Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  DELL VOSTRO 3591 - 5Y5B

  Бренд: Dell

  Боја: Црна
  Екран: 15.6"
  Димензии: 380mm x 258mm x 19.90mm
  Тежина: 1.9 kg.
  Оперативен систем: Ubuntu (без Windows)
  Гаранција: 2 години
  Шифра: 104060
  ден 28.490,00
  i h
  Спецификации на производот
  Екран 15.6″
  Резолуција на екран 1.366 x 768 HD Anti-glare
  Процесор Intel® Core™ i3
  Модел на процесор i3-1005G1 (1.2 GHz (3.4 GHz)
  Меморија на процесор 4MB Intel® Smart cache
  Рам меморија 4GB DDR4 2.666MHz
  Графичка картица Intel® UHD Graphics
  ХДД Hard disk- 1TB 5.400rpm SATA III
  Оптички уред DVD±RW
  Мрежна картица 1x 10/100/1.000Mbps (Gigabit ethernet)
  Бежична картица IEEE 802.11ac
  Приклучоци 1x HDMI
  Приклучоци USB 3.0 X 2
  Приклучоци USB 2.0 X 1
  Приклучоци RJ-45 (LAN) X 1
  Аудио 1x 3.5mm
  Читач на мемориска картица SD
  Камера 0.92 Megapiksela 1.280 x 720, 30fps
  Микрофон Вграден микрофон
  Батерија Litijum-polimer-3-Cell
  Оперативен систем Ubuntu
  Димензии 380mm x 258mm x 19.90mm
  Тежина 1.99kg
  Боја Црна
  Адаптер / Полнач 45W
  Гаранција 2 години
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Екран 15.6″
  Резолуција на екран 1.366 x 768 HD Anti-glare
  Процесор Intel® Core™ i3
  Модел на процесор i3-1005G1 (1.2 GHz (3.4 GHz)
  Меморија на процесор 4MB Intel® Smart cache
  Рам меморија 4GB DDR4 2.666MHz
  Графичка картица Intel® UHD Graphics
  ХДД Hard disk- 1TB 5.400rpm SATA III
  Оптички уред DVD±RW
  Мрежна картица 1x 10/100/1.000Mbps (Gigabit ethernet)
  Бежична картица IEEE 802.11ac
  Приклучоци 1x HDMI
  Приклучоци USB 3.0 X 2
  Приклучоци USB 2.0 X 1
  Приклучоци RJ-45 (LAN) X 1
  Аудио 1x 3.5mm
  Читач на мемориска картица SD
  Камера 0.92 Megapiksela 1.280 x 720, 30fps
  Микрофон Вграден микрофон
  Батерија Litijum-polimer-3-Cell
  Оперативен систем Ubuntu
  Димензии 380mm x 258mm x 19.90mm
  Тежина 1.99kg
  Боја Црна
  Адаптер / Полнач 45W
  Гаранција 2 години
  Ознаки за производ