Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  FEURICH 122 - UNIVERSAL

  Бренд: Feurich

  ПРОИЗВОД: Вертикален клавир
  МОДЕЛ: 122 - UNIVERSAL
  РОК НА ИСПОРАКА: до 30 работни дена по денот на уплатата.
  УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: 100% аванс, со платежна картичка или на фактура
  ТРАНСПОРТ: Испорака на инструментот е гратис на територијата на Скопје
  ШТИМАЊЕ: Првото штимање е гратис
  ГАРАНЦИЈА: 5 години према условите во гарантниот лист
  Шифра: 100002
  *
  ден 316.600,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 20-30 денови

  FEURICH 122 – Universal е најуспешниот вертикален клавир во рангот на FEURICH, два пати освојувајки го златниот медал на “најдобри вертикални клавири на пазарот” во влијателниот Француски магазин “Diapason”. Новата FEURICHмеханика дозволуваопсег од деликатно пијанисимо се до импресивно фортисимо.

  -          Извонреден тон низ целиот опсег

  -          Светски најпосакуваниот и најпродаваниот вертикален клавир

  -          Издржлива и силна конструкција

  -          Високо квалитетно обработен резонатор со дополнително специјално ламинирање за одличен звук и климатска стабилност

  -          Специјална FEURICHдизајнирана механика и клавијатура без пластични компоненти

  -          Високо квалитетен Австралиски волнен филц за чеканчињата

  -          Извонреден динамичен опсег

  -          Педал за прекрасно тивко свирење, одличен за чувствителни соседи!

  Како и останатите FEURICH вертикални клавири и моделот 122 – Universal е достапе во различни бои и има можност за дополнителна надградба соFEURICH silencer system.

  Спецификации на производот
  Производ Вертикално пијано
  Бренд FEURICH
  Модел 122 - UNIVERSAL
  Прозведувач FEURICH PIANOFORTE Wendl&Lung Ltd
  Боја Бела полирана / Црна полирана / Махагони полирана / Орев полирана / Махагони мат / Орев мат / Цреша мат / Бука мат
  Внатрешност / Материјал Месинг / Хром
  Цена 316,600 МКД / 329,000 МКД / 341,000 МКД (цената зависи од моделот)
  Рок на испорака До 30 дена (пијаното ви пристигнува директно од фабрика)
  Транспорт Вршиме специјализиран/наменски транспорт до дома
  Штимање Првото штимање е гратис
  Гаранција 5 години гаранција (издадена од фабриката)
  Димензии 122 cm x 60 cm x 151,5 cm
  Тежина 220 kg
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  FEURICH 122 – Universal е најуспешниот вертикален клавир во рангот на FEURICH, два пати освојувајки го златниот медал на “најдобри вертикални клавири на пазарот” во влијателниот Француски магазин “Diapason”. Новата FEURICHмеханика дозволуваопсег од деликатно пијанисимо се до импресивно фортисимо.

  -          Извонреден тон низ целиот опсег

  -          Светски најпосакуваниот и најпродаваниот вертикален клавир

  -          Издржлива и силна конструкција

  -          Високо квалитетно обработен резонатор со дополнително специјално ламинирање за одличен звук и климатска стабилност

  -          Специјална FEURICHдизајнирана механика и клавијатура без пластични компоненти

  -          Високо квалитетен Австралиски волнен филц за чеканчињата

  -          Извонреден динамичен опсег

  -          Педал за прекрасно тивко свирење, одличен за чувствителни соседи!

  Како и останатите FEURICH вертикални клавири и моделот 122 – Universal е достапе во различни бои и има можност за дополнителна надградба соFEURICH silencer system.

  Спецификации на производот
  Производ Вертикално пијано
  Бренд FEURICH
  Модел 122 - UNIVERSAL
  Прозведувач FEURICH PIANOFORTE Wendl&Lung Ltd
  Боја Бела полирана / Црна полирана / Махагони полирана / Орев полирана / Махагони мат / Орев мат / Цреша мат / Бука мат
  Внатрешност / Материјал Месинг / Хром
  Цена 316,600 МКД / 329,000 МКД / 341,000 МКД (цената зависи од моделот)
  Рок на испорака До 30 дена (пијаното ви пристигнува директно од фабрика)
  Транспорт Вршиме специјализиран/наменски транспорт до дома
  Штимање Првото штимање е гратис
  Гаранција 5 години гаранција (издадена од фабриката)
  Димензии 122 cm x 60 cm x 151,5 cm
  Тежина 220 kg
  Ознаки за производ