Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  FEURICH 218 - CONCERT I

  Бренд: Feurich

  ПРОИЗВОД: Концертен клавир
  МОДЕЛ: 218 - CONCERT I
  РОК НА ИСПОРАКА: до 30 работни дена по денот на уплатата.
  УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: 100% аванс, со платежна картичка или на фактура
  ТРАНСПОРТ: Испорака на инструментот е гратис на територијата на Скопје
  ШТИМАЊЕ: Првото штимање е гратис
  ГАРАНЦИЈА: 5 години према условите во гарантниот лист
  Шифра: 100007
  *
  ден 1.544.000,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 20-30 денови

  Од блиската соработка со пиано дизајнерот Stephen Paulello произлезе уникатниот дизајн со комплетно нов квалитет и звучни стандарди на концертниот клавир FEURICH Модел 218.

  За конструкција на Mod. 218 – ConcertI,  се користени најдобрите материјали и компоненти, високо квалитетни чеканчиња со природен филц "Weickert-Spezial" од Renner и прво класна резонантна даска направена од дрво Tonewood која претставува основа на овој ексклузивен инструмент.

  Моделот Mod. 218 – ConcertI, комбинира бгати, топли и звучни тонови. Со ипресивната чистина, прецизност и динамична разновидност во звуците FEURICH стана светски позната марка на клавири. Со оптимизираната механика и прециното производство овие клавири обезбедуваат безбедни и контролирани настапи од најдоброто пијанисимо до најекспресивното форте. Овој модел се користи во многубројни музички студија како и за мали и средни концертни сали насекаде во светот.

  -       Исклучителни перформанси на звукот

  -       Одлична конзистентност низ целиот звучен спектар

  -       Уникатен дизајн на Stephen Paulello 

  -       Иновативен FEURICH механизам за брз и прецизен допир

  -       Челилни Paulello  жици

  -       Renner чеканчиња со природен филц "Weickert-Spezial" 

  -       Црни дрвени дирки кои придонесуваат за автентично чувство при допир

  -       Пултот на FEURICH клавирите има интегрирана ЛЕД светилка со анти отсјај

  Како и останатите модели на FEURICH концертните клавири така и Mod. 179 - Dynamic II е достапен со иновнатината 4та педала- Pédale Harmonique- која му дава на ова модерно акустично пијано проширен спекрат на експресивни тонови.

  Моделот Mod. 218 - Concert I е достапен во црна боја со златно-црвена рама, месингени делови и бордо филцови, или со сребрено сива рама, хромирани делови и црни филцови, кој исто така може да биде надграден со FEURICH Silencer system.

  Спецификации на производот
  Производ Концертно пијано
  Модел 218 - CONCERT I
  Прозведувач FEURICH PIANOFORTE Wendl&Lung Ltd
  Бренд FEURICH
  Боја Бела Полирана / Црна Полирана
  Внатрешност / Материјал Месинг / Хром
  Цена 1,544,000 МКД / 1,557,000 МКД / 1,606,000 МКД / 1,619,000 МКД (цената зависи од моделот)
  Рок на испорака До 30 дена (пијаното ви пристигнува директно од фабрика)
  Транспорт Вршиме специјализиран/наменски транспорт до дома
  Штимање Првото штимање е гратис
  Гаранција 5 години гаранција (издадена од фабриката)
  Димензии 154 cm x 102 cm x 218 cm
  Тежина 390 kg
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Од блиската соработка со пиано дизајнерот Stephen Paulello произлезе уникатниот дизајн со комплетно нов квалитет и звучни стандарди на концертниот клавир FEURICH Модел 218.

  За конструкција на Mod. 218 – ConcertI,  се користени најдобрите материјали и компоненти, високо квалитетни чеканчиња со природен филц "Weickert-Spezial" од Renner и прво класна резонантна даска направена од дрво Tonewood која претставува основа на овој ексклузивен инструмент.

  Моделот Mod. 218 – ConcertI, комбинира бгати, топли и звучни тонови. Со ипресивната чистина, прецизност и динамична разновидност во звуците FEURICH стана светски позната марка на клавири. Со оптимизираната механика и прециното производство овие клавири обезбедуваат безбедни и контролирани настапи од најдоброто пијанисимо до најекспресивното форте. Овој модел се користи во многубројни музички студија како и за мали и средни концертни сали насекаде во светот.

  -       Исклучителни перформанси на звукот

  -       Одлична конзистентност низ целиот звучен спектар

  -       Уникатен дизајн на Stephen Paulello 

  -       Иновативен FEURICH механизам за брз и прецизен допир

  -       Челилни Paulello  жици

  -       Renner чеканчиња со природен филц "Weickert-Spezial" 

  -       Црни дрвени дирки кои придонесуваат за автентично чувство при допир

  -       Пултот на FEURICH клавирите има интегрирана ЛЕД светилка со анти отсјај

  Како и останатите модели на FEURICH концертните клавири така и Mod. 179 - Dynamic II е достапен со иновнатината 4та педала- Pédale Harmonique- која му дава на ова модерно акустично пијано проширен спекрат на експресивни тонови.

  Моделот Mod. 218 - Concert I е достапен во црна боја со златно-црвена рама, месингени делови и бордо филцови, или со сребрено сива рама, хромирани делови и црни филцови, кој исто така може да биде надграден со FEURICH Silencer system.

  Спецификации на производот
  Производ Концертно пијано
  Модел 218 - CONCERT I
  Прозведувач FEURICH PIANOFORTE Wendl&Lung Ltd
  Бренд FEURICH
  Боја Бела Полирана / Црна Полирана
  Внатрешност / Материјал Месинг / Хром
  Цена 1,544,000 МКД / 1,557,000 МКД / 1,606,000 МКД / 1,619,000 МКД (цената зависи од моделот)
  Рок на испорака До 30 дена (пијаното ви пристигнува директно од фабрика)
  Транспорт Вршиме специјализиран/наменски транспорт до дома
  Штимање Првото штимање е гратис
  Гаранција 5 години гаранција (издадена од фабриката)
  Димензии 154 cm x 102 cm x 218 cm
  Тежина 390 kg
  Ознаки за производ