Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Meade

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ТЕЛЕСКОП MEADE ETX125 OBSERVER

  ТЕЛЕСКОП MEADE ETX125 OBSERVER


  Карактеристики:

  Доаѓа со контролор AudioStar кој содржи над 30.000 небесни објекти
  Фокусна должина 1900 mm, фокусна должина f / 15
  Тежината на телескопот е 6,8 кг, тежината на стативот е 4,4 кг
  Монтирање на вилушка со DC сервомотори
  Челичен статив со целосна големина со екваторијална навалена плоча
  Супер Plössl очила 9,7 mm и 26 mm
  Модул за оптичка цевка Максутов-Касеграјн 127 mm f / 15
  Внатрешна дијагонала 90 °
  Внатрешен систем со ретровизор
  ден 83.650,00