Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Maxcom

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на MAXCOM - MS571

  MAXCOM - MS571


  Технички Карактеристики

  OS: Android 8.1

  Chipset: PowerVR GE8100

  CPU: 1.5GHZ 4 Core

  GPU: PowerVR GE8100

  Меморија: MicroSD max. 64GB 32GB, 3GB RAM

  Екран: Color / IPS TFT 16M colors 720 x x 1440 px (5.70″) 282 ppi ∼72.1% screen-to-body ratio

  Главна Камера: 13Mpx

  Предна Камера: 0.3Mpx, 640x480px

  Димензии: 155.00 x 75.00 x 10.00 mm

  Тежина: 210.00 g

  SIM: Dual-SIM
  ден 13.999,00
  Слика на MAXCOM - MS457 - STRONG

  MAXCOM - MS457 - STRONG


  Технички Карактеристики

  OS: Android 7.0 Nougat

  Chipset: MediaTek MT6737

  CPU: 1.3GHZ 4 Core

  GPU: Mali-T720 MP2

  Меморија: MicroSD max. 64GB 16GB, 2GB RAM

  Екран: Color / IPS TFT 16M colors 720 x 1280 px (5.00″) 294 ppi ∼61.7% screen-to-body ratio

  Главна Камера: 8 Mpx,3264×2448 px

  Предна Камера: 2Mpx, 1600x1200px

  Димензии: 147.00 x 76.00 x 13.00 mm

  Тежина: 210.00 g

  SIM: Dual-SIM
  ден 9.999,00