Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  FEURICH 162 - DYNAMIC I

  Бренд: Feurich

  ПРОИЗВОД: Концертен клавир
  МОДЕЛ: 162 - DYNAMIC I
  РОК НА ИСПОРАКА: до 30 работни дена по денот на уплатата.
  УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: 100% аванс, со платежна картичка или на фактура
  ТРАНСПОРТ: Испорака на инструментот е гратис на територијата на Скопје
  ШТИМАЊЕ: Првото штимање е гратис
  ГАРАНЦИЈА: 5 години према условите во гарантниот лист
  Шифра: 100005
  *
  ден 806.000,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 20-30 денови

  Моделот "162 - Dynamic I" е еден од ретките во таа класа кој дава целосно озвучување во басовиот реистар  и може да биде перфектно наштиман.

  Овој модел како иновација има челични Paulello жици кои значително го подобруваат звукот иго продолжуваат векот на овој концертен клавир.

  Моделот "162 - Dynamic I" дава исклучителен динамички опсег и јасност за инструмент од таа класа.

  -       Само 163 цм долг, одличен е за помали простори

  -       Импресивен бас за концертен клавир од таа класа

  -       Кристално чист звук низ целиот звучен спекатар

  -       Двојно скалирање за неспоредлива брилијатност на звукот во дискантот

  -       Челични Paulello жици

  -       Иновативен FEURICH механизам за брз прецизен допир.

  -       Wurzen AA квалитетни чеканчиња

  -       Црни дрвени дирки кои придонесуваат за автентично чувство при допир

  -       Пултот на FEURICH клавирите има интегрирана ЛЕД светилка со анти отсјај

  Моделот "162 - Dynamic I" е достапен и со иновативната 4та педала- Pédal Harmonique

  Овој модел е достапен во различни бои и може дополнително да биде надграден со FEURICH Silencer system.

  Спецификации на производот
  Производ Концертно пијано
  Модел 162 - DYNAMIC I
  Прозведувач FEURICH PIANOFORTE Wendl&Lung Ltd
  Бренд FEURICH
  Боја Бела полирана / Црна полирана / Махагони полирана / Орев полирана
  Внатрешност / Материјал Месинг / Хром
  Цена 806,000 МКД / 818,000 МКД / 837,000 МКД / 849,000 МКД (цената зависи од моделот)
  Рок на испорака До 30 дена (пијаното ви пристигнува директно од фабрика)
  Транспорт Вршиме специјализиран/наменски транспорт до дома
  Штимање Првото штимање е гратис
  Гаранција 5 години гаранција (издадена од фабриката)
  Димензии 150,5 cm x 102 cm x 161 cm
  Тежина 322 kg
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Моделот "162 - Dynamic I" е еден од ретките во таа класа кој дава целосно озвучување во басовиот реистар  и може да биде перфектно наштиман.

  Овој модел како иновација има челични Paulello жици кои значително го подобруваат звукот иго продолжуваат векот на овој концертен клавир.

  Моделот "162 - Dynamic I" дава исклучителен динамички опсег и јасност за инструмент од таа класа.

  -       Само 163 цм долг, одличен е за помали простори

  -       Импресивен бас за концертен клавир од таа класа

  -       Кристално чист звук низ целиот звучен спекатар

  -       Двојно скалирање за неспоредлива брилијатност на звукот во дискантот

  -       Челични Paulello жици

  -       Иновативен FEURICH механизам за брз прецизен допир.

  -       Wurzen AA квалитетни чеканчиња

  -       Црни дрвени дирки кои придонесуваат за автентично чувство при допир

  -       Пултот на FEURICH клавирите има интегрирана ЛЕД светилка со анти отсјај

  Моделот "162 - Dynamic I" е достапен и со иновативната 4та педала- Pédal Harmonique

  Овој модел е достапен во различни бои и може дополнително да биде надграден со FEURICH Silencer system.

  Спецификации на производот
  Производ Концертно пијано
  Модел 162 - DYNAMIC I
  Прозведувач FEURICH PIANOFORTE Wendl&Lung Ltd
  Бренд FEURICH
  Боја Бела полирана / Црна полирана / Махагони полирана / Орев полирана
  Внатрешност / Материјал Месинг / Хром
  Цена 806,000 МКД / 818,000 МКД / 837,000 МКД / 849,000 МКД (цената зависи од моделот)
  Рок на испорака До 30 дена (пијаното ви пристигнува директно од фабрика)
  Транспорт Вршиме специјализиран/наменски транспорт до дома
  Штимање Првото штимање е гратис
  Гаранција 5 години гаранција (издадена од фабриката)
  Димензии 150,5 cm x 102 cm x 161 cm
  Тежина 322 kg
  Ознаки за производ