Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Козметика

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на CC DAY CREAM LIGHT SPF15 50ML

  CC DAY CREAM LIGHT SPF15 50ML


  • Дневна крема
  • 50ml
  • Дерматолошки тестирано
  ден 646,00
  Слика на DRY OIL 100ML

  DRY OIL 100ML


  Екстра суво масло од Пантенол

  • Навлажнувачко масло за лице, тело и коса
  • Шест природни масла | ВИТАМИН Е
  • Ја храни и штити кожата и косата
  • Збогатен со витамин Е
  • Лесна не-мрсна формула
  • Дерматолошки тестирано
  ден 904,00
  Слика на DRY OIL SHIMMERING 100ML

  DRY OIL SHIMMERING 100ML


  Суво масло од Пантенол - Екстра сјајно

  • Длабоко навлажнувачкa формула
  • Шест природни масла | ВИТАМИН Е
  • Ја храни и штити кожата и косата
  • Збогатен со витамин Е
  • Лесна не-мрсна формула
  • Дерматолошки тестирано
  ден 1.015,00
  Слика на EXTRA FEMME EAU DE TOILETTE 50ML

  EXTRA FEMME EAU DE TOILETTE 50ML


  • Дерматолошки тестирано
  ден 1.098,00
  Слика на GREEN CLAY FACE MASK 75ML

  GREEN CLAY FACE MASK 75ML


  Маска за лице- Пантенол Екстра - од Зелена глина

  • Погоден за секој вид кожа
  • Идеално за мрсна кожа
  • Ја остава кожата чиста, мазна и сјајна.
  • Дерматолошки тестирано
  ден 386,00
  Слика на PANTHENOL BLACK PEEL OFF MASK 75ML

  PANTHENOL BLACK PEEL OFF MASK 75ML


  Маска за лице од црна кора за длабоко чистење

  • ПАНТЕНОЛ | Екстракт од зелен чај и мед
  • Ги отвара порите и ги чисти од мртви клетки и нечистотии
  • Ги отстранува црнките
  • Дерматолошки тестирано
  ден 386,00
  Слика на PANTHENOL CC DAY CREAM DARK SHADE SPF15 50 ML

  PANTHENOL CC DAY CREAM DARK SHADE SPF15 50 ML


  Дневна крема за лице

  • Штити од сончево зрачење
  • Дерматолошки тестирано
  ден 646,00
  Слика на PANTHENOL DAY CREAM 50ML

  PANTHENOL DAY CREAM 50ML


  Крема за лице за дневна употреба со 24 часовно делување и заштитен фактор 50мл

  • Навлажнува длабоко
  • Заштитува од UV зрачење
  • Дерматолошки тестирано
  ден 645,00
  Слика на PANTHENOL EXTRA NIGHT CREAM 50 ML

  PANTHENOL EXTRA NIGHT CREAM 50 ML


  Ноќна крема за лице

  • Уникатен состав на ноќен крем
  • Видливи резултати од 1-та недела
  • Дерматолошки тестирано
  ден 756,00
  Слика на PANTHENOL FACE & EYE SERUM 30ML

  PANTHENOL FACE & EYE SERUM 30ML


  Серум против брчки

  • Ги намалува и измазнува брчките и фините линии
  • Интензивни својства против брчки и анти-стареење
  • Длабоко навлажнувачко и регенерирачко дејство
  • Погоден за сите типови кожа
  • Дерматолошки тестирано
  ден 1.110,00
  Слика на PANTHENOL FACE CLEANSING GEL 150 ML

  PANTHENOL FACE CLEANSING GEL 150 ML


  Нежно средство за чистење лице

  • Нежна формула без сапун
  • Го чисти и подмладува епидермисот
  • Дерматолошки тестирано
  ден 299,00
  Слика на PANTHENOL FEET CREAM 50ML

  PANTHENOL FEET CREAM 50ML


  Измазнувачка крема

  • Ексфолира, регенерира, навлажнува
  • Погоден за стапала, колена и лактите
  • Дерматолошки тестирано
  ден 386,00
  Слика на PANTHENOL GOLD PEEL OFF MASK 75ML

  PANTHENOL GOLD PEEL OFF MASK 75ML


  Маска за лице со екстракти од лисја на Елатри

  • Блескава и младешка кожа
  • Погоден за секаков вид кожа
  • Дерматолошки тестирано
  ден 386,00
  Слика на PANTHENOL HAND CREAM 75ML

  PANTHENOL HAND CREAM 75ML


  Заштитна крема за раце

  • За иритирани и оштетени дланки
  • Пантенол 5% и Уреа 5%
  • Навлажнува, регенерира, штити
  • Дерматолошки тестирано
  ден 361,00
  Слика на PANTHENOL INTENSIVE HAND CREAM & MASK 75ML

  PANTHENOL INTENSIVE HAND CREAM & MASK 75ML


  Регенерирачка крема и маска за раце

  • Екстра богата формула
  • Пантенол, Уреа , Алантани и Сончогледово масло
  • Заштитени раце, нокти и кутикули
  • Дерматолошки тестирано
  ден 361,00
  Слика на PANTHENOL MICELLAR TRUE CLEANSER 3IN1 100ML

  PANTHENOL MICELLAR TRUE CLEANSER 3IN1 100ML


  Мицеларен тоник за чистење на лице 100ML

  • Трикратно дејство:
  • Пантенол
  • Отстранува шминка од лицето, очите и усните
  • Расчистува нечистотии и маснотии
  • Дерматолошки тестирано
  ден 176,00
  Слика на PANTHENOL MICELLAR TRUE CLEANSER 3IN1 500ML

  PANTHENOL MICELLAR TRUE CLEANSER 3IN1 500ML


  Мицеларен тоник за чистење на лице 500ML

  • Трикратно дејство:
  • Пантенол
  • Отстранува шминка од лицето, очите и усните
  • Расчистува нечистотии и маснотии
  • Дерматолошки тестирано
  ден 386,00
  Слика на PANTHENOL PEARL PEEL OFF MASK 75ML

  PANTHENOL PEARL PEEL OFF MASK 75ML


  Маска за лице со екстракт од бисер и морска сол

  • Погоден за сите типови кожа.
  • Идеално за уморна кожа
  • придонесува за непосредно затегнување и нега на лицето
  • Дерматолошки тестирано
  ден 386,00
  Слика на PANTHENOL TRIPLE DEFENSE EYE CREAM 25ML

  PANTHENOL TRIPLE DEFENSE EYE CREAM 25ML


  Крема за очи со трикратно дејство против брчки, темни кругови (поддочници

  • Клинички докажани состојки кои ја штитат деликатната површина на окото:
  • 78% Намалување на вкупната површина на брчки
  • 70% Намалување на вкупната должина на брчките
  • Видливи резултати по 2 недели
  • 76% од жените пријавиле намалување на темните кругови
  • 84% од жените забележале помлад изглед на кожата
  • Дерматолошки тестирано
  ден 827,00
  Слика на PANTHENOL VOLCANIC SAND FACIAL SCRUB 50ML

  PANTHENOL VOLCANIC SAND FACIAL SCRUB 50ML


  Маска за лице со вулкански песок

  • Пантенол, Витамин Е, сончогледово масло, Алое Вера и Шеа путер
  • Ги отстранува мртвите клетки
  • Го обновува надворешниот слој на кожата без да го иритира
  • Дерматолошки тестирано
  ден 349,00
  Слика на PANTHENOL WHITE TEA BEAUTY INTENSIVE MASK 50ML

  PANTHENOL WHITE TEA BEAUTY INTENSIVE MASK 50ML


  Маската за лице од бел чај

  • Обезбедува хидратација, сјај и негување на кожата
  • Збогатен е со состојки кои имаат интензивно навлажнувачки и омекнувачки ефект
  • Дерматолошки тестирано
  ден 310,00
  Слика на НАТУРА ПАКЕТ - ЗА НЕГА НА КОЖА

  НАТУРА ПАКЕТ - ЗА НЕГА НА КОЖА


  Пакување:
  1 Колаген 500мл, пластично пакување;
  1 Алое Вера гел за надворешна употреба, 200мл стаклена тегла;
  5 златни маски со колаген.


  Дозирање и начин на примена: Се применуваат препораките за дозирање и употреба кои се однесуваат на секој од производите индивидуално, или согласно препораките дадени од страна на нашиот стручен тим за грижа за корисници.
  ден 2.490,00
  Слика на КОЛАГЕНСКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ СО 24 КАРАТНО ЗЛАТО

  КОЛАГЕНСКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ СО 24 КАРАТНО ЗЛАТО


  Пакување: 1 Колагенска маска за лице со 24каратно злато

  ЦЕНА: Цена на 1 пакување е 330,00 ден.
  -пакет (3 + 2 гратис) цена од 990,00 ден. .
  ден 330,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО АЛОЕ- 150 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО АЛОЕ- 150 ML


  Органски крем за лице со екстракт од алое за сува, чувствителна и оштетена кожа!
  ден 420,00 ден 294,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО КАМИЛИЦА - 150 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО КАМИЛИЦА - 150 ML


  Органски крем за лице со екстракт од камилица наменет за нормална, сува и осетлива кожа!
  ден 420,00 ден 294,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО НЕВЕН - 150 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО НЕВЕН - 150 ML


  Органски крем за лице со екстракт од невен наменет за сува и дехидрирана кожа!
  ден 420,00 ден 294,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО РОЗА - 150 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СО РОЗА - 150 ML


  Органски крем за лице со масло од роза наменет за зрела, опуштена кожа на која и е потребна посебна нега!
  ден 420,00 ден 294,00
  Слика на GREEN PHARMACY МИЦЕЛАРЕН РАСТВОР СО КАМИЛИЦА 3 ВО 1 – 250 ML

  GREEN PHARMACY МИЦЕЛАРЕН РАСТВОР СО КАМИЛИЦА 3 ВО 1 – 250 ML


  Органски мицеларен раствор за чистење на лице наменет за сите типови на кожа!
  ден 290,00 ден 203,00
  Слика на GREEN PHARMACY МИЦЕЛАРЕН РАСТВОР СО ОВЕС 3 ВО 1 – 250 ML

  GREEN PHARMACY МИЦЕЛАРЕН РАСТВОР СО ОВЕС 3 ВО 1 – 250 ML


  Органски мицеларен раствор за чистење на лице наменет за чувствителна и осетлива кожа склона кон иритации!
  ден 290,00 ден 203,00
  Слика на GREEN PHARMACY НЕЖЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО АЛОЕ ВЕРА - 270 ML

  GREEN PHARMACY НЕЖЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО АЛОЕ ВЕРА - 270 ML


  Органски нежен гел за миење лице наменет за сува и чувствителна кожа!
  ден 255,00 ден 179,00
  Слика на GREEN PHARMACY НЕЖЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ЖАЛФИЈА - 270 ML

  GREEN PHARMACY НЕЖЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ЖАЛФИЈА - 270 ML


  Органски нежен гел за миење лице наменет за кожа склона на иритации и воспаленија!
  ден 255,00 ден 179,00
  Слика на GREEN PHARMACY НЕЖЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ЗЕЛЕН ЧАЈ - 270 ML

  GREEN PHARMACY НЕЖЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ЗЕЛЕН ЧАЈ - 270 ML


  Органски нежен гел за миење лице наменет за комбинирана до масна кожа склона на акни!
  ден 255,00 ден 179,00
  Слика на URBAN BEHAVIOR PERFUME ЖЕНСКИ ПАРФЕМ – 50 ML

  URBAN BEHAVIOR PERFUME ЖЕНСКИ ПАРФЕМ – 50 ML


  Серијата женски парфеми URBAN BEHAVIOUR е создадена од најдобрите француски експерти во лабараториите во светската престолнина на парфемите – француското градче Грас.
  ден 1.090,00 ден 654,00
  Слика на URBAN BEHAVIOR PERFUME МАШКИ ПАРФЕМ – 50 ML

  URBAN BEHAVIOR PERFUME МАШКИ ПАРФЕМ – 50 ML


  Серијата машки парфеми URBAN BEHAVIOUR е создадена од најдобрите француски експерти во лабараториите во светската престолнина на парфемите – француското градче Грас.
  ден 1.090,00 ден 654,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА РАЦЕ СО АЛОЕ – 100 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА РАЦЕ СО АЛОЕ – 100 ML


  Органска крема за раце со алое вера за хидратирање и омекнување на кожата на рацете и ноктите!
  ден 165,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА РАЦЕ СО АРГАНОВО МАСЛО – 100 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА РАЦЕ СО АРГАНОВО МАСЛО – 100 ML


  Органска крема за раце со арганово масло за потхранување и подмладување на кожата на рацете и ноктите!
  ден 165,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА РАЦЕ СО КАМИЛИЦА – 100 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА РАЦЕ СО КАМИЛИЦА – 100 ML


  Органска крема за раце со камилица за регенерација и смирување на кожата на рацете и ноктите!
  ден 165,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА РАЦЕ СО МАСЛИНОВО МАСЛО – 100 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА РАЦЕ СО МАСЛИНОВО МАСЛО – 100 ML


  Органска крема за раце со маслиново масло за заштита и потхранување на кожата на рацете и ноктите!
  ден 165,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА РАЦЕ СО МАСЛО ОД РОЗА – 100 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА РАЦЕ СО МАСЛО ОД РОЗА – 100 ML


  Органска крема за раце со масло од роза за потхранување и регенерација на кожата на рацете и ноктите!
  ден 165,00
  Слика на GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА РАЦЕ СО РУСА ТРЕВА – 100 ML

  GREEN PHARMACY КРЕМ ЗА РАЦЕ СО РУСА ТРЕВА – 100 ML


  Органска крема за раце со руса трева за хидратирање и смирување на иритации на кожата на рацете и ноктите!
  ден 165,00
  Слика на STOLZ АНТИЦЕЛУЛИТЕН КРЕМ – 250 ML

  STOLZ АНТИЦЕЛУЛИТЕН КРЕМ – 250 ML


  Стоп на „портокаловата кожа“!
  Состав: масла од 3 видови на чајно дрво, алое вера, масла од јојоба, лаванда и кипарис.
  ден 785,00
  Слика на STOLZ БАЛСАМ ЗА СТАПАЛА – 250 ML

  STOLZ БАЛСАМ ЗА СТАПАЛА – 250 ML


  Специјална грижа за уморени стапала!
  ден 360,00
  Слика на STOLZ БАЛСАМ ЗА СУВА КОЖА – 250 ML

  STOLZ БАЛСАМ ЗА СУВА КОЖА – 250 ML


  Стоп на грубата кожа на стапалата и лактите!
  ден 290,00
  Слика на STOLZ БАЛСАМ СО АЛОЕ ВЕРА – 250 ML

  STOLZ БАЛСАМ СО АЛОЕ ВЕРА – 250 ML


  За здрава и свежа кожа!
  ден 360,00
  Слика на STOLZ ГЕЛ БАЛСАМ СО ЃАВОЛСКА КАНЏА – 250 ML

  STOLZ ГЕЛ БАЛСАМ СО ЃАВОЛСКА КАНЏА – 250 ML


  Традиционален рецепт со екстракт од ѓаволска канџа при артритис и проблеми со коските и мускулите!
  ден 360,00
  Слика на STOLZ ГЕЛ СО ДИВ КОСТЕН И ЦРВЕНИ ЛИСТОВИ ОД ЛОЗА – 250 ML

  STOLZ ГЕЛ СО ДИВ КОСТЕН И ЦРВЕНИ ЛИСТОВИ ОД ЛОЗА – 250 ML


  Освежувачка грижа за уморени, натежнати и потечени нозе!
  ден 565,00
  Слика на STOLZ ГЕЛ СО СЛУЗ ОД ПОЛЖАВ – 125 ML

  STOLZ ГЕЛ СО СЛУЗ ОД ПОЛЖАВ – 125 ML


  Светски хит по супер цена! Со докажано регенеративно и подмладувачко дејство!
  ден 470,00
  Слика на STOLZ ЗАГРЕВАЧКИ КРЕМ БАЛСАМ – 250 ML

  STOLZ ЗАГРЕВАЧКИ КРЕМ БАЛСАМ – 250 ML


  Ублажете ги болките во половината и зглобовите!
  ден 400,00
  Слика на STOLZ КОЊСКИ ГЕЛ БАЛСАМ – 250 ML

  STOLZ КОЊСКИ ГЕЛ БАЛСАМ – 250 ML


  Уникатен традиционален германски рецепт со билки кој ја смирува болката и напнатоста!
  ден 310,00
  Слика на STOLZ КОЊСКИ ГЕЛ БАЛСАМ – 500 ML

  STOLZ КОЊСКИ ГЕЛ БАЛСАМ – 500 ML


  Уникатен традиционален германски рецепт со билки кој ја смирува болката и напнатоста!
  ден 470,00