Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Микроскопи

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на КОМПЛЕТ МИКРОСКОП И ТЕЛЕСКОП LEVENHUK LABZZ MT2

  КОМПЛЕТ МИКРОСКОП И ТЕЛЕСКОП LEVENHUK LABZZ MT2


  Комплетот вклучува: Телескоп и микроскоп
  Телескоп:
  - Окуларот H12,5 mm
  -Окуларот за директно набљудување 18 мм
  -Дијагонално огледало
  -2x оптички визир
  -Десктоп статив
  -Луминисцентни астрономски налепници

  Микроскоп:
  -Подготвени примероци за микроскоп (3 парчиња)
  -Исчистете слајдови (3 парчиња)
  -Чаши за покрив (5 парчиња)
  -Налепници за примерок (5 парчиња)
  -Пластична пипета
  -Скалпер
  -Пинцети
  -Шпатула
  -Игла за дисекција
  -Шишиња со бои (2 парчиња)
  -Шише за лепак
  - Резервни светилки (2 парчиња)
  Упатство за употреба и доживотна гаранција
  ден 5.199,00
  Слика на КОМПЛЕТ МИКРОСКОП, ТЕЛЕСКОП И ДВОГЛЕД LEVENHUK LABZZ MTB3

  КОМПЛЕТ МИКРОСКОП, ТЕЛЕСКОП И ДВОГЛЕД LEVENHUK LABZZ MTB3


  Комплетот вклучува: Микроскоп, телескоп и двоглед

  Микроскоп:
  -Окуларот 10x
  -Резервна сијалица
  -Празна вијала (3 парчиња)
  -Исчистете слајдови (3 парчиња)
  -Чаши за покрив (3 парчиња)
  -Налепници за примерок (3 парчиња)
  -Скалпер
  -Шпаткла
  -Пинцети
  -Игла за дисекција

  Телескоп:
  -Окуларот 5 мм
  -Окуларот 10 мм
  -Оптички визир со зголемување од 2x
  -Дијагонално огледало
  -Алиминиумски статив

  Двоглед:
  -Мека торба
  -Крпа за чистење
  -Тенка лента
  ден 6.499,00
  Слика на МИКРОСКОП LEVENHUK LABZZ M101

  МИКРОСКОП LEVENHUK LABZZ M101


  Карактеристики:

  -Прекрасен микроскоп за деца со зголемување до 640x
  – Цврсто и лесно пластично тело со интересна форма
  – Два очила во едно
  – Светлување на батеријата за надворешна употреба
  – Пониско LED осветлување со доволно светлосна енергија
  – Вклучен е експеримент
  ден 2.799,00
  Слика на МИКРОСКОП LEVENHUK RAINBOW 2L

  МИКРОСКОП LEVENHUK RAINBOW 2L


  Карактеристики:

  -Биолошки микроскоп со зголемување 40-400x
  -Достапно во пет светли бои
  -Цврсто и лесно пластично тело
  -Горни и долни системи за осветлување на ЛЕД
  ден 5.499,00
  Слика на МИКРОСКОП LEVENHUK RAINBOW 2L PLUS

  МИКРОСКОП LEVENHUK RAINBOW 2L PLUS


  Карактеристики:

  -Биолошки микроскоп со зголемување 64–640х
  -Достапно во пет светли бои
  -Цврсто и издржливо куќиште направено од метал
  -Горни и долни системи за осветлување на ЛЕД
  -Вклучен е експеримент
  ден 7.499,00
  Слика на МИКРОСКОП LEVENHUK RAINBOW 50L

  МИКРОСКОП LEVENHUK RAINBOW 50L


  Карактеристики:

  -Биолошки микроскоп со зголемување 40-800x
  -Вклучена е леќа Барлоу со зголемување од 2x
  -Достапно во пет светли бои
  -Цврсто и лесно пластично тело
  -Горни и долни системи за осветлување на ЛЕР
  -Вклучен е експеримент
  -Се добива со пригодна пластична кутија
  ден 7.420,00
  Слика на МИКРОСКОП LEVENHUK RAINBOW 50L PLUS

  МИКРОСКОП LEVENHUK RAINBOW 50L PLUS


  Карактеристики:

  -Биолошки микроскоп со зголемување 64–1280х
  -Вклучена е леќа Барлоу со зголемување од 2x
  -Достапно во пет светли бои
  -Цврсто и издржливо куќиште направено од метал
  -Горни и долни системи за осветлување на ЛЕР
  -Вклучен е експеримент
  -Се добива со пригодна пластична кутија
  ден 9.900,00
  Слика на МИКРОСКОП ДИГИТАЛЕН LEVENHUK RAINBOW D2L 0.3M

  МИКРОСКОП ДИГИТАЛЕН LEVENHUK RAINBOW D2L 0.3M


  ПРЕД ДА НАРАЧАТЕ ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ДА ПРОВЕРИМЕ ЛАГЕР!!!
  Карактеристики:

  -Дигитален микроскоп со зголемување од 40-400x
  – Вклучена е дигитална камера 0,3Mpx
  – Цврсто и лесно пластично тело
  – Горни и долни системи за осветлување на ЛЕР
  – Вклучен е експеримент
  ден 11.199,00
  Слика на МИКРОСКОП ДИГИТАЛЕН LEVENHUK RAINBOW D50L 2M

  МИКРОСКОП ДИГИТАЛЕН LEVENHUK RAINBOW D50L 2M


  Карактеристики:

  -Дигитален микроскоп со зголемување од 64–1280x
  -Вклучена е дигитална камера од 2Mpx
  -Вклучен е 2x објектив Барлоу
  -Цврсто и издржливо куќиште направено од метал
  -Системи за горно и долно LED осветлување
  -Вклучен е експеримент
  -Доаѓа со пригодна пластична кутија
  ден 15.999,00