Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Honor

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на HONOR 8A

  HONOR 8A


  Технички Карактеристики

  OS: Android 9.0 (Pie), EMUI 9

  Chipset: Mediatek MT6765 Helio P35 (12nm)

  CPU: Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)

  GPU: PowerVR GE8320

  Меморија: microSDXC (dedicated slot), 64GB 3GB RAM

  Екран: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 720 x 1560 pixels, 19.5:9 ratio (~282 ppi density)

  Главна Камера: 13 MP, f/1.8, PDAF

  Предна Камера: 8 MP, f/2.0

  Димензии: 156.3 x 73.5 x 8.2 mm (6.15 x 2.89 x 0.32 in)

  Тежина: 150 g (5.29 oz)

  SIM: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  ден 8.999,00
  Слика на HONOR 8X

  HONOR 8X


  Технички Карактеристики

  OS: Android 8.1 (Oreo), upgradable to Android 9.0 (Pie), EMUI 9.0

  Chipset: Kirin 710 (12 nm)

  CPU: Octa-core (4x2.2 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53)

  GPU: Mali-G51 MP4

  Меморија: microSDXC (dedicated slot), 64GB 4GB RAM, 64GB 6GB RAM, 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM

  Екран: LTPS IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~397 ppi density)

  Главна Камера: 20 MP, f/1.8, 27 mm (wide), PDAF

  Предна Камера: 16 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/3.06", 1.0µm

  Димензии: 160.4 x 76.6 x 7.8 mm (6.31 x 3.02 x 0.31 in)

  Тежина: 175 g (6.17 oz)

  SIM: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  ден 13.999,00