Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  FEURICH 133 - CONCERT

  Бренд: Feurich

  ПРОИЗВОД: Вертикален клавир
  МОДЕЛ: 133 - CONCERT
  РОК НА ИСПОРАКА: до 30 работни дена по денот на уплатата.
  УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: 100% аванс, со платежна картичка или на фактура
  ТРАНСПОРТ: Испорака на инструментот е гратис на територијата на Скопје
  ШТИМАЊЕ: Првото штимање е гратис
  ГАРАНЦИЈА: 5 години према условите во гарантниот лист
  Шифра: 100004
  *
  ден 440.000,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 20-30 денови

  Овој модел на концертно пијано е со особено богат бас и прецизно привлечен свирачки механизам, кој им дава автентична звучност на овие вертикални концертни пијана. Со ова овие пијана се погодни за школи, концертни настани и музички студиа каде не би собрало концертно пијано.

  Оптималниот дизајн на клавијатурата и механизмот, како и на други клучни додатоци го окарактеризираат овој модел. Големата резонантна даска овозможува целосен бас и долгортајни тонови во дискантот. Челичните Paulello жици, даваат иноватнивно подобрување на звукот.

  -       Екстремно голем дизајн за исклучително долг звук

  -       Двојно скалирање за неспоредлива брилијатност на звукот во дискантот

  -       Челилни  Paulello жици

  -       Прецизен FEURICH музички механизам без пластични компоненти

  -       Wurzen AA квалитетни чеканчиња

  -       Црни дрвени дирки кои придонесуваат за автентично чувство при допир

  -       Интегрирана ЛЕД светилка со анти отсјај и копче за гасење

  -       FEURICH педела за тивко свирење

  Моделот Piano Mod. 133 е достапен во црна комбинација, со бронзена рама и црвени филцови или хромирана рама и црни филцови. Овој модел исто така може да биде надграден со FEURICH Silencer System.

  Спецификации на производот
  Производ Вертикално пијано
  Модел 133 - CONCERT
  Прозведувач FEURICH PIANOFORTE Wendl&Lung Ltd
  Бренд FEURICH
  Боја Црна Полирана
  Внатрешност / Материјал Месинг / Хром
  Цена 440,000 МКД
  Рок на испорака До 30 дена (пијаното ви пристигнува директно од фабрика)
  Транспорт Вршиме специјализиран/наменски транспорт до дома
  Штимање Првото штимање е гратис
  Гаранција 5 години гаранција (издадена од фабриката)
  Димензии 133.5 cm x 65 cm x 156 cm
  Тежина 270 kg
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Овој модел на концертно пијано е со особено богат бас и прецизно привлечен свирачки механизам, кој им дава автентична звучност на овие вертикални концертни пијана. Со ова овие пијана се погодни за школи, концертни настани и музички студиа каде не би собрало концертно пијано.

  Оптималниот дизајн на клавијатурата и механизмот, како и на други клучни додатоци го окарактеризираат овој модел. Големата резонантна даска овозможува целосен бас и долгортајни тонови во дискантот. Челичните Paulello жици, даваат иноватнивно подобрување на звукот.

  -       Екстремно голем дизајн за исклучително долг звук

  -       Двојно скалирање за неспоредлива брилијатност на звукот во дискантот

  -       Челилни  Paulello жици

  -       Прецизен FEURICH музички механизам без пластични компоненти

  -       Wurzen AA квалитетни чеканчиња

  -       Црни дрвени дирки кои придонесуваат за автентично чувство при допир

  -       Интегрирана ЛЕД светилка со анти отсјај и копче за гасење

  -       FEURICH педела за тивко свирење

  Моделот Piano Mod. 133 е достапен во црна комбинација, со бронзена рама и црвени филцови или хромирана рама и црни филцови. Овој модел исто така може да биде надграден со FEURICH Silencer System.

  Спецификации на производот
  Производ Вертикално пијано
  Модел 133 - CONCERT
  Прозведувач FEURICH PIANOFORTE Wendl&Lung Ltd
  Бренд FEURICH
  Боја Црна Полирана
  Внатрешност / Материјал Месинг / Хром
  Цена 440,000 МКД
  Рок на испорака До 30 дена (пијаното ви пристигнува директно од фабрика)
  Транспорт Вршиме специјализиран/наменски транспорт до дома
  Штимање Првото штимање е гратис
  Гаранција 5 години гаранција (издадена од фабриката)
  Димензии 133.5 cm x 65 cm x 156 cm
  Тежина 270 kg
  Ознаки за производ