  Made in Vietnam
  ден 2.500,00
  Слика на ПРЕДНА ГУМА 120/70-15 DUNLOP

  ПРЕДНА ГУМА 120/70-15 DUNLOP


  Опис: Гума предна 120/70-15 DUNLOP ScootSmart TUBELESS
  ден 3.600,00
  Слика на СПОРТСКИ АУСПУХ ЗА TOMOS A3

  СПОРТСКИ АУСПУХ ЗА TOMOS A3


  Опис: Хромиран спортски ауспух за TOMOS A3 / А35
  ден 1.400,00