Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  MaxiVita

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Maxi Vita Колаген форте плус – 60 капсули

  Maxi Vita Колаген форте плус – 60 капсули


  Додаток во исхрана

  Состав: 1 капсула содржи колаген тип 2, колаген тип 1, колаген пептиди, екстракт од босвелија, витамин С (L-аскорбинска киселина), сорбитол, магнезиум стеарат, желатин, титаниум диоксид.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 капсула на ден по јадење со доволно течност.
  Земја на потекло на производот: Чешка
  ден 840,00
  Слика на MAXI VITA HERBAL БИЛЕН СИРУП KAŠLÍK – 200 ML

  MAXI VITA HERBAL БИЛЕН СИРУП KAŠLÍK – 200 ML


  Додаток во исхраната во течна форма – сируп со тегавец, мајчина душичка и витамин С. , Не содржи глутен.
  Состав: сахароза, вода, екстракт од тегавец, екстракт од мајчина душичка, L-аскорбинска киселина, конзерванс калиум сорбат.
  Начин на употреба: за деца од 3 до 15 години се препорачува по 10 ml дневно, за возрасни се препорачува1-2 пати дневно по 10 ml.
  ден 435,00
  Слика на MAXI VITA HERBAL БИЛЕН СИРУП KLIDNY SPANEK – 200 ML

  MAXI VITA HERBAL БИЛЕН СИРУП KLIDNY SPANEK – 200 ML


  Додаток во исхраната во течна форма – сируп со маточина, тимјан, кантарион, валеријана и витамин С , Не содржи глутен.
  Состав:сахароза, вода, екстракт од маточина, екстракт од тимјан, екстракт од кантарион, екстракт од валеријана, L-аскорбинска киселина, конзерванс калиум сорбат.
  Начин на употреба: за возрасни се препорачува 1 супена лажица (10 ml) пред спиење.
  ден 460,00
  Слика на ACTIVE THERAPY БАМБУСОВИ ЧОРАПИ СПОРТСКИ

  ACTIVE THERAPY БАМБУСОВИ ЧОРАПИ СПОРТСКИ


  Со микрокапсули од алое вера и специјален ластик кој не стега!
  ден 165,00
  Слика на ACTIVE THERAPY БАМБУСОВИ ЧОРАПИ СТАНДАРД

  ACTIVE THERAPY БАМБУСОВИ ЧОРАПИ СТАНДАРД


  Со микрокапсули од алое вера и специјален ластик кој не стега!
  ден 165,00
  Слика на MAXI VITA HERBAL БИЛЕН СИРУП БРОНХИ – 200 ML (260 G)

  MAXI VITA HERBAL БИЛЕН СИРУП БРОНХИ – 200 ML (260 G)


  Додаток во исхраната во течна форма со екстракти од тегавец, мајчина душичка, ехинацеа и витамин С. , Не содржи глутен.
  Состав: вода, екстракт од тегавец, екстракт од мајчина душичка, екстракт од ехинацеа, витамин С (L-аскорбинска киселина), сахароза, калиум сорбат.
  Начин на употреба: за деца од 3 до 15 години се препорачува по 10 ml (една супена лажица*) дневно, за возрасни се препорачуваат 1-2 пати дневно по 10 ml (две супени лажица).
  ден 435,00
  Слика на MAXI VITA HERBAL БИЛЕН СИРУП БРУСНИЦА – 200 ML

  MAXI VITA HERBAL БИЛЕН СИРУП БРУСНИЦА – 200 ML


  Додаток во исхраната во течна форма – сируп со брусница, ехинацеа и витамин С , не содржи глутен.
  Состав: сахароза, вода, екстракт од брусница, екстракт од ехинацеа, L-аскорбинска киселина, конзерванс калиум сорбат.
  Начин на употреба: за деца од 3 до 15 години се препорачува по 10 ml дневно, за возрасни се препорачува1-2 пати дневно по 10 ml.
  ден 435,00
  Слика на MAXI VITA HERBAL ЕХИНАЦЕА И АЦЕРОЛА – 30 КАПСУЛИ

  MAXI VITA HERBAL ЕХИНАЦЕА И АЦЕРОЛА – 30 КАПСУЛИ


  Природни екстракти од ехинацеа пурпуреа, ацерола и витамин С
  Состав:L-аскорбинска киселина, екстракт од ехинацеа, агенс против стврднување – магнезиум стеарат, екстракт од плодови на ацерола. Состав на обвивка на капсулата: тврда желатинска капсула – говедски желатин.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 капсула на ден со доволно количество течност.
  ден 360,00
  Слика на MAXI VITA HERBAL МАКСИ БРУСНИЦА – 30 КАПСУЛИ

  MAXI VITA HERBAL МАКСИ БРУСНИЦА – 30 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната збогатен со брусница, бела бреза и мечкино грозје, не содржи глутен
  Состав: екстракт од плодови на брусница, екстракт од листови на мечкино грозје, агенс против стврднување магнезиум стеарат, екстракт од бела бреза. Обвивка на капсулата- говедски желатин.
  Начин на употреба: возрасни 1 капсула дневно се пие со обилно количество течност.
  ден 510,00
  Слика на MAXI VITA HERBAL ЧИСТА ЈЕТРА – 30 ТАБЛЕТИ

  MAXI VITA HERBAL ЧИСТА ЈЕТРА – 30 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхрана со Магарешки трн 4500 mg
  Состав: сорбитол, екстракт од млечен трн, витамински комплекс (биотин, В1, В2, В6, В12, никотинамид, пантонтенска киселина, фолна киселина, витамин C и витамин Е), талк, магнезиум стеарат.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 таблета на ден со 200 ml вода
  ден 325,00
  Слика на MAXI VITA ДРЕНА ФОРТЕ ПЛУС – 60 КАПСУЛИ

  MAXI VITA ДРЕНА ФОРТЕ ПЛУС – 60 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав:екстракт од брусница, екстракт од коприва, екстракт од магдонос, екстракт од листови од бреза, цинк цитрат, магнезиум стеарат, фолна киселина, биотин, говедски желатин, титаниум диоксид.
  Начин на употреба: возрасни по 1 капсула на ден по јадење со доволно течност.
  ден 1.310,00
  Слика на MAXI VITA ЗДРАВА КОСА – 30 ТАБЛЕТИ

  MAXI VITA ЗДРАВА КОСА – 30 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од коњско опавче, витамин С; биотин, витамин Е; витамин В1; витамин В2; витамин В6; витамин В12, никотинамид, пантонтенска киселина, фолна киселина, цинк, бета каротин, сорбитол, магнезиум стеарат, талк.
  Начин на употреба: За возрасни се препорачува по 1 таблета на ден по јадење со доволно количество вода.
  ден 203,00 ден 290,00
  Слика на MAXI VITA ЗДРАВИ ЗГЛОБОВИ – 30 КАПСУЛИ

  MAXI VITA ЗДРАВИ ЗГЛОБОВИ – 30 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: глукозамин сулфат 2KCL, хондроитин сулфат, магнезиум стеарат, L-аскорбинска киселина, колаген, холекалциферол, желатин, титаниум диоксид.
  Начин на употреба: возрасни по 1 капсула, по јадење со доволно количество течност.
  ден 545,00
  Слика на MAXI VITA ЗДРАВИ ОЧИ – 30 ТАБЛЕТИ

  MAXI VITA ЗДРАВИ ОЧИ – 30 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхраната
  Состав: пречистен лутеин добиен од екстракт од невен – (од кои што лутеин – 10%, зеаксантин – 2%); екстракт од боровинка ; витамин С; витамин В2; витамин Е; цинк, сорбитол, магнезиум стеарат, талк, полиетилен гликол.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 таблета на ден 30 мин. по јадење со 200 ml вода.
  ден 325,00
  Слика на MAXI VITA КАЛЦИУМ + МАГНЕЗИУМ + ЦИНК + ВИТАМИН D3 + ВИТАМИН К1 – 30 ТАБЛЕТИ

  MAXI VITA КАЛЦИУМ + МАГНЕЗИУМ + ЦИНК + ВИТАМИН D3 + ВИТАМИН К1 – 30 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхраната
  Состав: калциум карбонат, засладувач- сорбитол, магнезиум оксид, цинк цитрат, агенс против стврднување – полиетилен гликол (PEG 6000), талк, холекалциферол, филоквинон.
  Начин на употреба: над 14 годишна возраст по 1 таблета, по јадење со доволно количество течност.
  ден 255,00
  Слика на MAXI VITA КОЛАГЕН ФОРТЕ ПЛУС – 60 КАПСУЛИ

  MAXI VITA КОЛАГЕН ФОРТЕ ПЛУС – 60 КАПСУЛИ


  Додаток во исхраната
  Состав: 1 капсула содржи колаген тип 2, колаген тип 1, колаген пептиди, екстракт од босвелија, витамин С (L-аскорбинска киселина), сорбитол, магнезиум стеарат, желатин, титаниум диоксид.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 капсула на ден по јадење со доволно течност.
  ден 840,00
  Слика на MAXI VITA МАГНЕЗИУМ + В6 – 30 ТАБЛЕТИ

  MAXI VITA МАГНЕЗИУМ + В6 – 30 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхраната
  Состав: магнезиум оксид, полнител – сорбитол, полиетилен гликол (PEG 6000), магнезиум стеарат, пиридоксин хидрохлорид.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 таблета на ден 30 мин. по јадење со 200 ml вода.
  ден 365,00
  Слика на MAXI VITA СУПЕР ЛИНИЈА – 30 ТАБЛЕТИ

  MAXI VITA СУПЕР ЛИНИЈА – 30 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхраната
  Состав: екстракт од Garcinia Cambogia, екстракт од зелен чај, екстракт од горчлив портокал, хром, витамин C, сорбитол, магнезиум стеарат, талк, полиетилен гликол.
  Начин на употреба: се препорачува по 1 таблета на ден 30 мин. по јадење со 200 ml вода.
  ден 325,00
  Слика на EMVE MULTIVITA ПЛУС – 30 ТАБЛЕТИ

  EMVE MULTIVITA ПЛУС – 30 ТАБЛЕТИ


  Додаток во исхраната
  Состав: полнител – сорбитол, L-аскорбиснка киселина, бета каротен 10%, DL-алфа-токоферилацетат, цинк цитрат, талк, натриум селенит, магнезиум стеарат, полиетилен гликол (PEG 6000), коензим Q10.
  Начин на употреба: Возрасни и деца над 12 години по 1 таблета дневно по јадење со доволна количина течност. Не се наменети за употреба на деца под 12 години. Да не се надминува дневанта препорачана доза..
  ден 435,00