Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Castrol

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на МОТОРНО МАСЛО CASTROL EDGE 5W-40 1L

  МОТОРНО МАСЛО CASTROL EDGE 5W-40 1L


  Стандарди

  • ACEA C3
  • API SN/CF
  • MB 229.31 / 229.51 / 226.5
  • BMW Longlife-04
  • VW 502.00 / 505.00 / 505.01
  • FORD WSS-M2C917-A
  • FIAT 9.55535-S2
  • RENAULT RN0700 / 0710
  • dexos2
  ден 700,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО CASTROL EDGE 5W-40 5L

  МОТОРНО МАСЛО CASTROL EDGE 5W-40 5L


  Стандарди

  • ACEA C3
  • API SN/CF
  • MB 229.31 / 229.51 / 226.5
  • BMW Longlife-04
  • VW 502.00 / 505.00 / 505.01
  • FORD WSS-M2C917-A
  • FIAT 9.55535-S2
  • RENAULT RN0700 / 0710
  • dexos2
  ден 3.200,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО CASTROL EDGE PROFESSIONAL 5W-30 1L

  МОТОРНО МАСЛО CASTROL EDGE PROFESSIONAL 5W-30 1L


  Стандарди

  • ACEA C3
  • MB 229.31 / 229.51
  • BMW Longlife-04
  • VW 504.00 / 507.00 / 503.01
  • Porsche C30
  ден 800,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО CASTROL EDGE PROFESSIONAL 5W-30 4L

  МОТОРНО МАСЛО CASTROL EDGE PROFESSIONAL 5W-30 4L


  Стандарди

  • ACEA C3
  • MB 229.31 / 229.51
  • BMW Longlife-04
  • VW 504.00 / 507.00 / 503.01
  • Porsche C30
  ден 2.800,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО CASTROL MAGNATEC DIESEL B4 10W-40 1L

  МОТОРНО МАСЛО CASTROL MAGNATEC DIESEL B4 10W-40 1L


  Стандарди

  • ACEA A3/B3
  • ACEA A3/B4
  • API SL
  • MB 226.5
  • FIAT 9.55535-D2
  • VW 501.01 / 505.00
  • RENAULT RN0700 / 0710
  ден 600,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО CASTROL MAGNATEC DIESEL B4 10W-40 4L

  МОТОРНО МАСЛО CASTROL MAGNATEC DIESEL B4 10W-40 4L


  Стандарди

  • ACEA A3/B3
  • ACEA A3/B4
  • API SL
  • MB 226.5
  • FIAT 9.55535-D2
  • VW 501.01 / 505.00
  • RENAULT RN0700 / 0710
  ден 2.250,00