Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  ГОЛЕМА КНИГА НА ТЕСТОВИ

  Бренд: Топер

  Категорија: Едукативни изданија
  Едиција: Развој на детето
  Димензии: 210/275 mm- 110 страници; брош повез
  Издавачка куќа: Топер
  Шифра: 200539
  ден 168,00
  i h

  Најкомплетен зборник на тестови, задачи разработени од професионални педагози и психолози. Со помош на овие тестови вие лесно ќе го определите нивото на знаење на вашето дете. Доколку резултатите од тестирањето не се доволно високи постојат дополнителни вежби од секоја област за да се научат предвидените работи.

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Најкомплетен зборник на тестови, задачи разработени од професионални педагози и психолози. Со помош на овие тестови вие лесно ќе го определите нивото на знаење на вашето дете. Доколку резултатите од тестирањето не се доволно високи постојат дополнителни вежби од секоја област за да се научат предвидените работи.