Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  ГОЛЕМА КНИГА НА ТЕСТОВИ (5-6 ГОДИНИ)

  Бренд: Топер

  Категорија: Едукативни изданија
  Едиција: Развој на детето
  Димензии: 210/275 mm- 128 страници; брош повез
  Издавачка куќа: Топер
  Шифра: 200540
  ден 179,00
  i h

  Ова е книга на тестови која ќе ви помогне да ја сумирате сета работа околу развојот на 5-6 годишно дете и да го подготвите за следната етапа на предавања. Книгата се состои од 8 делови кои ги опфаќаат сите страни на развојот и обуката на детето: внимание, мислење, течен говор, моторика и.т.н. Секоја тема се состои од задачи за проверка – тестови, според кои лесно се определува нивото на развојот на детето. На крајот на секој дел дадени се дополнителни вежби.

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Ова е книга на тестови која ќе ви помогне да ја сумирате сета работа околу развојот на 5-6 годишно дете и да го подготвите за следната етапа на предавања. Книгата се состои од 8 делови кои ги опфаќаат сите страни на развојот и обуката на детето: внимание, мислење, течен говор, моторика и.т.н. Секоја тема се состои од задачи за проверка – тестови, според кои лесно се определува нивото на развојот на детето. На крајот на секој дел дадени се дополнителни вежби.