Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  ДВОГЛЕД LEVENHUK LABZZ B2

  Бренд: LabZZ by levenhuk

  Карактеристики:

  -Двоглед
  -Мека торба
  -Крпа за чистење
  -Упатство за употреба и доживотна гаранција
  Шифра: 100651
  ден 1.290,00
  i h

  Двогледот Levenhuk LABZZ B2 ќе направи секое дете да се чувствува како вистински истражувач и патник. Овој компактен двоглед е дизајниран специјално за млади набудувачи. Обликот на телото и големината на двогледот се совршени за рацете на мали деца, но карактеристиките на оптиката се споредливи со оние на некои „возрасни“ модели.

   

  Двогледот има модерна конструкција со призма Амичи и обезбедува моќност за зголемување од 6x. Дијаметарот на леќата од леќата од 21 mm овозможува јасен преглед и на најмалите детали на предметите за време на секојдневните набљудувања. Оптичките стаклени елементи овозможуваат остри и јасни слики. Антирефлектирачкиот слој значително ја зголемува осветленоста на сликата.

  Тркалото за фокусирање се наоѓа во центарот, така што лесно можете да го прилагодите фокусот со десната или левата рака. Куќиштето е изработено од пластика обложена со гума, така што е лесна, но и прилично издржлива. Овој двоглед се препорачува за деца над четири години.

   

  Карактеристики:

   

  -Зголемување,

  x6

  -Тип

  амичи призма

  -Материјал за оптика

  оптичко стакло

  -Оптички слој

  антирефлексивен

  -Дијаметар на леќата (отвор), мм

  21

  -Видно поле, м / 1000 м

  120

  -Растојание на окуларот (IPD), мм

  65–50

  -Фокусирање

  централно

  -Чаши на очила

  гума

  -Домување

  пластика

  -Користете

  -Производ за општа употреба.

  -Може да го користат деца постари од 3 години.

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Двогледот Levenhuk LABZZ B2 ќе направи секое дете да се чувствува како вистински истражувач и патник. Овој компактен двоглед е дизајниран специјално за млади набудувачи. Обликот на телото и големината на двогледот се совршени за рацете на мали деца, но карактеристиките на оптиката се споредливи со оние на некои „возрасни“ модели.

   

  Двогледот има модерна конструкција со призма Амичи и обезбедува моќност за зголемување од 6x. Дијаметарот на леќата од леќата од 21 mm овозможува јасен преглед и на најмалите детали на предметите за време на секојдневните набљудувања. Оптичките стаклени елементи овозможуваат остри и јасни слики. Антирефлектирачкиот слој значително ја зголемува осветленоста на сликата.

  Тркалото за фокусирање се наоѓа во центарот, така што лесно можете да го прилагодите фокусот со десната или левата рака. Куќиштето е изработено од пластика обложена со гума, така што е лесна, но и прилично издржлива. Овој двоглед се препорачува за деца над четири години.

   

  Карактеристики:

   

  -Зголемување,

  x6

  -Тип

  амичи призма

  -Материјал за оптика

  оптичко стакло

  -Оптички слој

  антирефлексивен

  -Дијаметар на леќата (отвор), мм

  21

  -Видно поле, м / 1000 м

  120

  -Растојание на окуларот (IPD), мм

  65–50

  -Фокусирање

  централно

  -Чаши на очила

  гума

  -Домување

  пластика

  -Користете

  -Производ за општа употреба.

  -Може да го користат деца постари од 3 години.

  Ознаки за производ