Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×50

  Бренд: Celestron
  Двоглед со висок квалитет по прифатлива / економична цена. Мулти-обложената оптика го зголемува преносот на светлината, што резултира во посветли и поостри слики со високи нивоа на контраст. Елегантно тело со алуминиум покриено со гума што штити од грубо ракување. Прилагодување на диоптер за фино фокусирање. Впечатоци од прсти и врежани логоа за цврст зафат. Ергономски вдлабнатини на палецот и сртот на прстите за дополнителна удобност што не се лизга и лесна за употреба.
  ден 4.400,00
  i h

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ:

    

  Aperture (mm) 50 mm (1.97 in)
  Magnification
  10 x
  Caps
  Yes
  Carrying Case
  Soft case included
  Weight (oz)
  27 oz (765 g)
  Angular Field of View (deg)
  6.8 °
  Linear Field of View (@1000 yds)
  354 ft (108 m)
  Linear Field of View (@1000 m)
  118 m (387 ft)
  Exit Pupil (mm)
  5.0 mm (0.2 in)
  Eye Relief (mm)
  12 mm (0.47 in)
  Near Focus
  23
  IPD Max
  72 mm (2.83 in)
  IPD Min
  56 mm (2.2 in)
  Prisms
  BK-7
  Optical Coatings
  Multi-Coated

   

  -Водоотпорен

  -Мека торбичка за носење

  -Бинокуларна лента

  -Набљудување птици

  -Спортски настани

  -Природа и животински свет

  -Лов

  -Патување и авантури

  -Концерти и настани во живо

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ:

    

  Aperture (mm) 50 mm (1.97 in)
  Magnification
  10 x
  Caps
  Yes
  Carrying Case
  Soft case included
  Weight (oz)
  27 oz (765 g)
  Angular Field of View (deg)
  6.8 °
  Linear Field of View (@1000 yds)
  354 ft (108 m)
  Linear Field of View (@1000 m)
  118 m (387 ft)
  Exit Pupil (mm)
  5.0 mm (0.2 in)
  Eye Relief (mm)
  12 mm (0.47 in)
  Near Focus
  23
  IPD Max
  72 mm (2.83 in)
  IPD Min
  56 mm (2.2 in)
  Prisms
  BK-7
  Optical Coatings
  Multi-Coated

   

  -Водоотпорен

  -Мека торбичка за носење

  -Бинокуларна лента

  -Набљудување птици

  -Спортски настани

  -Природа и животински свет

  -Лов

  -Патување и авантури

  -Концерти и настани во живо

  Ознаки за производ