Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  HYDRATE & PERFORM LEMON 400 G

  Бренд: Isostar

  Менаџирање на хидратацијата; Зголемување на издржливоста; Оптимизирање на опоравокот
  Шифра: 800109
  ден 470,00
  i h

  Hydrate & Perform прашокот е изотоничен пијалок кој одговара на потребите на спортистите со овозможување на: -Добра хидратација: изотонична формула која допринесува за побрза хидратација и оптимално гастрично цедење.Помага во подобрувањето на перфомансите и издржливоста, со лимитирање на ризиците од гастроинтестиналните проблеми и го подобрува опоравокот од тренинзите.

  Како се користи: Додека се загревате (150 мл секои 15 минути) и регуларно при и по вежбањето (до 2 часа по тренингот) (150 мл секои 15 минути). Растворете 3 дозерки во 500 мл вода.

  Состојки: Сахароза, глукозен сируп; скиселувач: лимонска киселина, содиум цитрат; малтодекстрин, природна арома на лимон; калциум фосфат, магнезиум карбонат, содиум хлорид, потасиум хлорид; антиоксиданти: витамин ц; боја: бета каротен; витамин б1.

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Hydrate & Perform прашокот е изотоничен пијалок кој одговара на потребите на спортистите со овозможување на: -Добра хидратација: изотонична формула која допринесува за побрза хидратација и оптимално гастрично цедење.Помага во подобрувањето на перфомансите и издржливоста, со лимитирање на ризиците од гастроинтестиналните проблеми и го подобрува опоравокот од тренинзите.

  Како се користи: Додека се загревате (150 мл секои 15 минути) и регуларно при и по вежбањето (до 2 часа по тренингот) (150 мл секои 15 минути). Растворете 3 дозерки во 500 мл вода.

  Состојки: Сахароза, глукозен сируп; скиселувач: лимонска киселина, содиум цитрат; малтодекстрин, природна арома на лимон; калциум фосфат, магнезиум карбонат, содиум хлорид, потасиум хлорид; антиоксиданти: витамин ц; боја: бета каротен; витамин б1.