Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  FEURICH 179 - DYNAMIC II

  Бренд: Feurich

  ПРОИЗВОД: Концертен клавир
  МОДЕЛ: 179 - DYNAMIC II
  РОК НА ИСПОРАКА: до 30 работни дена по денот на уплатата.
  УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: 100% аванс, со платежна картичка или на фактура
  ТРАНСПОРТ: Испорака на инструментот е гратис на територијата на Скопје
  ШТИМАЊЕ: Првото штимање е гратис
  ГАРАНЦИЈА: 5 години према условите во гарантниот лист
  Шифра: 100006
  *
  ден 961.000,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 20-30 денови

  Моделот FEURICH 179 - Dynamic II е моќен и балансиран концертен клавир со разновидни и долготрајни тонови. Неговиот брилијантен звук е докажан во многу концертни сали ширум светот.

  Широката конструкција со проширена резонатна даска дава прекрасен, дологотраен и чист звук со целосен бас.

  -       Подобрување на површината на резонаторот за екстремно богат и хармоничен звук

  -       Двојно скалирање за неспоредлива брилијантност на дискантот

  -       Иновативен FEURICH механизам за брз и прецизен настап

  -       Wurzen AA квалитетни чеканчиња

  -       Челични Paulello жици

  -       Црни дрвени дирки кои придонесуваат за автентично чувство при допир

  -       Пултот на FEURICH клавирите има интегрирана ЛЕД светилка со анти отсјај

  Како и останатите модели на FEURICH концертните клавири така и Mod. 179 - Dynamic II е достапен со иновнатината 4та педала- Pédale Harmonique- која му дава на ова модерно акустично пијано проширен спекрат на експресивен -------.

  Моделот 179 - Dynamic II е достапен во различни бои и може да биде надграден со FEURICH Silencer system.

  Спецификации на производот
  Производ Концертно пијано
  Модел 179 - DYNAMIC II
  Прозведувач FEURICH PIANOFORTE Wendl&Lung Ltd
  Бренд FEURICH
  Боја Бела полирана / Црна полирана / Махагони полирана / Орев полирана
  Внатрешност / Материјал Месинг / Хром
  Цена 961,000 МКД / 992,000 МКД / 1,017,000 МКД / 1,023,000 МКД / 1,054,000 МКД (цената зависи од моделот)
  Рок на испорака До 30 дена (пијаното ви пристигнува директно од фабрика)
  Транспорт Вршиме специјализиран/наменски транспорт до дома
  Штимање Првото штимање е гратис
  Гаранција 5 години гаранција (издадена од фабриката)
  Димензии 151,5 cm x 102 cm x 178 cm
  Тежина 350 kg
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Моделот FEURICH 179 - Dynamic II е моќен и балансиран концертен клавир со разновидни и долготрајни тонови. Неговиот брилијантен звук е докажан во многу концертни сали ширум светот.

  Широката конструкција со проширена резонатна даска дава прекрасен, дологотраен и чист звук со целосен бас.

  -       Подобрување на површината на резонаторот за екстремно богат и хармоничен звук

  -       Двојно скалирање за неспоредлива брилијантност на дискантот

  -       Иновативен FEURICH механизам за брз и прецизен настап

  -       Wurzen AA квалитетни чеканчиња

  -       Челични Paulello жици

  -       Црни дрвени дирки кои придонесуваат за автентично чувство при допир

  -       Пултот на FEURICH клавирите има интегрирана ЛЕД светилка со анти отсјај

  Како и останатите модели на FEURICH концертните клавири така и Mod. 179 - Dynamic II е достапен со иновнатината 4та педала- Pédale Harmonique- која му дава на ова модерно акустично пијано проширен спекрат на експресивен -------.

  Моделот 179 - Dynamic II е достапен во различни бои и може да биде надграден со FEURICH Silencer system.

  Спецификации на производот
  Производ Концертно пијано
  Модел 179 - DYNAMIC II
  Прозведувач FEURICH PIANOFORTE Wendl&Lung Ltd
  Бренд FEURICH
  Боја Бела полирана / Црна полирана / Махагони полирана / Орев полирана
  Внатрешност / Материјал Месинг / Хром
  Цена 961,000 МКД / 992,000 МКД / 1,017,000 МКД / 1,023,000 МКД / 1,054,000 МКД (цената зависи од моделот)
  Рок на испорака До 30 дена (пијаното ви пристигнува директно од фабрика)
  Транспорт Вршиме специјализиран/наменски транспорт до дома
  Штимање Првото штимање е гратис
  Гаранција 5 години гаранција (издадена од фабриката)
  Димензии 151,5 cm x 102 cm x 178 cm
  Тежина 350 kg
  Ознаки за производ