Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Двогледи

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×25

  ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×25

  Двоглед со висок квалитет по прифатлива / економична цена. Мулти-обложената оптика го зголемува преносот на светлината, што резултира во посветли и поостри слики со високи нивоа на контраст. Елегантно тело со алуминиум покриено со гума што штити од грубо ракување. Ергономски вдлабнатини на палецот и сртот на прстите за дополнителна удобност што не се лизга и лесна за употреба.
  ден 2.200,00
  Слика на ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×50

  ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×50

  Двоглед со висок квалитет по прифатлива / економична цена. Мулти-обложената оптика го зголемува преносот на светлината, што резултира во посветли и поостри слики со високи нивоа на контраст. Елегантно тело со алуминиум покриено со гума што штити од грубо ракување. Прилагодување на диоптер за фино фокусирање. Впечатоци од прсти и врежани логоа за цврст зафат. Ергономски вдлабнатини на палецот и сртот на прстите за дополнителна удобност што не се лизга и лесна за употреба.
  ден 4.400,00
  Слика на ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 20×50 PORRO BINOCULAR

  ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 20×50 PORRO BINOCULAR

  UpClose G2 20×50 Porro Binocular од Celestron има традиционален дизајн на Porro со стакло BAK7 и мулти-обложена оптика. Создавање на искуство за прегледување на јасност и висок контраст. Комбинацијата на објективна големина од 50 мм со зголемување од 20х дава најголема големина на двогледи која може да се ракува без премногу тресење.
  ден 5.500,00
  Слика на КОМПЛЕТ МИКРОСКОП, ТЕЛЕСКОП И ДВОГЛЕД LEVENHUK LABZZ MTB3

  КОМПЛЕТ МИКРОСКОП, ТЕЛЕСКОП И ДВОГЛЕД LEVENHUK LABZZ MTB3


  Комплетот вклучува: Микроскоп, телескоп и двоглед

  Микроскоп:
  -Окуларот 10x
  -Резервна сијалица
  -Празна вијала (3 парчиња)
  -Исчистете слајдови (3 парчиња)
  -Чаши за покрив (3 парчиња)
  -Налепници за примерок (3 парчиња)
  -Скалпер
  -Шпаткла
  -Пинцети
  -Игла за дисекција

  Телескоп:
  -Окуларот 5 мм
  -Окуларот 10 мм
  -Оптички визир со зголемување од 2x
  -Дијагонално огледало
  -Алиминиумски статив

  Двоглед:
  -Мека торба
  -Крпа за чистење
  -Тенка лента
  ден 5.950,00
  Слика на ДВОГЛЕД LEVENHUK KARMA BASE 10×42

  ДВОГЛЕД LEVENHUK KARMA BASE 10×42


  Карактеристики:

  -Двоглед Амичи призма за лов, кампување и истражување на диви животни
  -Оптиката е изработена од стакло БК-7 и има повеќеслоен антирефлексивен слој
  -10x зголемување со голема видливост
  -Минималното растојание во близина на фокусот е 2,5 m
  -Прилагодување на диоптрија, ротирачки чаши за окуларот
  -Можност за прилагодување на статив
  ден 5.290,00
  Слика на ДВОГЛЕД LEVENHUK KARMA BASE 8×32

  ДВОГЛЕД LEVENHUK KARMA BASE 8×32


  Карактеристики:

  -Туристички двогледи со примизми и оптика Амичи изработени од стакло БК-7 со облога
  -Широко видно поле и зголемување 8x
  -Затвори фокус од 3 метри, што е погодно за набудување на објекти во близина
  -Погоден за набудување без да се отстранат очилата и со можност за прилагодување на статив
  -Лесно пластично куќиште со висока јачина
  ден 4.390,00
  Слика на ДВОГЛЕД LEVENHUK LABZZ B2

  ДВОГЛЕД LEVENHUK LABZZ B2


  Карактеристики:

  -Двоглед
  -Мека торба
  -Крпа за чистење
  -Упатство за употреба и доживотна гаранција
  ден 1.290,00
  Слика на ДВОГЛЕД LEVENHUK LABZZ B6

  ДВОГЛЕД LEVENHUK LABZZ B6


  Карактеристики:

  -Монокл за деца со зголемување од 10x
  -Оптика за обложено стакло
  -Широко видно поле
  -Лесно, компактно тело
  -Одличен избор за дневни набљудувања
  ден 1.790,00
  Слика на МОНОКУЛ LEVENHUK LABZZ MC2

  МОНОКУЛ LEVENHUK LABZZ MC2


  Комплетот вклучува:

  -Levenhuk LabZZ MC2
  -Појас
  -Случај за складирање и транспорт
  -Крпа за чистење
  -Упатство за употреба и доживотна гаранција
  ден 990,00
  Слика на МОНОКУЛ LEVENHUK LABZZ MC4

  МОНОКУЛ LEVENHUK LABZZ MC4


  Комплетот вклучува:

  -Монокул
  -Торба
  -Капачиња за очи и леќи
  -Крпа за чистење
  -Лента за зглоб
  -Упатство за употреба и доживотна гаранција
  ден 1.290,00
  Слика на МОНОКУЛ LEVENHUK LABZZ MC6

  МОНОКУЛ LEVENHUK LABZZ MC6


  Комплетот вклучува:

  -Монокул
  -Торба
  -Појас
  -Капачиња за очи и леќи
  -Крпа за чистење
  -Лента за зглоб
  -Упатство за употреба и доживотна гаранција
  ден 1.890,00