Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Celestron

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ТЕЛЕСКОП CELESTRON ASTROMASTER 70AZ

  ТЕЛЕСКОП CELESTRON ASTROMASTER 70AZ


  • Брзо и едноставно поставување без алат
  • StarPointer
  • Идеална оптичка слика – Идеални за терестријална и астрономска употреба
  • Брзо ослободување на додатоците – без алатки
  • Плосната рачка за контрола на спојката – за непречено и прецизно прикачување
  • Цврсто изработен статив со 1.25″ челични цевки – Обезбедува цврста и стабилна платформа
  • Целосно обложени стаклени оптички компоненти со високо преносни премази за подобра осветленост и јасност на сликата
  • Deluxe дополнителна лента за удобно складирање на додатоци
  • БОНУС Астрономски Софтвер со база на податоци од 10000 објекти, небесни мапи за печатење и 75 одлични слики
  ден 13.200,00
  Слика на ТЕЛЕСКОП CELESTRON POWERSEEKER 40AZ

  ТЕЛЕСКОП CELESTRON POWERSEEKER 40AZ


  • Оптички дизајн: Рефрактор
  • Апертура: 40мм
  • Фокусна должина: 500мм
  • Оптички облоги: Целосно обложена
  • Зголемување на окуларот 1: 20мм: 25
  • Зголемување на окуларот 2: 8мм: 63
  • Бароло леќи: 2 × (50 × & 125)
  • Подигнување на окото на слика 1,5 × (38 × & 94)
  • Пронаоѓач: 2 × 20
  • Пред-склопен алуминиумски статив
  • Тежина: 0,5 кг
  • Фиока за додатоци
  • Технички детали
  • Телескоп на леќи
  • Окулци: 4/20 мм
  • Фокусно растојание: 400 мм
  • Фактор за зголемување: 20x до 40x
  • Монтажа: Алтазимут
  • Дијаметар на леќи: 40 мм
  • Боја: црна
  ден 3.990,00
  Слика на ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×25

  ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×25

  Двоглед со висок квалитет по прифатлива / економична цена. Мулти-обложената оптика го зголемува преносот на светлината, што резултира во посветли и поостри слики со високи нивоа на контраст. Елегантно тело со алуминиум покриено со гума што штити од грубо ракување. Ергономски вдлабнатини на палецот и сртот на прстите за дополнителна удобност што не се лизга и лесна за употреба.
  ден 2.200,00
  Слика на ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×50

  ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×50

  Двоглед со висок квалитет по прифатлива / економична цена. Мулти-обложената оптика го зголемува преносот на светлината, што резултира во посветли и поостри слики со високи нивоа на контраст. Елегантно тело со алуминиум покриено со гума што штити од грубо ракување. Прилагодување на диоптер за фино фокусирање. Впечатоци од прсти и врежани логоа за цврст зафат. Ергономски вдлабнатини на палецот и сртот на прстите за дополнителна удобност што не се лизга и лесна за употреба.
  ден 4.400,00
  Слика на ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 20×50 PORRO BINOCULAR

  ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 20×50 PORRO BINOCULAR

  UpClose G2 20×50 Porro Binocular од Celestron има традиционален дизајн на Porro со стакло BAK7 и мулти-обложена оптика. Создавање на искуство за прегледување на јасност и висок контраст. Комбинацијата на објективна големина од 50 мм со зголемување од 20х дава најголема големина на двогледи која може да се ракува без премногу тресење.
  ден 6.599,00
  Слика на ТЕЛЕСКОП CELESTRON NEXSTAR AC 90GT GOTO REFRACTOR TELESCOPE

  ТЕЛЕСКОП CELESTRON NEXSTAR AC 90GT GOTO REFRACTOR TELESCOPE


  ТЕЛЕСКОП CELESTRON NEXSTAR AC 90GT GOTO REFRACTOR TELESCOPE
  Високо зголемување, компјутерски контролиран телескоп
  Прозорец 90мм, фокусен однос f / 10,1, фокусна должина 910мм
  Телескоп со двојна леќа
  Антирефлективен премаз
  Фокус со погон на решетка и пинион
  Моторизирана азимутална монтажа Gooto со една рака
  Алуминиумски статив прилагодлив за висина
  База на податоци со 40.000 небесни објекти
  Различни методи за усогласување: SkyAlign, Auto 2-Star, Auto 1-Star, 2-Star, Solar System
  Автоматско следење на небесните објекти
  Рачен контролер Celestron NexStar +, може да се ажурира, со LED осветлување и RS232 конекција
  Произведени од Celestron, САД
  ден 33.500,00