Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Malossi

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на КАПА СО ВЕЗЕНО ЛОГО MALOSSI

  КАПА СО ВЕЗЕНО ЛОГО MALOSSI


  Опис: Капа MALOSSI црвена, со везено лого MALOSSI во жолта боја
  Везено, 100% памук
  Made in Italy
  ден 1.200,00
  Слика на БЛУЗА ЦРНА ПАМУЧНА MALOSSI

  БЛУЗА ЦРНА ПАМУЧНА MALOSSI


  Опис: Блуза црна памучна со лого MALOSSI, 100% памук
  Достапна големина: L
  ден 1.550,00
  Слика на ПАМУЧНА МАИЦА MALOSSI ORANGE

  ПАМУЧНА МАИЦА MALOSSI ORANGE


  Опис: Памучна маица со лого MALOSSI griffe - Orange
  Кратки ракави, 100% памук
  Достапна големина: L
  ден 1.300,00
  Слика на ВАРИЈАТОР СПОРТСКИ APRILIA-PIAGGIO 50 MALOSSI

  ВАРИЈАТОР СПОРТСКИ APRILIA-PIAGGIO 50 MALOSSI


  Опис:Спортски варијатор - Multivar MALOSSI 519019
  Содржи: СЕТ ролни од Ø19x15.5mm / 7.2gr, бел федер, клизачи и поклопец. (исто како на сликата)
  Дизајниран од инжинери со големо искуство, направен од робот со голема прецизност и тестиран на тркачка патека
  Наменето е за APRILIA SR50 2004 до 2020 со PIAGGIO машина, PIAGGIO NRG 50, GILERA RUNNER 50, DERBI GP1 50
  Made in Italy
  ден 5.300,00
  Слика на ВАРИЈАТОР СПОРТСКИ KEEWAY-CPI-GENERIC 50

  ВАРИЈАТОР СПОРТСКИ KEEWAY-CPI-GENERIC 50


  Опис: Спортски варијатор - Multivar MALOSSI 5113363
  Содржи: 2 пара ролни 6HTRoll Ø16x13mm со тежина од 6 и 9gr. бел федер, болц и клизачи.
  Дизајниран од инженери со големо искуство, направен од робот со голема прецизност и тестиран на тркачка патека
  Наменет е за KEEWAY MATRIX, FOCUS, F-ACT, HURICANE 50, CPI OLIVER, GENERIC XOR 50, BAOTIAN 2T, HAMACHI MINARELLI 2T со осовина на радилица Ø16mm
  Made in Italy
  ден 5.300,00
  Слика на КАИШ СПОРТСКИ APRILIA-PIAGGIO 50 MALOSSI

  КАИШ СПОРТСКИ APRILIA-PIAGGIO 50 MALOSSI


  Опис: Каиш спортски APRILIA-PIAGGIO 50 MALOSSI
  Malossi X SPECIAL belt 6116889, одлична замена за фабрички каиш
  Наменет е за APRILIA SR50 2004 до 2020 со PIAGGIO машина, PIAGGIO NRG 50, GILERA RUNNER 50, DERBI GP1 50
  Made in Italy
  ден 1.450,00
  Слика на КИТ-ЦИЛИНДЕР PEUGEOT JET FORCE

  КИТ-ЦИЛИНДЕР PEUGEOT JET FORCE


  Опис: Ø47mm Цилиндер, клип, декла, дихтони и електроника. (китот се состои од се што е прикажано на сликата)
  MALOSSI CAST-I-CYL. KIT Ø47mm PEUGEOT JET FORCE TSDI 50 2T LC (HL 1)
  Made in Italy
  ден 28.400,00
  Слика на КИТ-ЦИЛИНДЕР YAMAHA X-MAX 250

  КИТ-ЦИЛИНДЕР YAMAHA X-MAX 250


  Опис: Цилиндер, клип и дихтони од алуминиум изработен од висок квалитет на метал и оптимизирана компресија. (китот се состои од се што е прикажано на сликата)
  Одговара за следниве модели: YAMAHA MAJESTY 250, X-MAX 250, VERCITY 300, MALAGUTI MADISON 250, APRILIA LEONARDO 250/300
  MALOSSI ALUMIN-CYLINDER Ø 74mm H2O SCOOTER 250-300 4-STROKE
  Made in Italy
  ден 27.400,00
  Слика на ФИЛТЕР МАСЛО MALOSSI

  ФИЛТЕР МАСЛО MALOSSI


  Опис: " Филтер масло ", "Malossi Red Chilli Oil Filter"" е заштитник на машината. Изработен од специјани материјали нуди брз проток на масло, воедно беспрекорно филтрирање. Развиен од страна на Malossi за прочистување на маслото што го штити моторот.
  Одговара за следниве модели: PIAGGIO BEVERLY, FLY125, MP3, X8, APRILIA 125/250/300, GILERA 125/200/250/300, DERBI GP1 125/250
  Made in Italy
  ден 550,00