Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Фитнес

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на 100 WHEY SHREDDED 2000GR 80 SERVINGS

  100 WHEY SHREDDED 2000GR 80 SERVINGS


  25gr serving with 19g high-quality Volactive®protein
  5700mg Bcaa & 4500mg Glutamine per serving
  No added sugar
  Incredibly addictive taste
  Added Digezyme®
  Suitable for every type of use
  ден 2.990,00
  Слика на 100% PREDATOR PROTEIN 1 KG

  100% PREDATOR PROTEIN 1 KG


  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (WPC), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.
  ден 1.390,00
  Слика на 100% PREDATOR PROTEIN 2 KG

  100% PREDATOR PROTEIN 2 KG


  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (PCW), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.
  ден 2.690,00
  Слика на 100% PREDATOR PROTEIN 4 KG

  100% PREDATOR PROTEIN 4 KG


  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (PCW), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.
  ден 4.790,00
  Слика на 100% WHEY 100 - 900 GR

  100% WHEY 100 - 900 GR


  Чист протеин идеален за изградба на мускулна маса и контрола на телесната тежина
  22г протеин | 2г јаглехидрати | 0г шекери | 0.7г масти | 7г БЦАА
  Во 1 порција 30г
  Инстант растворливост – Одчичен вкус
  ден 1.490,00
  Слика на 30% PROTEIN PLUS – ORANGE JAFA CAKE

  30% PROTEIN PLUS – ORANGE JAFA CAKE


  Богат со протеин: 17гр во бар.
  Премиум протеин: Казеин и Веј протеин.
  Без аспартам
  Погоден за вегетаријанци
  ден 100,00
  Слика на 30% PROTEIN PLUS – VANILLA & COCONUT

  30% PROTEIN PLUS – VANILLA & COCONUT


  Богат со протеин: 17гр во бар.
  Премиум протеин: Казеин и Веј протеин.
  Без аспартам
  Погоден за вегетаријанци
  ден 100,00
  Слика на 5 ELECTROLYTES – 10 ШУМЛИВИ ТАБЛЕТИ (42 G) – MANGO PASSIONFRUIT

  5 ELECTROLYTES – 10 ШУМЛИВИ ТАБЛЕТИ (42 G) – MANGO PASSIONFRUIT


  Растворлива таблета – додаток во исхраната, за подготовка на електролитен напиток без калории со 5 минерали и засладувач. Mango вкус.
  ден 220,00
  Слика на 52% PROTEIN PLUS

  52% PROTEIN PLUS


  Богат со протеин: 26гр во бар.
  Ниско ниво на шеќер:не повеќе од 0,7гр на бар.
  Без аспартам
  ден 110,00
  Слика на ACETYL L-CARNITINE 1000MG 60 TABLETS

  ACETYL L-CARNITINE 1000MG 60 TABLETS


  Acetyl L-CARNITINE
  60 капсули
  60 дози
  73 g нето тежина
  Произведено во Италија
  ден 1.190,00 ден 950,00
  Слика на AI-BURN® HARDCORE 20 CAPSULES

  AI-BURN® HARDCORE 20 CAPSULES


  Ai-BURN HARDCORE е додаток во исхраната базиран на растителни екстракти. Конкретно зелениот чај промовира рамнотежа на телесната тежина, а горчливиот портокал го подржува липидниот метаболизам. Се препорачува за возрасни во контекст на нискокалорични диети насочени кон контролирање и намалување на телесната тежина.
  ден 350,00
  Слика на Ai-LIPOROL® 90 CAPS

  Ai-LIPOROL® 90 CAPS


  Паковање: 90 Капсули
  ден 2.290,00 ден 1.690,00
  Слика на AI-LIPOROL® 90 CAPSULES

  AI-LIPOROL® 90 CAPSULES


  AI-LIPOROL е додаток во исхраната базиран на глукоманан, со растителни екстракти и кофеин, назначен во контекст на нискокалорични диети насочени кон контролирање и намалување на телесната тежина.
  ден 2.290,00 ден 1.690,00
  Слика на AMINO HYDRO 32 250 TAB

  AMINO HYDRO 32 250 TAB


  Whey Enzimed Hydrolysis Amino Tablets 2000 mg
  ден 1.490,00
  Слика на AMINO HYDRO 32 550 TAB

  AMINO HYDRO 32 550 TAB


  Whey Enzimed Hydrolysis Amino Tablets 2000 mg
  ден 2.500,00
  Слика на AMINO PILLS 330 TAB

  AMINO PILLS 330 TAB


  Придобивки:
  Содржи веј протеин, хидролизиран протеин од говедско и протеин изолат од соја
  Ги содржи сите 8 есенцијални аминокиселини
  Одличен нутритивен квалитет
  Без масти и шеќери
  ден 1.100,00
  Слика на AMINO PILLS 660 TAB

  AMINO PILLS 660 TAB


  Придобивки:
  Содржи веј протеин, хидролизиран протеин од говедско и протеин изолат од соја
  Ги содржи сите 8 есенцијални аминокиселини
  Одличен нутритивен квалитет
  Без масти и шеќери
  ден 1.850,00
  Слика на AMIX 100% PREDATOR PROTEIN 500 GR

  AMIX 100% PREDATOR PROTEIN 500 GR


  Predator Protein е високо-квалитетна протеинска формула специјално наменета за поддршка на високо протеинска диета. Оваа протеинска формула е особено погодна за бодибилдери и професионални спортисти на кои им се потребни протеински дополнувања секој ден, затоа што тие се сериозни во врска со нивниот тренинг,и кои сакаат да ја зголемат чистата мускулна маса, сила и да се забрза закрепнувањето после интензивниот тренинг.
  ден 790,00
  Слика на AMIX BEEF AMINO 250 TABL

  AMIX BEEF AMINO 250 TABL


  Amix™ BEEF Amino Tablets е екстремен додаток на аминокиселини со 2000 mg хидролизиран (пред-дигестиран) говедски протеин во таблета. Говедскиот протеин е одличен извор на аминокиселини со уникатен профил
  ден 1.490,00
  Слика на AMIX BEEF AMINO 550 TABL

  AMIX BEEF AMINO 550 TABL


  Придобивки Oдличен нутритивен квалитет, практично нема маснотии, ги содржи сите 8 есенцијални амино киселини
  Препорачана доза Земете три таблети два пати или три пати дневно меѓу оброци, со многу течности. Испијте 8-10 чаши вода дневно
  Количество во доза Амино киселини добиени од хидролизиран протеин на говедско месо 6000mg
  Останати состојки Mикрокристалин целулоза, силикон диоксид, магнезиум стеарaт
  Количество на аминокиселини во 3 таблети Аланин 547,2 mg Метионин 48 mgАргинин 438,6 mgФенилаланин 149,4 mg Л-аспартамска киселина 434,2 mg Пролин 726 mg Цистеин 3,6 mg Серин 165,6 mg Глутамин 622,8 mg Треонин 92,4 mg Глицин 1431 mg Триптофан 0 mg Хистидин 33,6 mg Тирозин 31,2 mg Изолеуцин 73,2 mg Валин 150 mg Леуцин 178,2 mg Хидроксипролин 519 mg Лизин 229,2 mg
  Рок на употреба втиснат на пакувањето.Чувајте го на температура што не надминува 25 степени, на суво, ладно место, надвор од сончева светлина
  Предупредување Не употребувајте го овој производ ако сте бремени или доилки! Производот не е наменет за деца. Држете го подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза за користење. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана
  Предупредување за алергии Овој производ е процесиран на апарати на кои што се процесираат производи кои содржат: млеко, јајца, соја и школки
  ден 2.590,00
  Слика на AMIX CARNILEAN 480ML LQD.

  AMIX CARNILEAN 480ML LQD.


  CarniLean™ e спортски суплемент со максимална ефективност кој придонесува за губење на телесните масти во најкраток можен рок. Моќна комбинација од состојќи со стимулирачки, диуретски, енергетски и термогеничен ефект.
  ден 1.690,00
  Слика на AMIX CLA 1200 + GREEN TEA CPS.

  AMIX CLA 1200 + GREEN TEA CPS.


  Amix™ CLA 1200 е продукт кој во исто време цели кон губење на акумулираните масти и задржување на мускулите. CLA 1200 не содржи стимуланси, и е дизајниран за безбедно губење на телесните масти.
  ден 890,00
  Слика на AMIX CLEAR WHEY HYDROLYZATE 1000 GR

  AMIX CLEAR WHEY HYDROLYZATE 1000 GR


  Amix™ Clear Whey Hydrolyzate е висококвалитетен кристално чист хидролизиран протеин од сурутка во високо концентрирана форма за да обезбеди максимална функционалност со интересен профил на аминокиселини. Овој висококвалитетен производ е транспарентен, лесно се раствора и со чист, освежителен вкус. Без млечен вкус.
  ден 2.590,00
  Слика на AMIX CLEAR WHEY HYDROLYZATE 500 GR

  AMIX CLEAR WHEY HYDROLYZATE 500 GR


  Amix™ Clear Whey Hydrolyzate е висококвалитетен кристално чист хидролизиран протеин од сурутка во високо концентрирана форма за да обезбеди максимална функционалност со интересен профил на аминокиселини. Овој висококвалитетен производ е транспарентен, лесно се раствора и со чист, освежителен вкус. Без млечен вкус.
  ден 1.390,00
  Слика на AMIX GOLD WHEY PROTEIN ISOLATE 2280 GR

  AMIX GOLD WHEY PROTEIN ISOLATE 2280 GR


  Amix ™ Gold Whey Protein Isolate е врвен протеински изолат од сурутка , кој обезбедува висока биолошка вредност. Овој висококвалитетен производ е брзо сварлив во организмот и дава неспоредлив состав на аминокиселини кои доаѓа природно со протеин од сурутка, вклучувајќи ја и највисоката концентрација на БЦАА, како и други есенцијални аминокиселини.
  ден 3.790,00
  Слика на AMIX ISO HD 90 CFM PROTEIN 500 GR

  AMIX ISO HD 90 CFM PROTEIN 500 GR


  IsoHD® 90 CFM Protein е нов одличен протеински додаток во исхраната дизајниран и развиен од Amix®. Содржи инстантзиран CFM® протеински изолат од сурутка со протеински фракции. Овој 100% протеин од сурутка е дополнително поддржан од високи дози на Л-Глутамин,PepForm™ Triple-Matrix, AminoGen® ензими и LactoSpore™ пробиотици.
  ден 1.090,00
  Слика на AMIX ISOPRIME CFM 500 GR

  AMIX ISOPRIME CFM 500 GR


  Amix™ IsoPrime CFM® е изолат протеин од сурутка со премиум квалитет кој содржи 90% протеин, со висока биолошка вредност. Овој високо квалитетен протеин е брзо сварлив за организмот. Содржи целосен спектрум на аминокиселини природно најдени во протеинот од сурутка, вклучувајќи и највисока концентрација на BCAA како и други есенцијални аминокиселини. CFM® виртуелно не содржи воопшто маст и лактоза!
  ден 1.190,00
  Слика на AMIX L - GLUTAMINE 360 CAPS

  AMIX L - GLUTAMINE 360 CAPS

  ден 1.290,00
  Слика на AMIX LIPOTROPIC FAT BURNER (БЕЗ КОФЕИН) – 100 CAPS

  AMIX LIPOTROPIC FAT BURNER (БЕЗ КОФЕИН) – 100 CAPS


  AmixTM Lipotropic Fat Burner содржи 9 клучни состојки кои ќе ви помогнат во топењето на мастите без никакви штетни состојки. Содржи Л-карнитин, Холин, Иноситол, Бетаин, Метионин, Таурин, CLA, HCA и витамин Б6.
  ден 890,00
  Слика на AMIX LIPOTROPIC FAT BURNER (БЕЗ КОФЕИН) – 200 CAPS

  AMIX LIPOTROPIC FAT BURNER (БЕЗ КОФЕИН) – 200 CAPS


  AmixTM Lipotropic Fat Burner содржи 9 клучни состојки кои ќе ви помогнат во топењето на мастите без никакви штетни состојки. Содржи Л-карнитин, Холин, Иноситол, Бетаин, Метионин, Таурин, CLA, HCA и витамин Б6.
  ден 1.590,00
  Слика на AMIX MAGNESIUM LIQUID+

  AMIX MAGNESIUM LIQUID+

  ден 50,00
  Слика на AMIX MICELLE HD CASEIN 700 GR

  AMIX MICELLE HD CASEIN 700 GR


  Amix ™ MicelleHD® е на врвот на нашата палета на протеини кои се варат бавно. Со користење на патентната технологија Micelle XL,, ги комбиниравме молекулите на мицеларен казеин во структура што е приближно тројно поголема од просечната големина. Овие џиновски молекули со супер големина-мицелите формираат ултра-дебел гел за кој се потребни неколку часа за да се свари и апсорбира, обезбедувајќи испорака на аминокиселини со продолжено ослободување за трајна потпора на мускулите.
  ден 1.690,00
  Слика на AMIX MINISHAKER COLOR 400 ML

  AMIX MINISHAKER COLOR 400 ML


  Amix™ MiniShaker 400ml ви овозможува да ги мешате вашите протеински напитоци брзо и лесно додека сте во движење. Без потреба од блендери за правење на совршен протеински напиток.
  ден 220,00
  Слика на AMIX OSTEO GLUCOSAMINE 1000MG 90 CPS.

  AMIX OSTEO GLUCOSAMINE 1000MG 90 CPS.


  Glucosamine Sulphate е амино сахарид инволвиран во формирање и поправка на ‘рскавиците и меките ткива чие оштетување е поврзано со болки во зглобовите, особено кај оние со остеоартритис и спортисти со зголемено оштетување на зглобовите. Amix Osteo Glucosamine придонесува за:
  Здрави зглобови
  Стимулација за раст на нова ‘рскавица
  Ги подмачкува зглобовите
  100% чист глукосамин сулфат
  1000 мг во капсула
  Доволна е само една капсула на ден!
  ден 890,00
  Слика на AMIX SHAKER EXCELLENT 700 ML

  AMIX SHAKER EXCELLENT 700 ML


  AMIX ™ SHAKER EXCELLENT 700ML со практичен гумен елемент за полесна употреба. Капакот со завртка овозможува 100% сигурност и затегнатост. Топчето за мешање е од нерѓосувачки челик и овозможува перфектно мешање на прашокот без несакани грутки.
  ден 300,00
  Слика на AMIX SUPER OMEGA 3-6-9 | 90 SOFT GEL CAPS

  AMIX SUPER OMEGA 3-6-9 | 90 SOFT GEL CAPS


  Amix™ GreenDay® Super Omega 3-6-9 содржи екстракт од рибино масло, масло од лисичинка и масло од ленено семе во гел капсула, кои се извори на незаситени масни киселини.
  ден 790,00
  Слика на AMIX TAURINE 120 CAPS

  AMIX TAURINE 120 CAPS


  Amix™ Taurine Neurotransmitter е амино киселина во слободна форма која учествува во различни метаболички процеси. Тауринот е неесенцијална амино киселина и се наоѓа во високи концентрации во срцевиот мускул, белите крвни зрнца, скелетните мускули и централниот нервен систем.
  ден 790,00
  Слика на AMIX TAURINE 360 CAPS

  AMIX TAURINE 360 CAPS


  Употреба Земете 1-2 капсули 20- 30 мин. пред физичка активност
  Нутритивни вредности во 1 капсула Чист таурин 1000 мг
  Состав таурин, желатинска капсула (направена од чист желатин, вода, бои: титаниум диоксид), средства против стврднување: магнезиум стеарат, силициум диоксид
  Предупредување за алерген Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен, школки, јаткасти плодови и кикирики
  Предупредување Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.
  ден 1.490,00
  Слика на AMIX TRIBULYN™ 90% 90CPS.

  AMIX TRIBULYN™ 90% 90CPS.


  TribuLyn™ 90% cps. е спортски суплемент со највисок биолошки квалитет на пазарот. Помага во зголемување на нивото на тестостерон со зголемена синтетизација на азот, која носи до зголемена мускулна маса и сила. Исто така,може да доведе и до побрз опоравок, со што овозможува да се зголеми интензитетот на тренингот.
  ден 1.100,00
  Слика на AMIX VITARGO LOAD 1000 GR

  AMIX VITARGO LOAD 1000 GR


  Vitargo е патентирана мешавина на јаглехидрати со уникатни особини, специјално формулирана за атлети за ефективно полнење на лесно достапна мускулна енергија (гликоген) во телото. Vitargo има значително голема количина на јаглехидрати, за разлика од другите спортски напитоци со јаглехидрати, поради молекуларната структура од гликоген.
  ден 1.400,00
  Слика на AMIX VITARGO LOAD 2000 GR

  AMIX VITARGO LOAD 2000 GR


  Vitargo е патентирана мешавина на јаглехидрати со уникатни особини, специјално формулирана за атлети за ефективно полнење на лесно достапна мускулна енергија (гликоген) во телото. Vitargo има значително голема количина на јаглехидрати, за разлика од другите спортски напитоци со јаглехидрати, поради молекуларната структура од гликоген.
  ден 2.100,00
  Слика на AMIX WHEY PURE FUSION 500 GR

  AMIX WHEY PURE FUSION 500 GR


  AMIX WHEY PURE FUSION Високо квалитетен протеин со прекрасен вкус без аспартам. Содржи 75% чист протеин, составен од Инстантизиран Веј Концентрат (WPC) процесиран на ниска температура и CFM® Веј Изолат кој гарантира висока биолошка вредност.
  ден 850,00
  Слика на AMIX XFAT 2 IN 1 SHOT

  AMIX XFAT 2 IN 1 SHOT


  Amix™ XFat® 2in1 SHOT е одлична формула за согорување масти која што истовремено дава и енергија со глицерол GlyceroMax®, SINETROL® XPUR, L-Carnitine, CarnoSyn® – бета аланин и кофеин.
  ден 80,00
  Слика на AMIX ZEROPRO PROTEIN 2000 GR

  AMIX ZEROPRO PROTEIN 2000 GR


  Amix™ZeroPro Protein е најчистиот, најнапредниот протеински изолат од сурутка (WPI). Со ниско ниво на лактоза. Протеинот Amix™ ZeroPro е дизајниран за високи перформанси. Клиничка студија земајќи Pronativ® резултираше со подобрувања во мускулната моќ, времето на опоравување, перформансите и адаптациите на мускулите.
  ден 3.990,00
  Слика на AMIX КУТИЈА ЗА ТАБЛЕТИ

  AMIX КУТИЈА ЗА ТАБЛЕТИ


  Практична кутија за таблети поделена на 7 дена, одлична со компактна големина, која комотно може да се понесе на тренинг или на пат.
  ден 100,00
  Слика на AMIX™ QUICKGEL 45GR

  AMIX™ QUICKGEL 45GR


  Amix™ QuickGel со кофеин е супер концентриран енергетски гел во компактен формат за да ви овозможи повеќе енергија во подолг период за време на физичката активност.
  ден 70,00
  Слика на AMIX™ ZEROHERO®

  AMIX™ ZEROHERO®


  Amix™ Zero Hero 31% Protein Bar
  Висока содржина на протеин
  Добар извор на влакна
  Низок процент на шекери
  ден 100,00
  Слика на ARGININE 120CPS.

  ARGININE 120CPS.


  Amix ™ Arginine е одличен продукт за зголемена васкуларност и напумпаност на мускулите.
  ден 850,00
  Слика на ARGININE ORNITHINE LYSINE 100 CAPS

  ARGININE ORNITHINE LYSINE 100 CAPS


  Амино киселини за произведување на хормон за раст.
  Го зајакнува метаболизмот.
  Топи масти.
  ден 990,00
  Слика на ASHWAGANDHA 800 60 CAPS

  ASHWAGANDHA 800 60 CAPS


  ASHWAGANDHA ROOT EXTRACT
  9% со анолиди
  Препорачано за атлети изложени на висок стрес
  ден 590,00
  Филтри Close
  Min: ден 50,00 Max: ден 4.990,00
  ден50 ден4990