Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Дома и мебел

   

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на GOBLIN 4 WHEEL EXECUTIVE OVERNIGHTER CABIN LUGGAGE

  GOBLIN 4 WHEEL EXECUTIVE OVERNIGHTER CABIN LUGGAGE


  Тип на производ: ТОРБА ЗА ПАТУВАЊЕ СО 4 ТРКАЛА
  Капацитет: 40 Л.
  Димензии: ш. 460 mm x в. 410 mm x д. 210 mm со 1 Преграда
  ден 3.100,00
  Слика на LAS VEGAS CASINO SET 3 IN 1

  LAS VEGAS CASINO SET 3 IN 1


  Лас Вегас 3 во 1 покер сет
  Направен е од дрво со добар квалитет
  Содржи:
  Блек џек
  Табла за рулет
  Табла за зарови
  2 шпила карти
  100 чипа
  Рулет
  Чистач
  Зарови
  ден 5.850,00
  Слика на MS ПОЛИМЕР LOCTITE® MS 939 TEROSON

  MS ПОЛИМЕР LOCTITE® MS 939 TEROSON


  Универзален МС Полимер
  ден 897,00
  Слика на OFFICE & COMPUTER TABLE LAPTOP DESK HL-728

  OFFICE & COMPUTER TABLE LAPTOP DESK HL-728


  Тип на производ: Биро за Лаптоп / Десктоп Компјутер
  Димензии на биро: 60cm x 40cm x 76cm
  ден 2.000,00
  Слика на OFFICE & GAMING COMPUTER TABLE LAPTOP DESK HL-G850

  OFFICE & GAMING COMPUTER TABLE LAPTOP DESK HL-G850


  Тип на производ: Големо работно биро со фиоки
  Димензии на биро: 1.2м(д) х 60см(ш) х 75см(в))
  ден 6.500,00
  Слика на БИБЛИОТЕКА МАРТИН

  БИБЛИОТЕКА МАРТИН


  Димензии: 137,5 х 33 х 143,5 cm
  Боја: Темна Сонома со Бела Софт
  Изработка: Библиотека изработена од иверка со дебелина 16мм.
  **Производот се испорачува немонтиран.
  ден 6.900,00
  Слика на БЛЕНДЕР BLENDTEC EZ600

  БЛЕНДЕР BLENDTEC EZ600


  БЛЕНДЕР BLENDTEC EZ600
  Јачина од 1560Кw.
  Комерцијален блендер.
  Американско производство.
  ден 38.745,00
  Слика на БЛОК КУЈНА ЕВА

  БЛОК КУЈНА ЕВА


  Димензии:
  - горен ред: 200 х 30 х 72 cm
  - долен ред: 200 х 46 х 72 cm
  Работна плотна: деб. 3,8 cm
  Боја: Артисан (лице) и Бела Софт (корпус)
  Изработка: Високо квалитетна иверка со дебелина 18мм.
  *Мијалникот не е вклучен во цената.
  *Монтажата не е вклучена во цената.
  ден 14.900,00
  Слика на ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×25

  ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×25

  Двоглед со висок квалитет по прифатлива / економична цена. Мулти-обложената оптика го зголемува преносот на светлината, што резултира во посветли и поостри слики со високи нивоа на контраст. Елегантно тело со алуминиум покриено со гума што штити од грубо ракување. Ергономски вдлабнатини на палецот и сртот на прстите за дополнителна удобност што не се лизга и лесна за употреба.
  ден 2.200,00
  Слика на ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×50

  ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×50

  Двоглед со висок квалитет по прифатлива / економична цена. Мулти-обложената оптика го зголемува преносот на светлината, што резултира во посветли и поостри слики со високи нивоа на контраст. Елегантно тело со алуминиум покриено со гума што штити од грубо ракување. Прилагодување на диоптер за фино фокусирање. Впечатоци од прсти и врежани логоа за цврст зафат. Ергономски вдлабнатини на палецот и сртот на прстите за дополнителна удобност што не се лизга и лесна за употреба.
  ден 4.400,00
  Слика на ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 20×50 PORRO BINOCULAR

  ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 20×50 PORRO BINOCULAR

  UpClose G2 20×50 Porro Binocular од Celestron има традиционален дизајн на Porro со стакло BAK7 и мулти-обложена оптика. Создавање на искуство за прегледување на јасност и висок контраст. Комбинацијата на објективна големина од 50 мм со зголемување од 20х дава најголема големина на двогледи која може да се ракува без премногу тресење.
  ден 5.500,00
  Слика на ДВОКОМПОНЕНТНО ЛЕПИЛО LOCTITE® 3430 (24ML) 2К ЕПОКСИ

  ДВОКОМПОНЕНТНО ЛЕПИЛО LOCTITE® 3430 (24ML) 2К ЕПОКСИ


  Спецификации

  Однос на мешање: 1:1

  Време на работа: 7 мин

  Време на лепење: 15 мин

  Целосно зацврстување: 12 h

  Отпорност на пролизгување: 22 N/mm²

  Отпорност на лупење: 3 N/mm

  •Работна температура: -55 до +100 ˚C
  ден 708,00
  Слика на ДВОКОМПОНЕНТНО ЛЕПИЛО LOCTITE® 3450 (25ML) 2К ЕПОКСИ

  ДВОКОМПОНЕНТНО ЛЕПИЛО LOCTITE® 3450 (25ML) 2К ЕПОКСИ


  Спецификации

  Однос на мешање: 1:1

  Време на работа: 5 мин

  Време на лепење: 20 мин

  Целосно зацврстување: 12 h

  Отпорност на пролизгување: 20 N/mm²

  Отпорност на лупење: 3 N/mm

  •Работна температура: -40 до +120 ˚C
  ден 697,00
  Слика на ДЕТСКА СОБА ТЕЕN

  ДЕТСКА СОБА ТЕЕN


  Димензии:
  - лежај со натказна: 170 х 200 х 80 cm
  - димензии за душек: 120 х 200 cm
  - плакар: 90 х 50 х 200 cm
  - комода: 60 х 40 х 60 cm
  - тв комода: 80 х 40 х 30 cm
  - биро: 100 х 46 х 80 cm
  Достапни бои:
  - Бела со Розево лице
  - Бела со Сино лице
  - Бела со Зелено лице
  Изработка: Иверка
  *Душекот не е вклучен во цената.
  *Монтажата не е вклучена во цената.
  ден 21.900,00
  Слика на ЗАШТИТА ЗА ПОВРШИНИ LOCTITE® 7505 (1L)

  ЗАШТИТА ЗА ПОВРШИНИ LOCTITE® 7505 (1L)


  ПРОИЗВОД ЗА ТРЕТМАН НА КОРОДИРАНИ МЕТАЛНИ ПОВРШИНИ
  ден 3.021,00
  Слика на ЗАШТИТА ЗА ПОВРШИНИ LOCTITE® 8040

  ЗАШТИТА ЗА ПОВРШИНИ LOCTITE® 8040


  Спреј за демонтажа на запечени метални делови
  ден 590,00
  Слика на ЗАШТИТА ЗА ПОВРШИНИ LOCTITE® 8154

  ЗАШТИТА ЗА ПОВРШИНИ LOCTITE® 8154


  Ги штити деловите и спречува абење
  ден 1.110,00
  Слика на КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ ЕКО-КОНГРЕС

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ ЕКО-КОНГРЕС


  Димензии: 53 x 55 х 82 cm
  Височина на седење: 47 cm
  Боја: Црна, Сина, Црвена
  Изработка: Изработено од пластични ногари и еко штоф
  ден 1.490,00
  Слика на КЛУБ МАСА ПЕТЈА

  КЛУБ МАСА ПЕТЈА


  Димензии: Д: 110 cm x Ш: 60 cm x В: 43 cm
  Боја: - Орев, Сонома
  Изработка: Клуб маса со плотна изработена од МДФ и дрвени ногари.
  *Производот се испорачува немонтиран.
  ден 4.900,00
  Слика на КЛУБ МАСА ФОРМАЛ

  КЛУБ МАСА ФОРМАЛ


  Димензии: 120 x 60 х 50 cm
  Дезен: Светла Сонома со Крем
  Изработка: Висококвалитетна иверка со дебелина 18мм.
  *Производот се испорачува немонтиран.
  ден 4.600,00
  Слика на КОМОДА БАЛИНТО

  КОМОДА БАЛИНТО


  Димензии: 250 х 47 х 200 cm
  ТВ елемент: 201 х 47 х 51 cm
  Висок елемент со полица: 100 х 35 х 150 cm
  Висок елемент: 50 х 35 х 154 cm
  Боја: Хетуса со Бела Софт
  Изработк: Иверка
  Монтажата не е вклучена во цената.
  ден 9.900,00
  Слика на КОМОДА ЕМОНА

  КОМОДА ЕМОНА


  Димензии: 180 х 40 х 180 cm
  ТВ елемент: 140 х 40 х 43 cm
  Низок елемент: 40 х 40 х 43 cm
  Висок елемент: 40 х 32 х 100 cm
  Полица: 100 х 22 х 25 cm
  Боја: Тортана со Црна
  Изработк: Готов Медијапан со Црна Сјај(лице) со висококвалитетна иверка 18мм со Тортана (корпус).
  Монтажата не е вклучена во цената.
  ден 9.900,00
  Слика на КОМОДА МИНОА

  КОМОДА МИНОА


  Димензии: 200 х 42 х 140 cm
  - Долен дел: 200 х 40 х 30 cm
  - Висаче 2 броја: 40 х 30 х 70 cm
  - Полица: 100 х 20 х 25 cm
  Боја: Сонома Даб со Бела
  Изработка: Иверка
  Монтажата не е вклучена во цената.
  ден 6.900,00
  Слика на КУФЕР СО 2 ТРКАЛА - AZURE DISIGNS LUGGAGE 1128-ST

  КУФЕР СО 2 ТРКАЛА - AZURE DISIGNS LUGGAGE 1128-ST


  Боја: Tемно сина / портокалова

  Тркала: 2

  Материјал: 600D полиестер и 1690D полиестер

  Брава: Катанец

  Можност за проширување: Да
  ден 2.950,00
  Слика на КУФЕР СО 2 ТРКАЛА - SAMSONITE BASE BOOST 55*40*20 cm

  КУФЕР СО 2 ТРКАЛА - SAMSONITE BASE BOOST 55*40*20 cm


  Боја: Tемно сина

  Тркала: 2

  Материјал: 600D полиестер и 1690D полиестер

  Димензии: 55 x 40 x 20 cm (ширина x висина x длабочина)
  ден 10.950,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - AMERICAN TOURISTER FUNSHINE 66*43*27 CM

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - AMERICAN TOURISTER FUNSHINE 66*43*27 CM


  Капацитет: 63,5 л

  Тркала: 4

  Материјал: Полиестер

  Димензии: 66*43*27 CM (ширина x висина x длабочина)
  ден 6.250,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE 52*31*75 cm

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE 52*31*75 cm


  Капацитет: 102 Л.

  Тркала: 4

  Материјал: Полипропилен

  Димензии: 52 x 31 x 75 cm (ширина x висина x длабочина)
  ден 15.950,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE 69*49*29 cm

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE 69*49*29 cm


  Капацитет: 79 Л.

  Тркала: 4

  Материјал: Полипропилен

  Димензии: 49 x 69 x 29 cm (ширина x висина x длабочина)
  ден 14.950,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE BASE BOOST 66*44*28 CM

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE BASE BOOST 66*44*28 CM


  Капацитет: 67.5 / 73.5 L

  Тркала: 4

  Материјал: 100% Полиестер

  Димензии: 66 x 44 x 28 cm (ширина x висина x длабочина)
  ден 11.950,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE POPSODA SPINNER 55*40*20 cm

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE POPSODA SPINNER 55*40*20 cm


  Капацитет: 40 Л.

  Тркала: 4

  Материјал: 100% Полиестер

  Димензии: 55 х 40 х 20 см (ширина x висина x длабочина)
  ден 12.450,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE POPSODA SPINNER EXPANDABLE 66*44*28 cm

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE POPSODA SPINNER EXPANDABLE 66*44*28 cm


  Капацитет: 68 / 73,5 Л.

  Тркала: 4

  Материјал: 100% Полиестер

  Димензии: 66 х 44 х 28 см (ширина x висина x длабочина)
  ден 13.450,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE POPSODA SPINNER EXPANDABLE 78*48*31 cm

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE POPSODA SPINNER EXPANDABLE 78*48*31 cm


  Капацитет: 105 / 112,5 Л.
  Тркала: 4
  Материјал: 100% Полиестер
  Димензии: 78 х 48 х 31 см (ширина x висина x длабочина)
  ден 14.450,00
  Слика на КУФЕРИ СО 4 ТРКАЛА - BROSS LONDON

  КУФЕРИ СО 4 ТРКАЛА - BROSS LONDON


  Димензии:
  28″ – 76 x 52 x 30/36 cm
  24″ – 66 x 45 x 26/31 cm
  20″ – 55 x 39 x 22/27 cm
  ден 2.490,00
  Слика на ЛЕПИЛО ЗА ЗАПТИВАЊЕ ЦЕВНИ НАВОИ LOCTITE® 55 (160m)

  ЛЕПИЛО ЗА ЗАПТИВАЊЕ ЦЕВНИ НАВОИ LOCTITE® 55 (160m)


  Спецификации

  Материјали кои се заптиваат: Метал, пластика или заедно

  Максимална големина на навој: 4''

  Цврстина на разделување: Ниска

  Моментално заптивање: Да

  • Работна температура: -55 до +130 ˚C
  ден 649,00
  Слика на ЛЕПИЛО ЗА ПРИЦВРСТУВАЊЕ НА ЦИЛИНДРИЧНИ МЕТАЛНИ ДЕЛОВИ LOCTITE® 620 (50ml)

  ЛЕПИЛО ЗА ПРИЦВРСТУВАЊЕ НА ЦИЛИНДРИЧНИ МЕТАЛНИ ДЕЛОВИ LOCTITE® 620 (50ml)


  Спецификации

  Растојание: До 0,2 mm

  Потребна цврстина: Висока

  Отпорност на рачно кинење: 80мин

  Работна температура: -55 до +230 ˚C
  ден 1.959,00
  Слика на ЛЕПИЛО ЗА ПРИЦВРСТУВАЊЕ НА ЦИЛИНДРИЧНИ МЕТАЛНИ ДЕЛОВИ LOCTITE® 638 (50ml)

  ЛЕПИЛО ЗА ПРИЦВРСТУВАЊЕ НА ЦИЛИНДРИЧНИ МЕТАЛНИ ДЕЛОВИ LOCTITE® 638 (50ml)


  Спецификации

  Потребна цврстина: Висока

  Отпорност на рачно кинење: 4 мин

  Работна температура: -55 до +180 ˚C
  ден 2.419,00
  Слика на ОРМАР ОРГАНЗА

  ОРМАР ОРГАНЗА


  Димензии: Д: 140 cm x Ш: 52 cm x В: 230 cm
  Боја: Тортана со Бела
  Изработка: Трокрилен ормар изработен од иверка 18мм, во две бои со три крила и висина од 230 цм.
  *Монтажата не е вклучена во цената.
  ден 12.900,00
  Слика на ПЛАКАР 300

  ПЛАКАР 300


  Димензии: Д: 300 cm x Ш: 60 cm x В: 223 cm
  Боја: - Тортана (Орев) - Перла (Крем) и Црна - Бела
  Изработка: Висококвалитетна иверка со дебелина 18мм. Механизам за меко затворање.
  *Монтажата не е вклучена во цената.
  ден 24.900,00
  Слика на ПЛАКАР ДЕДЕРИК

  ПЛАКАР ДЕДЕРИК


  Димензии: Д: 170 cm x Ш: 61 cm x В: 191 cm
  Боја: - Бело/Сива и Кафена со Антрацит
  Изработка: Плакар изработен од висококвалитетна иверка.
  *Монтажата не е вклучена во цената.
  ден 13.900,00
  Слика на ПЛАКАР ДЕДЕРИК

  ПЛАКАР ДЕДЕРИК


  Димензии: Д: 170 cm x Ш: 61 cm x В: 191 cm
  Боја: - Бело/Сива и Кафена со Антрацит
  Изработка: Плакар изработен од висококвалитетна иверка.
  *Монтажата не е вклучена во цената.
  ден 13.900,00
  Слика на ПОЛИУРЕТАН LOCTITE® 9220 TEROSON (300ml)

  ПОЛИУРЕТАН LOCTITE® 9220 TEROSON (300ml)


  Спецификации

  Вискозност: Густ

  Почетна цврстина: 15 мин

  Длабочина на зацврстување после 24h: 4,5 mm

  Цврстина на истегање: 3,0 MPa

  Истегање до кинење: 150%

  Работна температура: -40 до +100 ˚C
  ден 885,00
  Слика на ПРАВОСМУКАЛКА ЗА ПЕПЕЛ ALFA PLAM

  ПРАВОСМУКАЛКА ЗА ПЕПЕЛ ALFA PLAM


  Правосмукалка за пепел Alfa Plam

  • 5 слојна заштита
  • Издувен заштитен филтер
  • Усисен заштитен филтер
  • Заштитен филтер за мотор
  • Руфована платнена вреќа
  • Огноотпорно керамичко платно
  • 1200W моќност
  ден 3.490,00
  Слика на ПРОИЗВОД ЗА ОСИГУРУВАЊЕ НА НАВОЈНИ СПОЕВИ LOCTITE® 243 (50ml)

  ПРОИЗВОД ЗА ОСИГУРУВАЊЕ НА НАВОЈНИ СПОЕВИ LOCTITE® 243 (50ml)


  Спецификации

  Големина на навој: до М36

  Функционална цврстина: 2 h

  Момент на кинење М10 завртка: 26 Nm

  Работна температура: -55 До +180 ˚C
  ден 2.301,00
  Слика на ПРОИЗВОД ЗА ОСИГУРУВАЊЕ НА НАВОЈНИ СПОЕВИ LOCTITE® 2701 (50ml)

  ПРОИЗВОД ЗА ОСИГУРУВАЊЕ НА НАВОЈНИ СПОЕВИ LOCTITE® 2701 (50ml)


  Спецификации

  Големина на навој: до М30

  Функционална цврстина: 3 h

  Момент на кинење М10 завртка: 20 Nm

  Работна температура: -55 До +150 ˚C
  ден 2.301,00
  Слика на СЕЛОТЕЈП 15Х33

  СЕЛОТЕЈП 15Х33


  Димензија: 15мм х 33мм
  ден 15,00
  Слика на СЕТ ЗА ШОФЕРШАЈБНИ LOCTITE® 8597 TEROSON (300ml)

  СЕТ ЗА ШОФЕРШАЈБНИ LOCTITE® 8597 TEROSON (300ml)


  Спецификации

  Вискозност: Густ

  Почетна цврстина: 1h / 4h

  Отпорност на истегање: 5 Nmm² на слој од 5 mm

  •Работна температура: -40 до +90(+120 краткотрајно) ˚C
  ден 295,00
  Слика на СЕТ ЗА ШОФЕРШАЈБНИ LOCTITE® 8597 TEROSON (400ml)

  СЕТ ЗА ШОФЕРШАЈБНИ LOCTITE® 8597 TEROSON (400ml)


  Спецификации

  Вискозност: Густ

  Почетна цврстина: 1h / 4h

  Отпорност на истегање: 5 Nmm² на слој од 5 mm

  •Работна температура: -40 до +90(+120 краткотрајно) ˚C
  ден 413,00
  Слика на СЕТ ЗА ШОФЕРШАЈБНИ LOCTITE® 8597 TEROSON (570ml)

  СЕТ ЗА ШОФЕРШАЈБНИ LOCTITE® 8597 TEROSON (570ml)


  Спецификации

  Вискозност: Густ

  Почетна цврстина: 1h / 4h

  Отпорност на истегање: 5 Nmm² на слој од 5 mm

  Работна температура: -40 до +90(+120 краткотрајно) ˚C
  ден 461,00
  Слика на СЕТ ЛЕПИЛА ЗА РЕТРОВИЗОРИ LOCTITE® 3863

  СЕТ ЛЕПИЛА ЗА РЕТРОВИЗОРИ LOCTITE® 3863


  средство за лепење ретровизор на стакло
  ден 708,00
  Слика на СОКОВНИК KUVINGS B6000

  СОКОВНИК KUVINGS B6000


  СОКОВНИК KUVINGS B6000
  Соковник за ладно цедење на сите видови на овошје и зеленчук.
  Идеален за домашна употреба соковник со голем отвор, голем капацитет за цедење и многу издржлив.
  Гаранција од 7 години
  ден 25.800,00
  Филтри Close
  Min: ден 15,00 Max: ден 56.500,00
  ден15 ден56500
  • Црна
  • Бела
  • Сива
  • Виолетова
  • Сина
  • Црвена
  • Зелена
  • Кафена
  • Бордо
  • Резеда
  • Портокалова
  • Крем
  • Кафено
  • Светло сино
  • Жолта
  • Слонова коска
  • Црна Хром
  • Слонова коска Хром
  • Сина Хром
  • Сива Хром
  • Розева
  • Тортана (Орев) - Перла (Крем)
  • Црна - Бела
  • бела-сива
  • кафена-антрацит
  • Розе - Бела
  • Зелена - Бела
  • Сино - Бела
  • Орев
  • Сонома